Poprzedni
Następny

Audio-Technica ATH-L5000 – luksus w wydaniu brytyjsko-japońskim

Legendarny japoński producent słuchawek, firma Audio-Technica, poszerzył swoje portfolio o nowe słuchawki klasy high-end. Model ATH-L5000 już w chwili rynkowego debiutu staje się synonimem luksusu. Dzięki wykończeniu z najwyższej jakości naturalnej skóryą Connolly i unikatowym przetwornikom gwarantuje doskonały komfort użytkowania i niewiarygodne wrażenia podczas słuchania muzyki.

ATH-L5000

Od strony technicznej ATH-L5000 są zamkniętą konstrukcją. Słuchawki obsługują pasmo przenoszenia od 5 do 50 000 Hz i wyróżniają się czułością na poziomie 100 dB/mW. Współpracę z szeroką gamą źródeł dźwięku ułatwia impedancja wynosząca 45 Ω.

Źródłem doskonałych wrażeń dźwiękowych ATH-L5000 jest nowo opracowany przetwornik o średnicy 58 mm. Głośnik wykorzystuje lekki kołnierz z CFRP (Carbon Fiber Reinforced Plastic) – tworzywa sztucznego wzmocnionego włóknem węglowym. Ten cienki i jednocześnie niesamowicie sztywny element, minimalizując tarcie, udoskonala przepływ powietrza i korzystnie wpływa na ruch membrany. Sama membrana pokryta jest warstwą karbonu o strukturze diamentu DLC (Diamond like Carbon), która zwiększa sztywność membrany i udoskonala odpowiedź wysokich tonów. Ponadto projektanci ograniczyli do minimum ciężar przetwornika, aby zwiększyć komfort podczas wielogodzinnego korzystania ze słuchawek.

Przetworniki słuchawek wspomagane są przez autorski system D.A.D.S. (Double Air Damping System), udoskonalający odpowiedź niskich tonów, i pracują wewnątrz obudowy wykonanej z drewna sykomory. To w pełni naturalny materiał, który tradycyjnie wykorzystywany jest do budowy wysokiej klasy strunowych instrumentów muzycznych. Drewniane obudowy pokryte są najwyższej jakości skórą anilinową Connolly. Całość nadaje słuchawkom naturalną sygnaturę akustyczną. Skórą Connolly wykończony jest także pałąk łączący obie muszle. Komfort użytkowania zwiększa opatentowane zawieszenie, które tworzą dwa w pełni ruchome skrzydełka.

Audio-Technica ATH-L5000 dostarczane są wraz z odłączanym przewodem o długości 3,0 m, zakończonym złączami A2DC (Audio Designed Detachable Coaxial). Słuchawki kompatybilne są także ze zbalansowanym kablem AT-B1XA (w zestawie). Ponadto wraz z ATH-L5000 nabywca otrzymuje wyściełane, sztywne etui ochronne.

Współpraca Audio-Technica z ikoną luksusowego świata, jakim jest brytyjski producent skór – Connolly – sięga początków XXI wieku. Obie firmy połączyły swoje siły w 2003 r., kiedy to Connolly po raz pierwszy dostarczyła wysokiej jakości skórę dla pierwszych skórzanych słuchawek ATH-L3000. Teraz, po 15 latach od tego historycznego wydarzenia, dzięki najnowszym zdobyczom techniki słuchawkowej Audio-Technica opracowała całkowicie nowy skórzany model klasy high-end, aby zapewnić najwyższy poziom wygody użytkowania i fantastyczne wrażenia odsłuchowe.

Poprzedni
Powrót do aktualności
Następny

Polecane

Umów się na prezentację w salonie

W każdym z naszych salonów znajduje się sala odsłuchowa, w której w miłej atmosferze zaprezentujemy Ci brzmienie wybranego przez Ciebie sprzętu audio.

Umów się na spotkanie

Zobacz listę salonów

Umów

Top Hi-Fi & Video Design

Salony firmowe

Salony firmowe

Top Hi-Fi & Video Design: