Marka: NAD

M23

16 999 zł
/ sztuka
 • Moc wyjściowa: 2 x 200 W
 • Moc w mostku: 2 x 700 W
 • Ilość kanałów: 2
 • Impedancja głośników (min): 4 Ω

Wysyłka: w ciągu 24 h

Sprawdź szczegóły

Darmowa dostawa

Dowiedz się więcej

Rata 20 x 0% tylko 850 zł

Sprawdź szczegóły

Stereofoniczny Wzmacniacz mocy NAD M23

Model M23 to stereofoniczna końcówka mocy, która powstała na bazie wieloletniego doświadczenia firmy NAD w produkcji sprzętu audio. Została wyposażona w opracowaną przez Purifi Audio technikę aplifikacji Eigentakt, innowację jedyną w swoim rodzaju, która praktycznie eliminuje zniekształcenia harmoniczne i intermodulacyjne. Szumy są praktycznie niesłyszalne, co pozwala dostrzec nawet najmniejsze detale w odtwarzanym sygnale. Urządzenie charakteryzuje się ciągłą mocą wyjściową na poziomie 2 x 200 W przy 8 omach i 2 x 380 W przy 4 omach, co po pozwala na współpracę praktycznie z dowolnymi kolumnami głośnikowymi. W odpowiednio dobranym systemie audio słuchacz może poczuć się niemal tak, jak podczas koncertów „na żywo”. To wszystko sprawia, że model M23 z serii Masters stanowi nowy punkt odniesienia w dziedzinie projektowania wzmacniaczy mocy.

NAD M23

Czysta moc

M23 wykorzystuje moduły wzmocnienia Eigentakt klasy D, produkowane przez NAD na licencji duńskiej firmy Purifi Audio. Rozwiązanie to zapewnia szerokie, a jednocześnie wyrównane pasmo przenoszenia, nawet w przypadku trudnych do wysterowania kolumn głośnikowych. Szumy, zniekształcenia harmoniczne i zniekształcenia intermodulacyjne są praktycznie niemierzalne przy wszystkich częstotliwościach i poziomach wyjściowych. Kolejną zaletą konstrukcji Eigentakt jest niezwykle niska impedancja wyjściowa i odpowiednio duży współczynnik tłumienia, zapewniający żelazną kontrolę nad wyjściem głośnikowym. NAD łączy technikę aplifikacji Eigentakt z wyrafinowaną konstrukcją zasilacza impulsowego, który w razie potrzeby dostarcza dodatkowych rezerw prądowych. Zdumiewająco potężny model M23 może dostarczyć 2 x 260 W mocy szczytowej przy 8 omach i 2 x 520 W przy 4 omach.

NAD M23

Bezkompromisowa wydajność

Perfekcyjnie pracujący wzmacniacz będzie osiągał znikome zniekształcenia, ultrawysoki współczynnik tłumienia i solidną jak skała stabilność niezależnie od tego, z jakimi kolumnami głośnikowymi będzie współpracował. Na rynku dostępnych jest wiele wzmacniaczy, które radzą sobie dobrze najczęściej w jednym lub ewentualnie dwóch spośród wspomnianych obszarów. Dzięki wysoce wydajnej konstrukcji Eigentakt firmy Purifi i sprawdzonym zasilaczom impulsowym opracowanym przez NAD, model M23 sprawdza się we wszystkich trzech wymienionych obszarach – bez nadmiernej masy i kosztów typowych dla staromodnych liniowych zasilaczy oraz stopni wyjściowych klasy AB stosowanych w tradycyjnych układach wzmocnienia. Eigentakt znacznie przewyższa poprzednie implementacje pracujące w klasie D, dostarczając przejrzysty, szczegółowy dźwięk z szeroką sceną dźwiękową i holograficznym obrazowaniem, na wszystkich poziomach głośności i niezależnie od gatunku odtwarzanej muzyki.

NAD M23

Elastyczny i potężny

Wyposażony w wejścia single-ended (RCA) i zbalansowane (XLR), a także trójpozycyjny przełącznik kontroli wzmocnienia i wejście wyzwalacza 12V, model M23 z serii Masters firmy NAD łatwo integruje się z wysokiej klasy systemami audio. Dwa wzmacniacze M23 pracujące w trybie zmostkowanym mogą być sparowane razem. Wówczas każdy z nich dostarcza 700 W mocy ciągłej (przy 8 omach). Wzmacniacz M23 może być również wykorzystywany w „duecie” z wielokrotnie nagradzanym wzmacniaczem sieciowym M33 firmy NAD. Z dwoma wzmacniaczami obsługującymi amplifikację Eigentakt pracującymi w trybie zmostkowanym, kombinacja M33 i M23 dostarcza potężne ciągłej mocy wyjściowej, która wynosi 700 W.

Elegancki i praktyczny

Dzięki stylowej, wykonanej w całości ze stopu metali obudowie, stereofoniczny wzmacniacz mocy M23 z serii Masters jest równie przyjemny dla oka jak i dla ucha. Model M23 cechuje się tą samą jakością konstrukcji, z której słynie seria Masters firmy NAD. Sztywne panele i magnetyczne i ulepszone nóżki zapewniają solidną podstawę dla wielowarstwowych płytek drukowanych i skomplikowanej konstrukcji wewnętrznej stereofonicznej końcówki mocy M23.

NAD M23

Najważniejsze cechy modelu NAD M23:

 • Technika amplifikacji Purifi Eigentakt
 • Ciągła moc wyjściowa: 2 x 200 W przy 8 omach; 2 x 380 W przy 4 omach
 • Dynamiczna moc wyjściowa: 2 x 260 W przy 8 omach; 2 x 520 W przy 4 omach
 • Moc wyjściowa zmostkowana: 700 W mono w trybie ciągłym przy 8 omach
 • Praktycznie niemierzalne szumy, zniekształcenia harmoniczne i intermodulacyjne
 • Szerokie i płaskie pasmo przenoszenia przy dowolnym obciążeniu
 • Wejścia zbalansowane (XLR) i single-ended (RCA) z automatyczną detekcją
 • Trójpozycyjna regulacja wzmocnienia
 • Wejście wyzwalacza 12 V

 

 

Specyfikacja NAD M23

Moc wyjściowa2 x 200 W
Moc w mostku2 x 700 W
Ilość kanałów2
Impedancja głośników (min)4 Ω
Pasmo przenoszenia±0.06 dB (stereo), ±0.054 dB (bridged) 20 Hz -20 kHz -3 dB at 60 kHz
Zniekształcenia THD<0.00069% (XLR), <0.0013% (RCA)
Stosunek sygnał/szum>101.7 dB (1W @ 8 Ω); >127 dB (200W @ 8 Ω)
Pobór mocy (standby)<0,5 W
Wymiary (S x W x G) mm435 x 133 x 396
Waga kg9.7

Opinie o NAD M23

5
Ocena:
Średnia ocen: 5

(1 ocena)

 • 5 1
 • 4 0
 • 3 0
 • 2 0
 • 1 0

Masz ten produkt?

Dodaj Opinię

1 opinia

 1. Tomek

  Ocena:
  Ocena: 5
  W połączeniu z Nadem M33 to ten set może góry przenosić. Z B&W 802 poradził sobie bez najmniejszego trudu w salonie. Ja go wypożyczałem do kolumn Elac Concentro 509. Salon ponad 70 metrowy. Trudne warunki akustyczne. B&W zagrały w tym salonie zbyt jazgotliwie. Elac pięknie. No zaczęły się schody, aby je dobrze napędzić. Secik Nada M33 + M23 zrobił to idealnie.

Polecane Produkty

Podobne produkty

Polecane

Umów się na prezentację w salonie

W każdym z naszych salonów znajduje się sala odsłuchowa, w której w miłej atmosferze zaprezentujemy Ci brzmienie wybranego przez Ciebie sprzętu audio.

Umów się na spotkanie

Zobacz listę salonów

Umów się na spotkanie

Top Hi-Fi & Video Design

Salony firmowe

Salony firmowe

Top Hi-Fi & Video Design: