Poprzedni
Następny

CD-S303 – najnowszy odtwarzacz CD Yamahy już dostępny w Top Hi-Fi & Video Design

Yamaha poszerzyła swoje portfolio o nowy odtwarzacz CD – model CD-S303. Najnowsza konstrukcja bazuje na sukcesie poprzednika, modelu CD-S300, i podobnie jak on zapewnia wysoką jakość brzmienia, wygodną obsługę i liczne zaawansowane rozwiązania techniczne, m.in. tryb Pure Direct.

yamaha-cd-s303

Odtwarzacz Yamaha CD-S303 to znakomita propozycja dla wszystkich miłośników płyt CD. Urządzenie obsługuje płyty CD, CD-R i CD-RW. Dodatkowo umieszczony na przednim panelu port USB umożliwia odtwarzanie ulubionych utworów w wysokiej jakości z cyfrowych plików muzycznych MP3, WMA, LPCM, AAC czy FLAC.

Funkcja Pure Direct

Jednym z elementów wyróżniających odtwarzacz CD-S303 jest funkcja Pure Direct znana ze wzmacniaczy i amplitunerów Yamahy. Tryb ten odpowiada za maksymalne skrócenie ścieżki sygnału muzycznego, co przekłada się na zminimalizowanie zniekształceń, dzięki czemu można cieszyć się najczystszym możliwym dźwiękiem.

Proces ten dopełnia symetryczny wewnętrzny układ poszczególnych części i płytek drukowanych, który zaprojektowano tak, aby ścieżki sygnałowe na każdej płytce pozostawały jak najkrótsze. Tym samym utrzymywane są krótkie ścieżki pomiędzy sekcjami i redukowane jest ryzyko pogorszenia sygnału.

Wysokiej klasy komponenty

Projektanci japońskiego producenta poświęcili wiele czasu i wysiłku na opracowanie poszczególnych komponentów, które mają ogromny wpływ na jakość dźwięku. Potwierdzeniem tego są rozwiązania, których zazwyczaj można spodziewać się w znacznie droższych modelach, m.in. wysokiej klasy kondensator akustyczny, nowy niskoszumowy wzmacniacz operacyjny o wysokim wzmocnieniu pasma przenoszenia oraz materiały tłumiące pod transformatorem.

Ponadto zasilacze dla napędu silnika, wyświetlacza oraz sekcji USB, cyfrowej i analogowej są oddzielnie izolowane, eliminując zakłócenia elektromagnetyczne pomiędzy nimi. W osiągnięciu odpowiedniej równowagi pomaga z kolei mechanizm napędowy ulokowany w centralnej części odtwarzacza.

yamaha-cd-s303-tyl

Warto też zwrócić uwagę na zaawansowany 192 kHz/24-bit przetwornik c/a, dzięki któremu dopracowany system konwersji cyfrowo-analogowej może w pełni czerpać z zalet technologii cyfrowej udoskonalanej przez Yamahę. Przełożyło się to na znakomity stosunek sygnał/szum, szeroki zakres dynamiki i fantastyczną precyzję.

Autorski system do monitorowania sygnału

Klasyczne układy serwomechanizmów śledzących nie zdołają całkowicie wyeliminować błędów spowodowanych przez wadliwą płytę kurz czy inne uszkodzenia. Stąd też Yamaha sięgnęła po unikatowy system do monitorowania sygnału, który opiera się na niezawodnym procesorze sygnałowym DSP (Digital Signal Processor). Zastosowane rozwiązanie zapewnia ultraprecyzyjny odczyt i wyjście czystego – praktycznie pozbawionego szumu – sygnału.

Wygodna obsługa

Najważniejsze elementy, m.in. przyciski sterujące, gniazda oraz czytelny wyświetlacz, konstruktorzy umieścili na przednim panelu. Dodatkowo dla płyt CD bez trudu można zaprogramować kolejność, w jakiej odtwarzane mają być nagrania. Równie łatwe jest resetowanie zapisanej kolejności, którego można dokonać za pośrednictwem jednego kliknięcia.

YAMAHA CDS303_AS301_NSB330

Dostępność w salonach

Najnowszy odtwarzacz Yamaha CD-S303 występuje w dwóch kolorach – czarnym i srebrnym – i jest już dostępny online na stronie tophifi.pl oraz stacjonarnie w salonach Top Hi-Fi & Video Design. Poglądowa cena urządzenia wynosi 1699 zł. 

Poprzedni
Powrót do aktualności
Następny

Polecane

Umów się na prezentację w salonie

W każdym z naszych salonów znajduje się sala odsłuchowa, w której w miłej atmosferze zaprezentujemy Ci brzmienie wybranego przez Ciebie sprzętu audio.

Umów się na spotkanie

Zobacz listę salonów

Umów

Top Hi-Fi & Video Design

Salony firmowe

Salony firmowe

Top Hi-Fi & Video Design: