Poprzedni
Następny

Super duety – Rotel i Bowers & Wilkins

Stworzenie odpowiedniego zestawu audio często okazuje się trudniejszym zadaniem, niż mogłoby się wydawać. Trzeba przy tym zwrócić uwagę na wiele różnorodnych cech poszczególnych elementów systemu, które mają ze sobą współpracować. Liczy się nie tylko brzmienie, ale także funkcjonalność czy komfort użytkowania. Nie bez znaczenia jest również design. Wszak system audio powinien się dobrze prezentować w pomieszczeniu odsłuchowym. Wśród zestawów, które znajdziesz na tophifi.pl, a także w salonach sprzedaży Top Hi-Fi & Video Design polecamy bliżej przyjrzeć się stereofonicznym „super duetom” stworzonym z komponentów Rotela i Bowers & Wilkins. Przygotowaliśmy na nie także specjalny rabat.

Tych dwóch producentów współpracuje ze sobą od dziesiątek lat, wykorzystując wzajemnie swoje produkty przy opracowywaniu nowych modeli. Nieprzypadkowo więc urządzenia audio marek Bowers & Wilkins i Rotel mogą ze sobą współgrać, tworząc spójny brzmieniowo „duet”. Poniżej prezentujemy kilka wybranych zestawów, które potwierdzają to, jak komponenty stereo Rotela doskonale uzupełniają się z wysokiej klasy kolumnami głośnikowymi Bowers & Wilkins.

Wszystkie zestawy audio składające się z urządzeń Rotela i Bowers & Wilkins objęte są rabatem 5% od cen online. Promocja obowiązuje zarówno online, jak i stacjonarnie – w salonach Top Hi-Fi & Video Design. Wystarczy w koszyku w naszym sklepie internetowym wpisać kod rabatowy „superduet”, a przy zakupach w salonie powołać się na akcję.

A14 MKII + 603 S2 AE

Wzmacniacz stereo A14 nowej generacji to urządzenie wyposażone w bogatą paletę złączy cyfrowych i analogowych, które umożliwiają współpracę systemu audio z różnorodnymi źródłami muzyki. Wysokiej jakości brzmienie zapewnia przetwornik C/A Texas Instruments, który obsługuje 32-bitowe przetwarzanie z rozdzielczością próbkowania do 384 kHz. W połączeniu z eleganckimi podłogowymi kolumnami głośnikowymi Bowers & Wilkins z jubileuszowej serii 600 gwarantuje to szczegółowe i dynamiczne brzmienie z precyzyjnymi wysokimi tonami i szeroką sceną dźwiękową. Zestaw ten świetnie sprawdzi się nawet w większych pomieszczeniach.

a14mkii-603_s2

A11 Tribute + CD11 Tribute + 606 S2 AE

Jeśli posiadasz bogatą kolekcję płyt kompaktowych, a jednocześnie nie masz miejsca na duże kolumny podłogowe, ten zestaw spełni Twoje oczekiwania. O jego brzmienie nie musisz się obawiać – za dostrojenie komponentów Rotela odpowiadał sam Ken Ishiwata – prawdziwa legenda świata audio. Dzięki współpracy wzmacniacza i odtwarzacza CD z wykorzystującymi innowacyjne podzespoły kolumnami 606 S2 z jubileuszowej serii Bowers & Wilkins, możesz cieszyć się zrównoważonym, rozdzielczym dźwiękiem bogatym w szczegóły. Wzmacniacz znajdujący się w tym zestawie obsługuje standard Bluetooth i kodek aptX. Dobrej jakości brzmienie możesz więc uzyskać nawet odtwarzając muzykę bezprzewodowo, bezpośrednio ze smartfona.

rotel-a11-tr_cd11-tr_bw-606-s2_sr-bi

RA-1572 MKII + 706 S2

W tym zestawie stereo znajduje się wzmacniacz klasy AB wyposażony w wiele różnorodnych funkcji i rozwiązań technicznych, dzięki którym możesz do systemu podłączyć wiele dodatkowych urządzeń źródłowych, zarówno cyfrowych, jak i analogowych. Nie zabrakło tu m.in. wbudowanego przedwzmacniacza gramofonowego. Z kolei modele podstawkowe Bowers & Wilkins z serii 700 to konstrukcje, których parametry umożliwiają wykorzystanie tych kolumn nawet w większych pomieszczeniach odsłuchowych. Model 706 S2 ma m.in. duży nisko-średniotonowy przetwornik z membraną Continuum i tweeter z kopułką Carbon Dome. Zestaw obsługuje standard MQA, a dzięki zaawansowanemu przetwornikowi C/A pozwala także na obsługę plików audio w jakości do 32 bit/384 kHz. Nie zabrakło też wsparcia dla Bluetooth i kodeków aptX i AAC.

ra1572mkii-706s2-cz-roz

A11 Tribute + 607 S2 AE

Wzmacniacz A11 Tribute, tym razem w konfiguracji bez odtwarzacza i z nieco mniejszymi kolumnami, świetnie sprawdzi się zwłaszcza w mniejszych pomieszczeniach. Nawet bez dodatkowego źródła dźwięku, dzięki kompatybilności z Bluetooth i kodekami aptX oraz AAC, możesz zapewnić sobie wysokiej jakości brzmienie odtwarzając muzykę ze smartfona (np. z serwisów streamingowych, takich jak Spotify czy Tidal). Kolumny podstawkowe firmy Bowers & Wilkins z jubileuszowej serii 600 znajdujące się w tym „super duecie”, mimo mniejszych gabarytów, zapewniają zaskakująco potężne brzmienie, które jest jednocześnie czyste i bogate w szczegóły.

ra1572mkii-706s2-cz-roz

RA-1592 MKII + 703 S2

Zestaw składający się z bardziej zaawansowanej wersji wzmacniacza Rotel (w porównaniu z modelem RA-1572 MKII) i dużych, 3-drożnych kolumn podłogowych z serii 700 Bowers & Wilkins to konfiguracja, z wykorzystaniem której nagłośnisz nawet duże pomieszczenie odsłuchowe. Brak źródła dźwięku w tym systemie stereo rekompensuje obsługa standardu Bluetooth i kodeka aptX. Do wzmacniacza, dzięki bogatej palecie wejść dostępnych na tylnym panelu, podłączysz wiele różnych urządzeń źródłowych, w tym m.in. również gramofon. Model RA-1592 MKII ma także złącze PC-USB i obsługuje standardy MQA i MQA Studio. Dzięki współpracy tego zaawansowanego komponentu audio Rotela z naszpikowanymi innowacyjnymi podzespołami kolumnami Bowers & Wilkins nie umkną Ci nawet najdrobniejsze szczegóły z odtwarzanych nagrań.

ra1592mkii-703_s2-sr-roz

Więcej zestawów stereo wykorzystujących wzmacniacze i odtwarzacze CD Rotela oraz kolumny Bowers & Wilkins znajdziesz na stronie tophifi.pl i w salonach Top Hi-Fi & Video Design. Wśród nich dostępne są konfiguracje przeznaczone do różnej wielkości pomieszczeń odsłuchowych. Pamiętaj, że kupując zestaw zamiast pojedynczych komponentów, oszczędzasz pieniądze.Poprzedni
Powrót do aktualności
Następny

Polecane

Umów się na prezentację w salonie

W każdym z naszych salonów znajduje się sala odsłuchowa, w której w miłej atmosferze zaprezentujemy Ci brzmienie wybranego przez Ciebie sprzętu audio.

Umów się na spotkanie

Zobacz listę salonów

Umów

Top Hi-Fi & Video Design

Salony firmowe

Salony firmowe

Top Hi-Fi & Video Design: