Poprzedni
Następny

„Spójne i delikatne” brzmienie – test Pathos In The Groove w magazynie „Audio”

Model In The Groove to zaawansowany przedwzmacniacz gramofonowy o włoskim rodowodzie. Ta bezkompromisowa konstrukcja współpracuje z wkładkami dowolnego typu i zapewnia niespotykaną elastyczność systemu audio, wykorzystującego gramofon jako źródło dźwięku. Możliwości przedwzmacniacza firmy Pathos sprawdziła redakcja magazynu „Audio”.

Pathos In The Groove

Testujący model In The Groove zwrócił uwagę na to, że mamy do czynienia z konstrukcją dla doświadczonych miłośników analogowego brzmienia:

In The Groove to propozycja dla zaawansowanych użytkowników, którzy nie boją się regulować, ustawiać i których wiedza o działaniu gramofonu, wkładkach i ich parametrach elektrycznych wykracza poza podstawową znajomość dwóch wariantów – MM i MC. Początkujący mogą sobie z konfiguracją In The Groove nie poradzić.

To przede wszystkim dlatego, że przedwzmacniacz gramofonowy Pathosa nie dopasowuje się do gramofonu automatycznie. Zamiast tego użytkownik ma możliwość regulacji rozmaitych parametrów za pomocą pokręteł:

Pokrętła z przodu służą do ustawiania obciążenia, lewe odpowiada za impedancję (niezbędne dla wkładek MC), a prawe za pojemność (to z kolei ważne w przypadku wkładek MM).

Po jedno z najważniejszych ustawień (wzmocnienie) trzeba sięgnąć na tylną ściankę.

Pathos In The Groove

Redaktor magazynu „Audio” podkreślił modułową budowę modelu In The Groove:

Urządzenie składa się z dwóch sekcji – głównego układu i zasilacza. Obudowy wykonano z grubego aluminium o specyficznie chropowatej powierzchni, bez drewnianych dodatków charakterystycznych dla znacznie droższych urządzeń Pathosa.

Zasilacz ma zainstalowany na stałe przewód zakończony pięciostykowym wtykiem XLR.

Pathos In The Groove

Jak przedwzmacniacz wypadł pod względem brzmienia?

In The Groove to jednocześnie spokój i swoboda, spójność i delikatność, nic oszałamiającego, nic męczącego.

Wysokie tony są na dobrym poziomie, tyle że mniej analityczne, nie absorbują szczególikami, lubią okazje do grania bardziej aksamitnego niż metalicznego. Bas jest pulsujący, zmiękczony, ale nierozlewający się, raczej towarzyszący średnicy niż ją pogrubiający.

Pełną recenzję przedwzmacniacza firmy Pathos znajdziesz w numerze 1/2023 magazynu „Audio”. Możesz ją przeczytać również TUTAJ.

Jeśli chcesz bliżej zapoznać się z ofertą firmy Pathos, zachęcamy do odwiedzenia salonu sprzedaży Top Hi-Fi & Video Design, gdzie z pomocą fachowych doradców możesz przeprowadzić odsłuchy odpowiednio skomponowanego zestawu stereo, wykorzystującego komponenty wspomnianego włoskiego producenta.


Muzyka potrafi pisać najlepsze historie. Usłysz swoją, dzięki Top Hi-Fi & Video DesignPoprzedni
Powrót do aktualności
Następny

Polecane

Umów się na prezentację w salonie

W każdym z naszych salonów znajduje się sala odsłuchowa, w której w miłej atmosferze zaprezentujemy Ci brzmienie wybranego przez Ciebie sprzętu audio.

Umów się na spotkanie

Zobacz listę salonów

Umów

Top Hi-Fi & Video Design

Salony firmowe

Salony firmowe

Top Hi-Fi & Video Design: