Poprzedni
Następny

Robert Zemeckis – 6 filmów wartych odświeżenia

Najsłynniejszym dziełem Roberta Zemeckisa jest bez wątpienia film “Forrest Gump”, który zgarnął aż 6 Oscarów. Jednak nie samym Gumpem człowiek żyje – zwłaszcza, w tym przypadku, kiedy Zemeckis ma w swoim portfolio kilka równie ciekawych obrazów. Zobaczcie, które z nich warto niezwłocznie wrzucić na swoje kino domowe.

fot. kadr z filmu “Ze śmiercią jej do twarzy”, reżyseria Robert Zemeckis

Używane samochody, 1980

“Używane samochody” to drugi z filmów wyreżyserowanych przez Zemeckisa i obraz, do którego widzowie dojrzewali przez lata  – zyskał bowiem sympatię dopiero kilka lat po swojej premierze, kiedy masowo zaczęto puszczać go telewizji kablowej. Kurt Russel wciela się w nim w rolę faceta, który na co dzień sprzedaje używane samochody, jednocześnie rozwijając swoje polityczne ambicje i walcząc o utrzymanie swojego biznesu na powierzchni. Świetne kino dla wielbicieli pięknych aut i sprytnych rozgrywek.

Miłość, szmaragd i krokodyl, 1984

Chociaż początkowe zapowiedzi tego filmu wywołały burzę oskarżeń o próbę kopiowania “Poszukiwaczy zaginionej Arki”, po jego premierze głosy krytyki ucichły, a w prasie pojawiło się mnóstwo pozytywnych recenzji, które wręcz zwiastowały Oscara dla tej produkcji Z Michaelem Douglasem i Kathleen Turner. Nie trzeba było długo czekać, żeby stał się kasowym przebojem i iskrą, która ożywiła lekko obumierającą wówczas karierę Douglasa.


Najlepsze wrażenia filmowe zapewniają telewizory marki Loewe. Więcej na temat niemieckiego producenta można dowiedzieć się z naszej strefy marki:


Historia opowiada o nieśmiałej autorce romansideł, która wyrusza do Ameryki Południowej, by odnaleźć i uwolnić porwaną siostrę. Kiedy poznaje w podróży nieustraszonego przemytnika dzikich ptaków, a ten postanawia przyłączyć się do jej misji, między dwojgiem wybucha uczucie. Żeby jednak nie było zbyt łatwo i przyjemnie, los rzuca im po drodze wiele niebezpiecznych wyzwań.

Ze śmiercią jej do twarzy, 1992

Ten film z początku lat dziewięćdziesiątych jest doskonałą zapowiedzią kinematografii na całą nadchodzącą dekadę – kinematografii zwariowanej, nietypowej i chętnie sięgającej po świeżutkie wówczas komputerowe efekty specjalne. Co zabawne, jednocześnie uważa się go za jeden z najciekawszych filmów Zemeckisa i jedną z najgorszych ról w aktorskim portfolio Meryl Streep. Z tym drugim zdecydowanie się nie zgadzamy – Meryl Streep nie ma na swoim koncie żadnej kiepskiej roli. Kropka.

W “Ze śmiercią jej do twarzy” towarzyszą jej Bruce Willis i Goldie Hawn, a historia opowiada o dwóch kobietach, które walczą o jednego mężczyznę, posuwając się do coraz bardziej ryzykownych ingerencji w swoje ciało… i ciało przeciwniczki. Ten film to świetna zabawa na wieczór i imponujący pokaz idealnego balansu między charakteryzacją a komputerowymi efektami specjalnymi.


Jesteś kinomanem i szukasz sposobu na poprawę nagłośnienia dla swojego telewizora, ale nie wiesz od czego zacząć? Zajrzyj koniecznie do naszych poradników:


Kontakt, 1997

Film "Kontakt" powstał na podstawie książki słynnego astronoma Carla Sagana i jest to porywający i złożony film oscylujący wokół Ellie Arroway (w tej roli Jodie Foster), która jest zdeterminowana, by udowodnić istnienie życia pozaziemskiego. Kiedy pewnego dnia odbiera sygnał radiowy z odległej gwiazdy, postanawia, że zostanie pierwszą osobą, która samotnie opuści Ziemię, by znaleźć jego źródło. Rozpoczyna więc podróż, która wyniesie ją poza granice nauki, rozsądku i doświadczenia i która ostatecznie doprowadzi ją do odkrycia misternie utkanego eksperymentu. Według wielu krytyków film jest arcydziełem doskonale zaplanowanych dialogów i gry aktorskiej, a na szczególne uznanie zasługuje fakt, że “Kontakt” nie jest “wypchany’’ niepotrzebnymi efektami specjalnymi, co było niezwykle modne w drugiej połowie lat 90.

Co kryje prawda, 2000

Jak wielu innych reżyserów Zemeckis również należy do fanów twórczości Alfreda Hitchcocka, a więc i on pokusił się na stworzenie filmu, który będzie swoistym hołdem dla Mistrza, a szczególnie dla jego dwóch klasyków – “Psychozy” i “Vertigo”. Historia opowiada o gospodyni domowej (Michelle Pfeiffer), która zaczyna obserwować u swojego męża (Harrison Ford) podejrzane zachowania.

Witajcie w Marwen, 2018

Ten komediodramat opowiada o aspirującym artyście Marku (Steve Carell), który w wyniku brutalnego pobicia przez bandę 5 mężczyzn stracił większość wspomnieć ze swojego życia przed wypadkiem. Żeby lepiej poradzić sobie z traumą i wspomóc swój mózg w powrocie do zdrowia, Mark buduje na swoim podwórku miniaturową wioskę z czasów II wojny światowej. Ciepła, lecz przejmująca historia, która spodoba się całej rodzinie.Poprzedni
Powrót do aktualności
Następny

Polecane

Umów się na prezentację w salonie

W każdym z naszych salonów znajduje się sala odsłuchowa, w której w miłej atmosferze zaprezentujemy Ci brzmienie wybranego przez Ciebie sprzętu audio.

Umów się na spotkanie

Zobacz listę salonów

Umów

Top Hi-Fi & Video Design

Salony firmowe

Salony firmowe

Top Hi-Fi & Video Design: