Poprzedni
Następny

Jeremy Renner: 7 ciekawostek o gwieździe Marvela

Na początku roku nazwisko Renner obiegło prawie wszystkie media na świecie. Tym razem nie chodziło o premierę nowego filmu, lecz wypadek, jakiemu uległ przy odśnieżaniu własnego podwórka. Aktor na szczęście wychodzi już na prostą – przy okazji życzymy szybkiego powrotu do zdrowia. Was zaś zapraszamy przy tej okazji po kilka ciekawostek o marvelowskim Hawkeye’u, a wieczorem – na seans z Jeremym Rennerem przed kinem domowym. Dysponujecie już takim?

Spis treści: Jeremy Renner – ciekawostki

  1. Pierwsze blaski sławy zaiskrzyły w Waszyngtonie
  2. Tajemnicza rola w teledysku
  3. Jeremy Renner boi się jednej z własnych ról
  4. Czego jeszcze boi się Jeremy Renner?
  5. Pokonało go krzesło
  6. Człowiek wielu talentów
  7. Jeremy Renner potrafi przypudrować rzeczywistość
  8. Poznaj nas oraz nasze inne artykuły

Photo by Gioele Fazzeri on Unsplash

Photo by Gioele Fazzeri on Unsplash

Pierwsze blaski sławy zaiskrzyły w Waszyngtonie

Jeremy Renner po raz pierwszy zetknął się ze sztuką filmową w 1995 roku, kiedy to dostał rolę jednego ze zbuntowanych maturzystów w zwariowanej komedii „Rozrabiaki w Waszyngtonie” – rolę, która zapoczątkowała jego karierę. Jeśli jeszcze nie oglądaliście tego filmu, gorąco polecamy go jako lekką wieczorną rozrywkę przed telewizorem.

Tajemnicza rola w teledysku

Renner żadnych wyzwań się nie boi – gra w filmach, serialach i teledyskach. Być może nie pamiętacie, ale w 2023 roku można go było zobaczyć klipie do piosenki P!nk zatytułowanej „Trouble”. Odziany w mroczną stylizację aktor z powodzeniem wciela się tam w postać szemranego, choć kochliwego (a jakże!) kowboja.

Jeremy boi się jednej z własnych ról

Wspominając blaski i cienie swojej kariery, aktor często wspomina, że myśląc o jednej ze swoich ról, nadal odczuwa niepokój. W 2002 roku Renner wcielił się w postać jednego z najbardziej okrutnych seryjnych morderców w historii Stanów Zjednoczonych – Jeffrey’a Dahmera.

Swoją drogą nie tak dawno na Netflix miał premierę najnowszy dokument o tej mrocznej postaci.

Czego jeszcze boi się Jeremy Renner?

W jednym z wywiadów Renner przyznał, że boi się chodzić w pojedynkę do… barów. Podobno paraliżuje go myśl o tym, że ktoś mógłby dosypać mu coś do drinka. I słusznie – licho nie śpi, szczególnie jak masz pokaźne konto w banku.

Jeremy Renner ciekawostki

Photo by Ash Edmonds on Unsplash

Pokonało go krzesło

Podczas kręcenia scen do filmu „Berek” Jeremy trochę się połamał. No dobra, nie trochę – połamał się tak bardzo, że wylądował w gipsie. Jak to się stało? Aktor uparł się, by własnoręcznie kręcić wszystkie sceny kaskaderskie i w czasie jednej z nich złamało się pod nim krzesło. Co najlepsze, w przypływie adrenaliny Renner nie zorientował się, że stało mu się coś poważnego – poczuł to dopiero przy drugim podejściu do sceny. Co za twardziel!

Człowiek wielu talentów

Jeremy operuje niezwykłymi zdolnościami muzycznymi. Szersza publiczność miała okazję podziwiać je w jednym z odcinków „The Tonight Show z Jimmym Fallonem”, gdzie w mistrzowski (i zaskakująco dobry) sposób sparodiował słynny przebój Eda Sheerana „Thinking Out Loud”.

To nie wszystko – śpiewający aktor ma na swoim koncie znacznie więcej osiągnięć muzycznych.

W Hollywood lat dziewięćdziesiątych Renner koncertował pod szyldem akustycznego zespołu rockowego Sons of Ben, w skład którego wchodzili również muzycy z formacji Tonic, znanej z przeboju „If You Could Only See” (1996). Jak kiedyś przyznał aktor, ich muzyka to było „coś jak Eagles, ale ostrzej”. Wtedy kariera na wielkich scenach muzycznych nie wypaliła, ale po latach Jeremy wrócił do grania.

W 2020 r. świat ujrzała jego utrzymana w soft rockowym klimacie EP-ka „The Medicine”, która opisuje jego osobiste przeżycia i burzliwą relację z byłą żoną. Jeśli lubicie ballady z rockowym zabarwieniem, koniecznie wrzućcie na głośniki.

Jeremy Renner potrafi przypudrować rzeczywistość

Talenty Rennera nie kończą się na aktorstwie i muzyce. Jako początkujący, klepiący biedę artysta w Hollywood dorabiał na różne sposoby, a jedną z pozycji w jego CV jest… makijażysta. Zapewniało mu to wówczas przyzwoity dochód w ciągu niewielu godzin pracy, więc miał czas, by chodzić na mnóstwo przesłuchań. Opłaciło się!

Poznaj nas oraz nasze inne artykuły

Jeżeli szukasz sprzętu audio lub video i masz pytania na jego temat, skontaktuj się z najbliższym salonem Top Hi-Fi & Video Design – nasi specjaliści chętnie doradzą i pomogą wybrać najlepszy sprzęt, zgodny z Twoimi oczekiwaniami.

Przeczytaj również nasze inne teksty o filmach i serialach:


Muzyka potrafi pisać najlepsze historie. Usłysz swoją, dzięki Top Hi-Fi & Video DesignPoprzedni
Powrót do aktualności
Następny

Polecane

Umów się na prezentację w salonie

W każdym z naszych salonów znajduje się sala odsłuchowa, w której w miłej atmosferze zaprezentujemy Ci brzmienie wybranego przez Ciebie sprzętu audio.

Umów się na spotkanie

Zobacz listę salonów

Umów

Top Hi-Fi & Video Design

Salony firmowe

Salony firmowe

Top Hi-Fi & Video Design: