Poprzedni
Następny

Serwisy muzyczne – wygodne i nowoczesne rozwiązanie dla dobrej jakości muzyki

Średnia ocen: 5
(21 ocen) 9 komentarzy

Spotyfi

Muzyka towarzyszy nam wszędzie. Jest sposobem na dobry nastrój, gdy zaczynamy dzień, metodą na odrobinę prywatności w komunikacji miejskiej i pomaga nam się skoncentrować w pracy. A gdy trenujemy, dodaje mocy naszym aktywnościom sportowym. Nic dziwnego, że wciąż pojawiają się nowe, coraz lepsze i łatwiejsze, rozwiązania, dzięki którym mamy dostęp do legalnej muzyki zawsze i wszędzie.

Jednym z najpopularniejszych rozwiązań są obecnie serwisy muzyczne, takie jak Tidal, Spotify czy Deezer. To swego rodzaju agregaty muzyki, która jest dostępna dla każdego, jeśli tylko ma łącze internetowe. Serwisy te dają możliwość słuchania muzyki za niewielką opłata miesięczną lub nawet za darmo (w okresie próbnym albo korzystając z odtwarzania reklam). Użytkownik nie musi więc już kupować utworu ani całego albumu.

Serwisy muzyczne – jakość bez piractwa

Za jednym zamachem ma dostęp do wszystkich utworów ulubionego wykonawcy lub swojej ulubionej kategorii. Dodatkowo część serwisów zbiera dane i analizuje preferencje muzyczne użytkowników, podpowiadając następnie nową muzykę, która jest dopasowana do gustu słuchacza. Kolejna zaleta to możliwość tworzenia playlist lub korzystania z playlisty innego użytkownika, odnajdowania znajomych i inspirowania się tym, czego słuchają, a także łatwość udostępniania swojej ulubionej muzyki przyjaciołom.

Yamaha

Nic dziwnego, że Spotify czy Tidal zdobywają tak wielką popularność. Dla wielu osób istotne jest też, że korzystają z muzyki legalnie, nie łamiąc prawa, a artyści otrzymują swoje wynagrodzenie. Bardzo wygodne jest też korzystanie z raz opłaconego konta na wielu urządzeniach lub konta rodzinne, na które może się logować kilkoro użytkowników.

Serwisy muzyczne wbudowane w urządzenie – nie tylko smartfon!

Tak duża popularność serwisów muzycznych nie uszła uwadze procentów sprzętu elektronicznego. Dla wygody użytkowników serwisy coraz częściej są wbudowane w urządzenie. Oznacza to, że używamy smartfonu jedynie jako pilota do obsługi serwisu, a zestaw głośnikowy np. MusicCast 20 czy zestaw kina domowego odtwarza muzykę bezpośrednio z sieci, z pominięciem smartfonu. Pomaga to oszczędzać baterię w telefonie i zmniejsza problemy z połączeniem. To bardzo wygodne rozwiązanie, jeśli lubimy słuchać w domu muzyki dobrej jakości. Do zestawu kina domowego łatwo też podłączymy słuchawki, także te bezprzewodowe (oczywiście wybierając zestaw, który obsługuje Bluetooth lub zaopatrując się w adapter Bluetooth).

Yamaha RX-V485

Ale smartfon to nie wszystko – technologia sprzyja wykorzystywaniu wszystkich domowych sprzętów do nieprzerwanego cieszenia się dostępem do muzyki i podcastów. W ramach domowego zacisza możemy zatem korzystać z bardzo popularnego aktualnie rozwiązania – serwisów muzycznych wbudowanych w nasze nowoczesne i mądre telewizory. Wśród dziesiątek aplikacji wbudowanych w telewizory znajdziemy nie tylko popularne serwisy VOD, ale też ulubione i powszechnie używane serwisy muzyczne. Pozwala to na wykorzystanie telewizora jako bazy muzycznej – a w przypadku serwisu YouTube także wideo. Po sparowaniu telewizora ze sprzętem audio, słuchawkami i – oczywiście – całym systemem multiroom (o jego zaletach już pisaliśmy), możemy cieszyć się nieprzerwanym streamingiem muzycznym w każdym pomieszczeniu oraz zapewnić sobie ciągłość słuchania ulubionych playlist lub radia opartego na ulubionym gatunku muzycznym.

Serwisy jak Spotify czy Tidal będą pamiętać nasze listy odtwarzania i po zatrzymaniu usługi w smartfonie lub komputerze, można kontynuować audiofilskie rozrywki już w domowych pieleszach. Dostęp do zapisanych playlist jest banalnie prosty, a przy odpowiednim sprzęcie jakość nie zawiedzie – wszystkie serwisy dbają o doskonały dźwięk, także albumów nagrywanych na żywo lub z koncertów.

Dzięki nowoczesnym rozwiązaniom technicznym serwisy muzyczne opuszczają ramy naszych smartfonów i laptopów, a użytkownik może w pełni wykorzystać możliwości, które daje muzyka ze „strumienia”. Warto wziąć pod uwagę te opcje wybierając zestaw do domu.

Poprzedni
Powrót do aktualności
Następny
5
Ocena:
Średnia ocen: 5

(21 ocen)

Polecane

Umów się na prezentację w salonie

W każdym z naszych salonów znajduje się sala odsłuchowa, w której w miłej atmosferze zaprezentujemy Ci brzmienie wybranego przez Ciebie sprzętu audio.

Umów się na spotkanie

Zobacz listę salonów

Umów

Top Hi-Fi & Video Design

Salony firmowe

Salony firmowe

Top Hi-Fi & Video Design: