Marka: Audioquest

Dragon XLR (1 m)

Cena na telefon
 • Rodzaj: analogowy
 • Analogowe: XLR
 • Długość (m): 1
 • Profil: okrągły

Produkt chwilowo niedostępny

Powiadom o dostępności

Odbiór w salonie: Prosimy o kontakt

Sprawdź dostępność w salonie

Darmowa dostawa

Dowiedz się więcej

Rata 20 x 0%

Sprawdź szczegóły

Interkonekt AudioQuest Dragon

Dragon to nie tylko najlepszy interkonekt, jaki kiedykolwiek wyprodukował AudioQuest – to prawdopodobnie najlepszy, jaki kiedykolwiek widział i słyszał świat. Jest to zasługa doskonałej kombinacji światowej klasy materiałów i najnowocześniejszych technologii Noise-Dissipation, które sprawiają, że Dragon zbliża się tak bardzo, jak to tylko możliwe do sonicznego ideału AudioQuesta.

Wśród nowoczesnych rozwiązań można znaleźć m.in. przewodniki wykonane z litego srebra o doskonałej powierzchni (PSS), izolację ZERO-Tech, rurkę powietrzną FEP, srebrzone wtyki odprowadzające fale radiowe oraz układ Noise-Dissipation Level-7, w którym nawet ekrany są w 100% wykonane z PSS.

Wszystkie interkonekty z serii Mythical Creature dostępne są z wykonywanymi na zamówienie zakończeniami RCA i XLR.

Interkonekt AudioQuest Dragon

ZERO-Tech (No Characteristic Impedance) dla liniowego, szerokopasmowego rozpraszania szumów

Jedynym sposobem na uniknięcie efektu niedopasowania charakterystyki pomiędzy kablem a dołączonymi do niego obwodami źródłowymi i obciążeniowymi jest niedopuszczenie do tego, aby kabel posiadał charakterystykę impedancji.

ZERO-Tech osiąga sukces poprzez eliminację pola elektrostatycznego pomiędzy przewodnikami wysokiego i niskiego sygnału, umożliwiając liniowe (spójne oktawa po oktawie) rozpraszanie szumów o częstotliwości radiowej (RF) oraz nieskompresowane transjenty. W celu zachowania pełnej izolacji ZERO-Tech pomiędzy przewodnikami sygnałowymi, do kabli XLR dołączony jest pakiet Dual-72v DBS.

Solid Perfect-Surface Silver (PSS) Conductors

Solidne przewodniki zapobiegają interakcji elektrycznej i magnetycznej. PSS Solid-Silver minimalizuje zniekształcenia spowodowane granicami materiału i maksymalizuje liniowe rozpraszanie szumów RF.

FEP Air-Tube Dielectric

Przewodniki dodatnie korzystają z niemal zerowego kontaktu pomiędzy metalem a izolacją FEP, która charakteryzuje się doskonałą stałością dielektryczną i minimalnymi zakłóceniami sygnału. Przewody ujemne korzystają z celowo „stratnej izolacji” - brak powietrza i FEP pomagają zmaksymalizować inne zadanie połączenia ujemnego.

Interkonekt AudioQuest Dragon

72v System Dielectric-Bias (DBS)

Izolacja jest również dielektrykiem, który może działać jak filtr bocznikowy. Biasing minimalizuje szum dielektryczny i linearyzuje filtr, znacznie poprawiając rozpraszanie indukowanego szumu RF w szerokim paśmie.

Rozpraszanie szumu poziomu siódmego

PSS Drains + ZERO-Tech + 72v DBS + Carbon/Graphene Mesh-Network + Direction-Controlled

Szumy o częstotliwości radiowej pochodzące z sieci komórkowych, Wi-Fi i satelitów są wszędzie. AQ's Level 7 Linear Noise-Dissipation zawiera siatkę rezystancyjną z węgla i grafenu, przewodniki z kontrolą kierunku, 72v DBS oraz solidne przewody drenu Perfect-Surface Silver (PSS), znacznie minimalizujące efekt maskowania szumów RF.

Hanging-Silver over Red-Copper Plugs

Najdoskonalsze wtyki AudioQuesta posiadają najwyższej jakości srebro Hanging-Silver (nie poddawane procesowi obróbki termicznej) nałożone bezpośrednio na ekstremalnie czystą miedź.

Interkonekt AudioQuest Dragon

Silver-Plated RF-Draining Barrels

Uziemienie powlekanych srebrem wtyczek maksymalizuje rozpraszanie szumów poprzez zapobieganie pojemnościowemu sprzęganiu szumów RF przez metalową rurkę z przewodnikami.

AudioQuest Dragon – najważniejsze cechy:

 • Materiał przewodzący sygnał: Solid Perfect-Surface Silver (PSS)
 • Materiał odprowadzający szumy RF - Solid Perfect Surface Silver (PSS)
 • Geometria: ZERO-Tech (No Characteristic Impedance)
 • Dielektryk: FEP Air-Tubes dla minimalnych zakłóceń sygnału
 • System Dielectric-Bias: 72v DBS (RCA); Dual-72v DBS (XLR)
 • Rozpraszanie Szumów siódmego poziomu: PSS Drains + ZERO-Tech + 72v DBS + Carbon/Graphene+ Mesh-Network + Direction-Controlled
 • Wtyki: Silver-Plated RF-Draining
 • Styki wtyków: Hanging-Silver over Red-Copper

 

Specyfikacja Audioquest Dragon XLR (1 m)

Rodzajanalogowy
AnalogoweXLR
Długość (m)1
Profilokrągły
Materiał przewodnikainny
InneMateriał przewodzący sygnał: Solid Perfect-Surface Silver (PSS); Rozpraszanie Szumów siódmego poziomu: PSS Drains + ZERO-Tech + 72v DBS + Carbon/Graphene+ Mesh-Network + Direction-Controlled; Wtyki: Silver-Plated RF-Draining

Opinie o Audioquest Dragon XLR (1 m)

Masz ten produkt?

Dodaj Opinię

Polecane Produkty

Podobne produkty

Polecane

Umów się na prezentację w salonie

W każdym z naszych salonów znajduje się sala odsłuchowa, w której w miłej atmosferze zaprezentujemy Ci brzmienie wybranego przez Ciebie sprzętu audio.

Umów się na spotkanie

Zobacz listę salonów

Umów się na spotkanie

Top Hi-Fi & Video Design

Salony firmowe

Salony firmowe

Top Hi-Fi & Video Design: