Luty przyniósł nowe, ciekawe albumy śpiewających pań, takich jak Brittany Howard Paula Roma czy Cleo. Panowie jednak nie byli gorsi, o czym świadczą premierowe płyty m.in. Roda Stewarta, Ushera i Baranovskiego. Oto nasz przegląd najciekawszych fonograficznych premier miesiąca.
Brittany Howard - What Now
Charyzmatyczna i obdarzona niepodrabialnym głosem wokalistka i gitarzystka grupy Alabama Shakes w 2019 roku zadebiutowała solo albumem "Jaime", który przyniósł jej nagrodę Grammy za Najlepszą piosenkę rockową ("Stay High"). Po kilku latach artystka wrzuca do naszych odtwarzaczy kolejną muzyczną bombę – 12 utworów zawartych na płycie "What Now" łączy psychodelię z muzyką taneczną, dreampopem i awangardowym jazzem. Jazda obowiązkowa dla poszukiwaczy nowych, intrygujących dźwięków!
Paula Roma - Ta, co płonie z miłości
Luty przynosi kilka ciekawych nowych pozycji na rodzimym rynku fonograficznym. Pierwszą z nich jest płyta "Ta, co płonie z miłości" Pauli Romy. Młoda wokalistka ma za sobą bardzo udany debiut w postaci krążka "Cholerne pragnienie" sprzed dwóch lat. Teraz idzie za ciosem, a nawet nie boi się eksperymentować – nowy album, w porównaniu z poprzednikiem, przynosi bardziej różnorodne brzmienia instrumentalne oraz odważniejsze partie wokalne.
Nouvelle Vague - Should I Stay or Should I Go?
Wiele radości fanom nieoczywistych coverów przyniesie nowy album francuskiej grupy Nouvelle Vague. Muzyczny kolektyw pod wodzą Marca Collina ma już w dorobku m.in. własne wersje przebojów z gatunku new wave utrzymane w stylistyce bossa novy. Równie zaskakujące są ich interpretacje utworów takich wykonawców, jak Depeche Mode, The Clash, Tears For Fears czy Billy Idol, zawarte na najnowszym krążku "Should I Stay or Should I Go?".
Usher - Coming Home
Usher jest pierwszoplanową postacią amerykańskiej sceny R&B, a jego płyty osiągnęły na świecie oszałamiający nakład ponad 150 milionów egzemplarzy. Zdobywca ośmiu nagród Grammy milczał przez długie osiem lat, od czasu wydania albumu "Hard to Love" z 2016 roku. Jego najnowsze dzieło nosi tytuł "Coming Home" i jest dziewiątym studyjnym albumem gwiazdora. O tym, że fani bardzo czekali na tę płytę, świadczy fakt, że zadebiutowała na drugim miejscu listy bestsellerów "Billboardu". Naharowało się nad nią sporo ludzi – spośród dwudziestu kawałków, jakie znajdziemy na playliście, prawie każdy ma innego producenta. Są wśród nich takie gorące nazwiska, jak Sean Garrett, Lil John, The-Dream, Jermaine Dupri czy D Mile.
Tomasz Makowiecki - Bailando
Długą drogę przeszedł Tomasz Makowiecki od czasów, gdy zabłysnął w "Idolu" w 2002 roku. W międzyczasie flirtował z folkiem, próbował swoich sił w indie-rocku, aż w końcu doszedł do wniosku, że najlepiej czuje się w muzyce elektronicznej. Jego najnowszy krążek nosi tytuł "Bailando" i faktycznie może się sprawdzić jako ścieżka dźwiękowa do tańca, ale raczej wolnego i przytulanego, niż do szalonego skakania po parkiecie. Dominują tu snujące się, syntezatorowe dźwięki, na tle których Tomasz snuje swoje opowieści spisane w formie piosenek w ciągu ostatniej dekady.
Baranovski - Ucieczki i powroty
Bardziej energetycznie brzmi nowa płyta Baranovskiego, którą rozpoczyna utwór o znamiennym tytule "Bawim bawim". Melodyjne piosenki z pogranicza alternatywnego rocka i popu, oparte na gitarowych riffach podlanych elektronicznym sosem – z tego słynie pochodzący z Opoczna artysta. I tego wszystkiego możemy się spodziewać w naszych głośnikach, gdy w odtwarzaczu zagości trzeci album Baranovskiego, zatytułowany "Ucieczki i powroty".
Rod Stewart - Swing Fever
Rod Stewart kiedyś, dawno temu, był zapalonym rockmanem, ale odkąd w latach 80. wylansował kilka wielkich przebojów w stylu pop, mocno przesterowane gitary zniknęły z orbity jego zainteresowań. W ostatnich latach sir Rod – bo tak tytułuje się wokalista odkąd królowa nadała mu tytuł szlachecki – odkrył żyłę złota w postaci nagrywania standardów jazzu i popu w nowych, uszlachetnionych wersjach, z towarzyszeniem orkiestry symfonicznej. Kolejny album nagrany według tego patentu nosi tytuł "Swing Fever". W jego nagraniu Stewartowi pomagał Jools Holland. Obaj panowie, przy wsparciu orkiestry rhythm & bluesowej, oddali muzyczny hołd artystom ery big bandów.
2TM2,3 - Svrsvm Corda
2TM2,3 to polska supergrupa rockowa, zupełnie niepodobna do innych. Legendy polskiego undergroundowego rocka – Tomasz Budzyński, Darek Malejonek i Robert "Litza" Friedrich – niosą ewangeliczny przekaz w rytm ciężkich, gitarowych riffów i metalowych brzmień. Zespół przypomina o sobie krążkiem "Svrsvm Corda" – pierwszym po 18-letniej przerwie. W tym wypadku potencjometry głośności we wzmacniaczach należy ustawić na trochę wyższą wartość.
Cleo - 10
W ciągu dekady od pojawienia się na scenie Cleo wyrosła na jedną z największych gwiazd polskiego popu. Wokalistka postanowiła uczcić 10-lecie debiutu albumem "10", który jednak nie jest pójściem na łatwiznę w postaci zestawu największych hitów, ale zupełnie nowym materiałem. W roli producenta płyty wystąpił Donatan – ten sam, z którym Cleo przed laty bezskutecznie próbowała podbić Eurowizję piosenką "My Słowianie". Zanosi się na kolejne hity w repertuarze wokalistki, bo singlowe utwory już notują milionowe liczby odsłon w serwisie YouTube.
Niezależnie od tego, czy wolicie pokręcone dźwięki Brittany Howard, elektroniczne pejzaże Tomasza Makowieckiego czy huk gitar zespołu 2TM2,3, w ofercie sieci sklepów Top Hi-Fi mamy sprzęt, który pozwoli wycisnąć jak najwięcej z dowolnego gatunku muzyki. Zapraszamy do zapoznania się z naszym katalogiem i kontaktu z jednym z naszych ekspertów od dobrych brzmień!
Komentarze