Poprzedni
Następny

M23 – nowy stereofoniczny wzmacniacz mocy z serii Masters firmy NAD

NAD Electronics, ceniony producent wysokiej klasy komponentów audio i audio-wideo powiększa ofertę swoich urządzeń o stereofoniczny wzmacniacz mocy M23, który bazuje na technice amplifikacji Purifi Eigentakt, wprowadzonej po raz pierwszy w uznanym wzmacniaczu M33 z serii Masters. Model M23, również należący do tej wyjątkowej serii firmy NAD, ustanawia jednocześnie nowy punkt odniesienia w dziedzinie projektowania wzmacniaczy mocy.

NAD M23

Kontynuując wieloletnią tradycję firmy NAD w rozwijaniu najnowocześniejszych technologii wzmacniaczy, technika amplifikacji Eigentakt eliminuje zniekształcenia harmoniczne i intermodulacyjne oraz szumy. Jej niezmienna, niezależnie od obciążenia, charakterystyka częstotliwościowa pozwala na współpracę wzmacniacza M23 nawet z najbardziej wymagającymi zestawami głośnikowymi.

Jest to niesamowicie potężny i transparentny wzmacniacz, definiujący nowy poziom wyrafinowania i dynamiki na każdym poziomie głośności i wyznaczający nowy punkt odniesienia w swojej kategorii produktowej – powiedział Cas Oostvogel, product manager w firmie NAD.

NAD M23

NAD M23

Technika amplifikacji Eigentakt

Stereofoniczny wzmacniacz mocy M23 wyposażony jest w technikę amplifikacji Eigentakt, wykorzystywaną przez NAD na licencji Purifi. Rozwiązanie to pozwala wyeliminować różnego typu zniekształcenia, co umożliwia uzyskanie szerokiego, a jednocześnie wyrównanego pasma przenoszenia, niezależnie od obciążenia.

Podobnie jak poprzednie generacje technologii NAD Hybrid Digital, ale w przeciwieństwie do większości wzmacniaczy klasy D wykorzystywanych na rynku audio, model M23 oferuje minimum 200 W na kanał z niesamowitymi rezerwami mocy przy niższych impedancjach. Jest on w stanie przekroczyć nawet 260 W mocy dynamicznej na kanał (przy 8 omach) i ponad 520 W przy 4 omach. Może zatem bez wysiłku zasilić dowolny zestaw głośnikowy i zapewnić poziom ciśnienia akustycznego niemal taki, jak podczas koncertów „na żywo”, z zadziwiającą efektywnością i niskim zużyciem energii.

NAD M23

Model M23 będzie doskonałym uzupełnieniem każdego dzielonego systemu audio. W trybie mostka jest idealnym dodatkiem np. dla wzmacniacza sieciowego M33 i pozwala na stworzenie systemu stereo o mocy 2 x 700 W. Dzięki zaawansowanej technice amplifikacji Purifi Eigentakt, cała ta moc jest uzyskiwana znacznie niższym kosztem niż w przypadku konwencjonalnych rozwiązań, co zapewnia jednocześnie większą wydajność systemu audio.

Konstrukcja na wskroś idealna

Idealny wzmacniacz to taki, który zapewnia niemal niemierzalne zniekształcenia, ultra-wysoki współczynnik tłumienia i stabilną współpracę z dowolnymi głośnikami. Łatwo jest znaleźć modele, które spełniają jeden lub dwa spośród wspomnianych elementów. Stereofoniczny wzmacniacz mocy M23 z serii Masters, wyposażony w technologię wzmacniającą Eigentakt, ma wszystkie wymienione przed chwilą cechy.

NAD M23

Pozostawiając w tyle klasyczne i wymagające dużej mocy zasilacze liniowe oraz stopnie wyjściowe klasy AB, model M23 wyposażono w sprawdzone zasilacze impulsowe i stopnie wyjściowe klasy D, które są liniowe w szerokim zakresie pasma przenoszenia i zapewniają stałą wydajność praktycznie dla każdych głośników (niezależnie od obciążenia). Dzięki zwartemu, detalicznemu brzmieniu, niesamowitej kontroli i klarowności, końcówka mocy M23 to model, który przełamuje wszelkie bariery na drodze do audiofilskiego brzmienia.

Elastyczność to kolejna mocna strona stereofonicznego wzmacniacza mocy M23. Na uwagę zasługują m.in. obecność wejść RCA i XLR, tryb mostka, trójpozycyjny przełącznik kontroli wzmocnienia, 12-woltowe wejście wyzwalacza i automatyczna detekcja wejść (urządzenie przełącza się z trybu gotowości w tryb pracy, jeśli wykryje określony poziom sygnału przyłożony do gniazd wejściowych).

Stereofoniczna końcówka mocy M23 ma obudowę wykonaną w całości ze stopu metali, która jest elegancka, a jednocześnie niezwykle solidna i praktyczna. Sztywne panele i magnetyczne nóżki urządzenia zapewniają solidną podstawę dla wielowarstwowych płytek drukowanych i złożonej konstrukcji wewnętrznej.

m23-nowy-stereofoniczny-wzmacniacz-mocy-z-serii-masters-firmy-nad

Model M23 reprezentuje świeże spojrzenie na tradycyjny wzmacniacz stereofoniczny, oferując kombinację różnorodnych rozwiązań technicznych, niezwykłej wydajności i stosunku jakości do ceny niespotykanych nigdzie indziej.Poprzedni
Powrót do aktualności
Następny

Polecane

Umów się na prezentację w salonie

W każdym z naszych salonów znajduje się sala odsłuchowa, w której w miłej atmosferze zaprezentujemy Ci brzmienie wybranego przez Ciebie sprzętu audio.

Umów się na spotkanie

Zobacz listę salonów

Umów

Top Hi-Fi & Video Design

Salony firmowe

Salony firmowe

Top Hi-Fi & Video Design: