Poprzedni
Następny

„Świetne brzmienie i bogactwo funkcji” – test modelu Yamaha YH-L700A na Audiostereo

Model YH-L700A to zaawansowana nauszna konstrukcja z trybem dźwięku 3D i funkcją śledzenia ruchów głowy, co zapewnia niezwykłe wrażenia przestrzenne podczas odtwarzania różnego typu materiałów audio. Możliwości tych wyjątkowych słuchawek firmy Yamaha sprawdził Marcin Olszewski z portalu Audiostereo.

słuchawki YAMAHA YH-L700A

Słuchawki to dla wielu użytkowników wręcz element codziennej garderoby. Nie sposób więc przejść obojętnie obok designu modelu YH-L700A. Również testujący urządzenie zwrócił uwagę na stylistykę i sposób wykonania nausznej konstrukcji firmy Yamaha:

Japończycy (…) skupili się na intrygującym designie, a dokładnie nieco futurystycznej formie i ciekawym połączeniu użytych materiałów. (...) Krótko mówiąc skromnie, ale z klasą.

Słuchawki YAMAHA YH-L700A

Uwadze testującego nie umknęły także rozwiązania techniczne, których w modelu YH-L700A nie brakuje. Wśród nich znajdziemy m.in. zaawansowaną aktywną redukcję szumów, układ Listening Care (gwarantujący dobre brzmienie przy niskich poziomach głośności) czy innowacyjny tryb 3D Sound Field, który umożliwia zamianę sygnału stereofonicznego w trójwymiarową przestrzeń akustyczną. Marcin Olszewski podkreśla w swoim artykule wyjątkowość trybu Ambient Sound, który nieco różni się od konkurencyjnych rozwiązań:

Ambient Sound to nie li tylko przepuszczalność akustyczna dźwięków z otoczenia, lecz zaawansowana rejestracja sygnałów zewnętrznych za pomocą wbudowanego mikrofonu i odtwarzanie ich w tle słuchanego materiału. Na podobnej zasadzie działa również zaimplementowany w 700-kach Listening Optimizer, z tą tylko różnicą, iż pobierane z zewnątrz poprzez mikrofon próbki służą do optymalizacji reprodukowanego sygnału, a kolejne sensory mierzą takie parametry jak m.in. szczelność przylegania padów do uszu.

słuchawki YAMAHA YH-L700A

Słuchawki YH-L700A obsługują standard Bluetooth i kodek aptX Adaptive, co pozwala nawet bezprzewodowo uzyskać dobrej jakości brzmienie. To właśnie na charakter brzmienia, sprawdzany na podstawie rozmaitych utworów, redaktor portalu Audiostereo zwrócił szczególną uwagę. W recenzji opublikowanej w sieci czytamy m.in.:

Dźwięk oferowany przez YH-L700A jest potężny, angażujący i aż kipiący od energii. Świetnie została oddana przestrzeń na koncertowym albumie Live & Unplugged At The Tennessee Theatre 10 Years. Góra zwracała uwagę swą daleką od zawoalowania odwagą wyraźnie sygnalizując, że struny gitary są metalowe, w przeciwieństwie do naciągu skrzypiec. Od razu uspokoję czytelników, iż owa odwaga daleka była od męczącej na dłuższą metę ofensywności, gdyż dotyczyła głównie ładunku energetycznego i pełnego spektrum danych o każdym, nawet najmniejszym wybrzmieniu.

słuchawki YAMAHA YH-L700A

Na koniec jeszcze kilka słów rekomendacji od Marcina Olszewskiego:

Prawdę powiedziawszy sięgając po Yamahy YH-L700A zupełnie nie wiedziałem czego się po nich spodziewać. Niby producent zacny, jednak konkurencja w tym segmencie jest najdelikatniej mówiąc mordercza i zdecydowanie bardziej doświadczona. Jak się jednak okazało dotychczasowa absencja Yamahy nie poszła na marne, gdyż Japończycy nader sumiennie odrobili opuszczone lekcje...

słuchawki YAMAHA YH-L700A

Pełny tekst recenzji znajdziesz na portalu audiostereo.pl w zakładce „Magazyn”.

Słuchawki YH-L700A możesz samodzielnie przetestować w salonach sprzedaży Top H-Fi & Video Design. Dostępni na miejscu fachowi doradcy pomogą Ci w przeprowadzeniu testów odsłuchowych o odpowiedzą na Twoje pytania związane z oferowanym sprzętem audio i audio-wideo.Poprzedni
Powrót do aktualności
Następny

Polecane

Umów się na prezentację w salonie

W każdym z naszych salonów znajduje się sala odsłuchowa, w której w miłej atmosferze zaprezentujemy Ci brzmienie wybranego przez Ciebie sprzętu audio.

Umów się na spotkanie

Zobacz listę salonów

Umów

Top Hi-Fi & Video Design

Salony firmowe

Salony firmowe

Top Hi-Fi & Video Design: