Poprzedni
Następny

Test gramofonu Audio-Technica AT-LP120X-USB

Audio-Technica AT-LP120X-USB

„Śmiem twierdzić, że Audio-Technica AT-LP120X-USB jest konstrukcją ze wszech miar (…) przyjazną” – stwierdził Marcin Olszewski na łamach recenzji opublikowanej na portalu audiostereo.pl. Co skłoniło autora do takiego wniosku? Sprawdźmy.

AT-LP120X-USB to udoskonalona wersja gramofonu AT-LP120-USB. W tej manualnej konstrukcji z napędem bezpośrednim znajdziemy regulowaną dynamiczną kontrolę anty-skatingu, wbudowany przedwzmacniacz gramofonowy oraz wejście USB pozwalające na digitalizację naszej kolekcji winylowej.

AT-LP120X-USB

Do licznych zalet AT-LP120X-USB należy przede wszystkim łatwość w obsłudze – już od pierwszej styczności z gramofonem – o czym możemy przeczytać w przeprowadzonych testach: „Montaż jest w pełni intuicyjny, dokładnie rozrysowany (oczywiście w instrukcji) i nawet osobom wkraczającym w świat analogu nie powinien nastręczać najmniejszych trudności. (…) kalibracja nie wydaje się bardziej skomplikowane od zestawu popularnych duńskich klocków z przedziału wiekowego 12+, a solidność wykonania daje nadzieję na długą i bezawaryjną pracę”.

Pan Olszewski dodał także, że „nie należy zapominać o dźwięku, który w tym segmencie jest naprawdę bardzo konkurencyjny i wart zainteresowania”, a konstrukcja „całkiem dziarsko sobie radziła z rzucanymi jej pod nogi muzycznymi kłodami”.

Warto również wspomnieć, że za „odczytywanie” muzyki z czarnych płyt odpowiada, udoskonalona wersja legendarnej wkładki AT-95E, wkładka VM95E Dual Magnet. Nowy model wprowadza możliwość swobodnego rozwoju na wyższy model jedynie poprzez wymianę igły. Taki zabieg korzystnie przekłada się na jakość dźwięku i wpływa na „odczyt" większej ilości nut z naszych ulubionych winyli.

Wkładki gramofonowe Seria VM95

Do osobistego przetestowania gramofonu Audio-Technica AT-LP120X-USB zapraszamy serdecznie do salonów Top Hi-Fi & Video Design, natomiast z pełnymi testami można zapoznać się tutaj.

 

 

Poprzedni
Powrót do aktualności
Następny

Polecane

 1. Bestseller
  AT-LP120X (czarny)

  AT-LP120X-USB (czarny)

  Audio-Technica
  Gramofony
  1 299 zł
 2. Bestseller
  AT-LP120X (srebrny)

  AT-LP120X-USB (srebrny)

  Audio-Technica
  Gramofony
  Cena promocyjna 1 118 zł Normalna cena 1 299 zł

Polecane

Umów się na prezentację w salonie

W każdym z naszych salonów znajduje się sala odsłuchowa, w której w miłej atmosferze zaprezentujemy Ci brzmienie wybranego przez Ciebie sprzętu audio.

Umów się na spotkanie

Zobacz listę salonów

Umów

Top Hi-Fi & Video Design

Salony firmowe

Salony firmowe

Top Hi-Fi & Video Design: