Poprzedni
Następny

Najlepsze horrory na Netflix. Subiektywny ranking Top Hi-Fi - czas się bać

Krew i flaki, żywe trupy, odrażające upiory czy niewidzialne siły nieczyste – co najbardziej przyciąga Cię do horrorów? Niezależnie od tego, jakie masz upodobania, coś nam mówi, że te przerażające propozycje na Netflix podbiją Twoje kino domowe. Czas na grubą dawkę strachu i zgrzytania zębami!

Najlepsze horrory na Netflix. Subiektywny ranking Top Hi-Fi - czas się bać

Foto by Stefano Pollio on Unsplash

Czyj to dom?

„Czyj to dom?” (tyt. oryg. „His House”) w reżyserii Remiego Weekesa to chwalony przez krytyków film o nowych początkach i starych traumach. Weeks podszedł do horroru w dość oryginalny sposób – wykorzystał ten gatunek, by opowiedzieć o trudach i niebezpieczeństwach życia imigrantów, ale i nieustannemu poczuciu żalu i tęsknoty, który ciągle im towarzyszy. Historia śledzi parę młodych uchodźców z Sudanu, którzy próbują zacząć nowe życie w Wielkiej Brytanii i zapomnieć o horrorach, które zostawili, uciekając ze swojej ojczyzny. Okazuje się jednak, że od koszmaru nie da się uciec, a upiorne siły z Sudanu cały czas próbują zniszczyć im życie. „Czyj to dom?” to ciekawy portret imigracji, ale niech to Was nie zwiedzie – to też naprawdę przerażający horror, po którym ciężko będzie się otrząsnąć.

Nawiedzony dom na wzgórzu

Serial „Nawiedzony dom na wzgórzu” to jeden z najpopularniejszych seriali oryginalnych od Netflix, będący zręczną adaptacją powieści Shirley Jackson. Ta historia nawiedzonej willi i targanej nieczystymi mocami rodziny to pozycja dla widzów o wyjątkowo mocnych nerwach. Nie ważne, ile horrorów gościło na Twoim kinie domowym i czy uważasz, że znasz wszystkie reżyserskie myki, sztuczki, po jakie sięgnęli twórcy „Nawiedzonego domu na wzgórzu” są absolutnie nie do przewidzenia – niewykluczone, że będziesz na nim piszczeć jak mały brzdąc. Nie licz też, że będziesz po nim dobrze spać...

Nocna msza

Boska plaga czy katastrofa naturalna? Ksiądz czy posłaniec Szatana? W drugim serialu twórców „Nawiedzonego domu na wzgórzu” nic nie jest tak oczywiste, jakim może się wydawać. Kiedy wszystkie ryby na wyspie wymierają, mieszkańcy mierzą się ze straszną nędzą i większość z nich decyduje się na odejście z domu w poszukiwaniu lepszego życia. Nieliczni pozostali liczą na cud, ale zamiast tego doświadczają serii upiornych zdarzeń. Czy małą społecznością zawładnęły siły nieczyste? Będzie strasznie, będzie tajemniczo i będzie brutalni – jesteście na to gotowi?

Creep

Kolejna pozycja na naszej liście to dość przewidywalny, ale i tak warty uwagi niezależny film z Markiem Duplass („Bliskość”, „The Morning Show”) w roli tytułowego Creepa. Momentami całkiem zabawny horror jest swoistym studiów dwóch męskich charakterów: szukającego historii, która wyniesie go na salony początkującego dokumentalisty i dziwacznego pustelnika, który zatrudnia młodego twórcę, by udokumentował ostatnie chwile jego życia z nowotworem. Początkowo nic nie wskazuje na zagrożenie, jednak z godziny na godzinę gospodarz domku na odludziu odsłania przed filmowcem twarze, których ten raczej nie chciałby oglądać. Czy pustelnik w rzeczywistości ma raka?

Gra Geralda

„Gra Geralda” to kolejny trzymający w napięciu przebój wyreżyserowany przez tego samego człowieka, co „Nocna msza” i „Nawiedzony dom na wzgórzu” – Mike'a Flanagana. Tym razem reżyser zdecydował się na adaptację powieści Stephena Kinga. Co z tego wyszło?

Skutecznie zachęcający do obgryzienia wszystkich paznokci thriller-horror, którego akcja toczy się w zasadzie w jednym pomieszczeniu – sypialni letniego domu z dala od cywilizacji.

To miał być piękny weekend – on, ona, domek z dala od cywilizacji i mnóstwo pomysłów na łóżkowe zabawy. Niestety, erotyczna zabawa niespodziewanie wymyka się spod kontroli i jedno z kochanków będzie musiało zebrać w sobie siły, by przeżyć ten tragiczny dzień.

Strach smakuje lepiej z Top Hi-Fi & Video Design

Przymierzasz się do wymiany sprzętu stereo, głośników lub całego kina domowego? Odwiedź jeden z naszych salonów – #EksperciDobregoBrzmienia chętnie pomogą Ci w podjęciu optymalnego wyboru w kontekście Twoich potrzeb i budżetu.

Przeczytaj również nasze inne teksty o filmie i serialach:


Muzyka potrafi pisać najlepsze historie. Usłysz swoją, dzięki Top Hi-Fi & Video DesignPoprzedni
Powrót do aktualności
Następny

Polecane

Umów się na prezentację w salonie

W każdym z naszych salonów znajduje się sala odsłuchowa, w której w miłej atmosferze zaprezentujemy Ci brzmienie wybranego przez Ciebie sprzętu audio.

Umów się na spotkanie

Zobacz listę salonów

Umów

Top Hi-Fi & Video Design

Salony firmowe

Salony firmowe

Top Hi-Fi & Video Design: