Poprzedni
Następny

Pora na wymianę odtwarzacza CD? Sprawdź nasze propozycje

Jesteś już dumnym posiadaczem zestawu audio, ale planujesz wymianę odtwarzacza CD, a może kompletujesz zupełnie nowy system stereo i chcesz wzbogacić go o wysokiej klasy odtwarzacz płyt kompaktowych? W ofercie sklepu internetowego tophifi.pl i ogólnopolskiej sieci salonów Top Hi-Fi & Video Design znajdziesz różnego typu odtwarzacze, które będą doskonałym uzupełnieniem każdego zestawu audio. Polecamy m.in. najnowsze urządzenia Yamahy i Rotela. 

Wymien CD akcja promocyjna

Wśród najnowszych odtwarzaczy CD wspomnianych producentów warto zwrócić uwagę modele CD-S303, CD14 MKII i RCD-1572 MKII. Oferują one to, co niezwykle ważne dla melomana, a więc wysoką jakość brzmienia i komfort obsługi, a przy tym dodatkowe funkcje oraz rozwiązania techniczne, które czynią te urządzenia wyjątkowymi w swojej klasie cenowej.

Yamaha CD-S303

Jest to najnowszy model odtwarzacza płyt CD z oferty renomowanego japońskiego producenta, a jednocześnie następca cenionego modelu CD-S300. Urządzenie wykorzystuje wyrafinowane obwody z oddzielnie izolowanymi zasilaczami dla napędu silnika, wyświetlacza oraz sekcji cyfrowej i analogowej. To pozwala na eliminację niepożądanych zakłóceń i pozytywnie wpływa na jakość odtwarzanego dźwięku. Na uwagę zasługują ponadto krótkie ścieżki sygnałowe między sekcjami, „inteligentny” serwomechanizm cyfrowy, a także zastosowany 24-bitowy przetwornik cyfrowo-analogowy obsługujący częstotliwość próbkowania do 192 kHz. Można śmiało stwierdzić, że wnętrze modelu CD-S303 jest na poziomie, którego zazwyczaj można spodziewać się po znacznie droższych modelach.

Yamaha CD-S303

Yamaha CD-S303

Model CD-S303 oferuje ponadto tryb Pure Direct, który pozwala skrócić ścieżkę przetwarzania sygnału audio do minimum, a tym samym uzyskać możliwie najczystsze brzmienie, bez podbarwień. Dla miłośników cyfrowej muzyki praktycznym dodatkiem będzie także złącze USB, które umożliwia odtwarzanie popularnych formatów audio, takich jak MP3, WMA, AAC, WAV (LPCM) i FLAC. Urządzenie dostępne jest w czarnej lub srebrnej wersji kolorystycznej.

Więcej informacji o modelu CD-S303 znajdziesz TUTAJ.

NAD C538

Ciekawą propozycję dla posiadaczy bogatej kolekcji płyt CD ma także NAD. Mamy tutaj na myśli model C538. Jest to następca cenionego odtwarzacza C516BEE. Urządzenie łączy w sobie trzy grupy rozwiązań technicznych – mechaniczne, analogowe i cyfrowe. Jednym z najważniejszych podzespołów wykorzystywanych w modelu C538 jest przetwornik cyfrowo-analogowy Wolfson High Spec 24/192, umożliwiający przetwarzanie sygnału z rozdzielczością do 24 bitów i częstotliwością 192 kHz. Zapewnia to precyzyjną konwersję danych zakodowanych w PCM (od ang. Pulse Code Modulation) na sygnał analogowy, który następnie przekazywany jest do kolejnych podzespołów toru audio. Co warte podkreślenia, wszystkie elementy – transport, układy cyfrowe i analogowe oraz układy sterowania i wyświetlania – wykorzystują specjalnie opracowane aktywne zasilanie.

NAD C538

NAD C538

Model C538 ma na froncie wyświetlacz o regulowanej jasności oraz praktyczny i wygodny w obsłudze panel z przyciskami umożliwiającymi sterowanie odtwarzaniem płyt CD bez konieczności korzystania z pilota. Na tylnym panelu, oprócz analogowego wyjścia audio 2 x RCA, dostępne są wyjścia cyfrowe – po jednym optycznym i koaksjalnym. Pozwala to na podłączenie odtwarzacza np. do wzmacniacza lub amplitunera.

Na uwagę zasługuje ponadto solidnie wykonany mechanizm transportu płyty. Zastosowano tu stalowe prowadnice i inne elementy zapewniające precyzyjne przetwarzanie sygnału, pozbawione wewnętrznych wibracji, mogących negatywnie wpływać na jego jakość.

Więcej informacji o odtwarzaczu firmy NAD znajdziesz na tophifi.pl.

Rotel CD14 MKII

Dla posiadaczy bogatej kolekcji srebrnych krążków świetnym wyborem będzie także Rotel CD14 MKII, droższy od opisywanej przed chwilą Yamahy, ale jednocześnie jeszcze bardziej zaawansowany. Nowa generacja uznanego na rynku odtwarzacza CD14 wykorzystuje m.in. ulepszone obwody zasilania, a także akustycznie dostrojone podzespoły. Dzięki temu urządzenie jest w stanie zaprezentować Twoją kolekcję muzyki zgromadzonej na płytach CD z oszałamiającą szczegółowością, czystością i wyjątkową precyzją. Odtwarzacz Rotel CD14 MKII, podobnie jak CD-S303, dostępny jest w dwóch wersjach kolorystycznych – czarnej i srebrnej.

Model Rotela bazuje na 32-bitowym przetworniku, który obsługuje częstotliwość próbkowania do 384 kHz. Cyfrowe i analogowe obwody są obsługiwane przez niezależne zasilacze napięciowe i prądowe, co pozwoliło na eliminację niepożądanych zakłóceń i odizolowanie układów sterowania silnikiem od wrażliwych obwodów audio, co dodatkowo redukuje szumy i zniekształcenia.

Rotel CD14 MKII

Rotel CD14 MKII

Rotel CD14 MKII oprócz wyjść cyfrowych i analogowych audio ma również 12-woltowe złącze wyzwalacza, a także złącze RS-232, co pozwala na wykorzystanie urządzenia w popularnych systemach sterowania. Miłośnikom sprzętu Rotela z pewnością przypadnie do gustu złącze Rotel Link, które pozwoli na połączenie odtwarzacza CD z innymi komponentami tego producenta i obsługującymi to rozwiązanie. Umożliwi to np. wyłączenie systemu jednym przyciskiem.

Więcej informacji o odtwarzaczu Rotela znajdziesz na tophifi.pl.

Rotel RCD-1572 MKII

Model RCD-1572 MKII firmy Rotel to najbardziej zaawansowana technicznie spośród naszych propozycji. Wykorzystuje on płynnie działający mechanizm ładowania płyt oraz dwurzędowy wyświetlacz fluorescencyjny. Oprócz autorskiego ultraniskoszumowego transformatora toroidalnego i 32-bitowego przetwornika firmy Texas Instruments obsługującego częstotliwość próbkowania do 384 kHz, urządzenie to ma indywidualnie dostrajane zewnętrzne filtry analogowe na wyjściu, które zapewniają niezwykle precyzyjną charakterystykę częstotliwościową.

Rotel RCD-1572 MKII

Rotel RCD-1572 MKII

Od dwóch wcześniejszych naszych propozycji odtwarzacz RCD-1572 MKII różni się m.in. pod względem dostępnych złączy. Na tylnym panelu, oprócz analogowego wyjścia 2 x RCA i koaksjalnego wyjścia cyfrowego, dostępne jest w pełni zbalansowane wyjście XLR. Są to w praktyce dwa złącza – po jednym dla lewego i prawego kanału stereo. Wygodę użytkowania zapewnia dołączony do urządzenia pilot na podczerwień.

Zanim wybierzesz najlepszy dla siebie model, zachęcamy do odwiedzenia najbliższego salonu Top Hi-Fi & Video Design. W specjalnie zaaranżowanych salach odsłuchowych możesz sprawdzić w praktyce wybrane urządzenia w odpowiednio dobranych konfiguracjach. Obecni na miejscu fachowi doradcy odpowiedzą na wszystkie Twoje pytania związane z oferowanym sprzętem audio i audio-wideo.Poprzedni
Powrót do aktualności
Następny

Polecane

Umów się na prezentację w salonie

W każdym z naszych salonów znajduje się sala odsłuchowa, w której w miłej atmosferze zaprezentujemy Ci brzmienie wybranego przez Ciebie sprzętu audio.

Umów się na spotkanie

Zobacz listę salonów

Umów

Top Hi-Fi & Video Design

Salony firmowe

Salony firmowe

Top Hi-Fi & Video Design: