Poprzedni
Następny

Nowe centrum badawcze Bowers & Wilkins

Bowers & Wilkins w 2018 roku przeniosło się do nowego i większego centrum badawczego, wyposażonego w najnowocześniejszy sprzęt i narzędzia. Ta przeprowadzka okazała się znaczącą inwestycją, związaną także z powiększeniem zespołu oraz przyspieszeniem zdolności firmy do dalszego rozwoju w segmencie luksusowych domowych głośników, słuchawek i samochodowych systemów audio, czego efektem są m.in. kolumny głośnikowe z najnowszej serii 800 Diamond D4.

Kolumna podłogowa Bowers & Wilkins 802 D4

Nowy obiekt nosi nazwę Southwater Research & Engineering (SRE) od miejscowości, w której się mieści – mieście Southwater w Wielkiej Brytanii w West Sussex. Skrót nazwy poprzedniego centrum badawczego brzmiał… dokładnie tak samo (Steyning Research Establishment). Tym samym można powiedzieć, że jest to nawiązanie i jednocześnie hołd dla spuścizny dawnego centrum badawczego firmy Bowers & Wilkins.

W oryginalnym SRE powstały konstrukcje, które zdefiniowały markę: głośniki wysokotonowe Diamond, membrany Continuum i Aerofoil, a także kultowe produkty takie jak Wedge, kolumny 800 D3, słuchawki eliminujące szumy PX oraz przełomowe głośniki Nautilus. Z kolei w nowym obiekcie opracowane zostały już m.in. najnowsze słuchawki True Wireless PI5 i PI7 oraz kolumny głośnikowe z najnowszej serii 800 Diamond D4. Więcej na temat procesu powstawania tych kolumn i technologii w nich zastosowanych można dowiedzieć się z naszego filmu:

Nowy obiekt jest ponad dwukrotnie większy od swojego poprzednika. Zawiere wiele komór bezechowych, większą ilość pokoi do odsłuchu, laboratoriów inżynierskich oraz dedykowane laboratoria słuchawkowe i Automotive Audio Labs.

W dowodzie uznania dla niewiarygodnej spuścizny Johna Bowersa odtworzono jego oryginalny pokój odsłuchowy, aby brzmienie pozostało wierne jego wizji. Zupełnie nowy SRE jest również wyposażony w centrum odsłuchowe zaprojektowane w celu prezentacji pełnego zakresu produktów dla partnerów, prasy i odwiedzających.

Poprzedni
Powrót do aktualności
Następny

Polecane

Umów się na prezentację w salonie

W każdym z naszych salonów znajduje się sala odsłuchowa, w której w miłej atmosferze zaprezentujemy Ci brzmienie wybranego przez Ciebie sprzętu audio.

Umów się na spotkanie

Zobacz listę salonów

Umów

Top Hi-Fi & Video Design

Salony firmowe

Salony firmowe

Top Hi-Fi & Video Design: