Poprzedni
Następny

Produkty marki Audioquest wyróżnione przez magazyn „The Absolute Sound”

Redakcja amerykańskiego magazynu „The Absolute Sound” przyznała nagrody dla najlepszych produktów zeszłego roku (Product of the Year Awards) oraz wybrała rekomendowane urządzenia na 2024 rok (Editors’ Choice Awards). W tym gronie znalazły się produkty marki Audioquest, na czele z kondycjonerem Niagara 3000, który zwyciężył w kategorii dla najlepszego produktu zasilającego „The Absolute Sound’s AC Power Product of the Year”.

Interkonekt AudioQuest Dragon

Nagrody roku „The Absolute Sound”

The Absolute Sound to amerykański magazyn dla audiofilów, w którym można znaleźć recenzje wysokiej klasy sprzętu audio oraz komentarze na różne tematy związane z muzyką. Od wielu lat redakcja tego miesięcznika przyznaje nagrody dla najlepszych produktów ze świata audio i wideo, które testowała w minionym roku. Tegoroczni zwycięzcy zostali ogłoszeni w styczniowym numerze (01/2024), a wśród nich znalazł się kondycjoner sieciowy Audioquest Niagara 3000 z nagrodą w kategorii „The Absolute Sound’s AC Power Product of the Year”.

kondycjoner sieciowy AudioQuest Niagara 3000

Jest to jeden z kilku modeli wchodzących w skład innowacyjnej serii Niagara amerykańskiego producenta. Urządzenie wykorzystuje m.in. opatentowany system eliminacji szumów oraz korekcję gwałtownych skoków w poborze mocy i szerokopasmowe filtry liniowe. W uzasadnieniu można przeczytać, że „Niagara 3000 konsekwentnie zapewnia czystszy, gładszy, bardziej naturalny i realistyczny dźwięk”:

„Bas jest ulepszony pod każdym względem – głębszy i o większej dynamice (…). Średnie i wysokie tony są czystsze (…), a prezentacja staje się bardziej zrelaksowana i organiczna. Zasilanie powinno być traktowane jako jeden system, dlatego Niagara 3000 funkcjonuje najlepiej w połączeniu z kablami zasilającymi AudioQuest”.

Wszystkie wyróżnione produkty można znaleźć w numerze 01/2024 magazynu „The Absolute Sound”.

Nagrody „Editors’ Choice Awards 2024”

Z kolei w marcowym wydaniu amerykańskiego magazynu (03/2024) wybrane zostały nagrody „Editors’ Choice Awards”. Są one przyznawane produktom, które zdaniem redaktorów warto polecić. To wyróżnienie otrzymały urządzenia Audioquest w różnych kategoriach, m.in. DragonFly Cobalt, który pojawił się w kategorii dla „Najlepszych przetworników C/A” do 1000 $. W uzasadnieniu można przeczytać:

„Seria DragonFly firmy AudioQuest odniosła ogromny sukces – i nie bez powodu. Wewnątrz tego niewielkiego urządzenia typu plug-and-play znajduje się zarówno przetwornik cyfrowo-analogowy hi-res (do 96/24), jak i zaskakująco dobry wzmacniacz słuchawkowy. Do modeli Black i Red dołączył nowy flagowiec – Cobalt – i jest to jak dotąd najlepszy DragonFly”.

DragonFly Cobalt

Innym docenionym modelem Audioquest jest Dragon, który znalazł się w zestawieniu dla „Najlepszych interkonektów” w przedziale cenowym od 5000 do 10000 $:

„Dragon pozwolił systemowi ujawnić wcześniej ukryte cechy. Średnica była po prostu soczysta, płynna i oszałamiająco obecna i żywa. Wokale były całkowicie oderwane od głośników i wyświetlane na absolutnie cichym tle. (…) Sprzyjało to zaskakującemu wrażeniu, że wokalista znajduje się w pomieszczeniu. Innym aspektem wyjątkowości Dragona jest to, że przekazuje on bardziej nasycone barwy dźwięku”.

Pełna lista wyróżnionych produktów jest dostępna w numerze 03/2024 magazynu „The Absolute Sound” oraz online na stronie www.theabsolutesound.com.

Zapraszamy do salonów

Produkty firmy Audioquest są dostępne w salonach Top Hi-Fi & Video Design. Jeżeli masz dodatkowe pytania na temat sprzętu audio-wideo lub chciałbyś przekonać się o tym, jak dana konstrukcja sprawuje się w praktyce, odwiedź jeden z naszych salonów Top Hi-Fi & Video Design, gdzie nasi doradcy chętnie odpowiedzą na wszelkie pytania.Poprzedni
Powrót do aktualności
Następny

Polecane

Umów się na prezentację w salonie

W każdym z naszych salonów znajduje się sala odsłuchowa, w której w miłej atmosferze zaprezentujemy Ci brzmienie wybranego przez Ciebie sprzętu audio.

Umów się na spotkanie

Zobacz listę salonów

Umów

Top Hi-Fi & Video Design

Salony firmowe

Salony firmowe

Top Hi-Fi & Video Design: