Poprzedni
Następny

Najlepsze filmy w technologii 4k, którymi przetestujesz telewizor

Średnia ocen: 4.9
(31 ocen) 9 komentarzy

Wprawdzie pisaliśmy już o tym, jak wybrać najlepszy telewizor, to nie poświęciliśmy wiele uwagi kwestii, na jakich produkcjach najlepiej przetestować TV. Dlatego teraz przyjrzymy się filmom oraz serialom, po które warto sięgnąć, chcąc przetestować możliwości danego telewizora.

Jeszcze parę lat temu dość problematycznym mogło być znalezienie interesujących filmów w technologii 4k. Dziś sytuacja diametralnie się zmieniła i do wyboru mamy dziesiątki pozycji nakręconych tak, by wiernie oddać najdrobniejsze szczegóły, które można oglądać.

Filmy 4K YouTube – co obejrzeć?

Nasz przegląd zaczniemy od filmów umieszczonych w ogólnodostępnych serwisach. Jeśli filmy będą odtwarzane z serwisu YouTube, to należy pamiętać o przełączeniu jakości obrazu na najwyższą – można to zrobić poprzez kliknięcie odpowiedniej ikony w prawym dolnym rogu filmu.

Pierwsze proponowane przez nas wideo wybuchnie na ekranie żywymi kolorami. Spędzenie tych – zbyt krótkich – pięciu minut na podziwianiu wspaniałej natury Kostaryki sprawi, że trudno będzie sobie wyobrazić lepszy relaks niż przed nowym telewizorem. Detale zachwycają, a wrażenie będzie niezapomniane – na szczęście podobnych filmów znajdziemy w serwisie YouTube sporo.

Kolejny film nie należy do najkrótszych, ale warto od czasu do czasu przeskoczyć kilka minut, by podziwiać różne naturalne widoki, dzięki którym testowany sprzęt pokaże swoje niesamowite możliwości. Struktury, kontrasty, fantastyczna jakość detali – to wszystko wyglądać będzie tak, jak wygląda w naturze.


Jesteś kinomanem i szukasz sposobu na poprawę nagłośnienia dla swojego telewizora, ale nie wiesz od czego zacząć? Zajrzyj koniecznie do naszych poradników:


Trochę więcej dynamiki? Nie ma sprawy, proponujemy stary, ale znakomity film, który zabierze widza w bardzo szybka podróż przez japońskie ulice. Film nakręcono jednym ze sprzedażowych hitów dekady – kamerą GoPro HERO4 Black. Minus? Poza telewizorem można niechcący kupić też GoPro…

Inną propozycją może być seria filmów Roberta Makłowicza z Dalmacji, podczas której można nie tylko w technologii 4K podziwiać widoki z malowniczej Chorwacji, ale także dowiedzieć się wielu ciekawych rzeczy na temat kultury i kulinariów tego pięknego kraju. 

Filmy 4K online – serwisy streamingowe

Jeżeli bardziej interesuje nas testowanie telewizora za pomocą tego, co cóż… najbardziej lubimy oglądać, wystarczy włączyć jeden z popularnych serwisów streamingowych. Zarówno na już niezwykle popularnym w Polsce Netfliksie (w tym serwisie filmy w jakości 4K są dyspozycji wyłącznie dla tych, którzy wybrali najdroższą opcję abonamentową), chętnie używanym Prime Video proponowanym przez Amazon (nie wszystkie pozycje z oferty – choć filmów w tej jakości powoli przybywa), mamy również wybór z iTunes, Google Play oraz serwisów połączonych z konkretnymi markami sprzętu – na przykład serwisami VOD dostępnymi przez konsolę lub w komputerze osobistym, który łatwo można połączyć z telewizorem.

Jeden z najbardziej popularnych seriali ostatnich lat, znakomite „Stranger Things” doskonale nadaje się do przetestowania naszego super telewizora – wykreowana komputerowo rzeczywistość zdaje się bowiem wypływać z ekranu i obejmować w posiadanie całą przestrzeń wokół.

W tej roli świetnie sprawdzi się również dokumentalny serial „Nasza Planeta”, gdzie w widowiskowy sposób przedstawione zostały rzadko spotykane zwierzęta, a prawdziwy zachwyt wzbudzają szerokie ujęcia i nacisk na najdrobniejsze szczegóły. Ten miniserial dostępny jest także w technologii Dolby Atmos, dzięki czemu na nim przetestujemy nie tylko nasz telewizor, ale i zestaw kina domowego.

Wyimaginowana rzeczywistość zachwyci na ekranie także podczas oglądania takich filmowych hitów, jak słynna netfliksowa „Okja” czy starsze, ale imponujące wizualnie „Życie Pi”. O filmie „Blade Runner 2049” nie warto się już nawet rozpisywać, bo to chyba absolutna oczywistość.

Jeśli poszukuje się bardziej realistycznych odczuć i szuka obrazu, który można testować od razu ze znakomitym dźwiękiem, można skusić się na klasykę w postaci „Szeregowca Ryana” – ostrzegamy jednak, że realistyczny obraz połączony z wojennymi odgłosami, zwłaszcza emitowanymi przez wysokiej klasy sprzęt, może przenieść serce widza prosto do jego gardła.


Dlaczego warto zainwestować w dobry sprzęt do Netflixa, HBO Go lub innych tego typu serwisów. O tym dowiesz się z naszego filmu:


Rewelacyjnym pomysłem będzie też obejrzenie filmu „Everest” – niesamowite widoki, które w pełni pozwolą sprawdzić, jak nasz telewizor radzi sobie z oddawaniem głębi obrazu i jego przestrzenności. Jeśli dodamy do tego wysokiej jakości sprzęt nagłaśniający, dźwięk schodzących lawin i zamieci jeszcze długo będzie spędzał sen z powiek.

Szukając z kolei bardziej absurdalnych wrażeń, nie sposób nie wspomnieć o serialu „Król Tygrysów”, który opowiada o niewielkim, ale ściśle ze sobą powiązanym, środowisku amerykańskich hodowców dzikich kotów. Słowa nie oddadzą szaleństwa dziejącego się na ekranie – to trzeba po prostu zobaczyć.

4K – koniec telewizji, jaką znamy

Filmy kręcone w technologii 4K w połączeniu z profesjonalnym sprzętem sprawiają, że można łatwo wpaść w pułapkę spędzania długich godzin przed telewizorem. Pamiętający jeszcze dobrze sprzęty, z jakimi mieliśmy do czynienia na początku XXI wieku (nie wspomnimy tu nawet o latach osiemdziesiątych lub dziewięćdziesiątych) będą absolutnie zachwyceni gigantyczną zmianą, jaka przez szereg lat zaszła w technologii. Jeszcze kilka lat temu jakością tego typu można było cieszyć się tylko w kinach – w dodatku nie wszystkich. Dziś rewelacyjnym obrazem można cieszyć się na własnej kanapie. I za to możemy tylko kochać czasy, w których żyjemy.

Jeżeli szukasz kina domowego lub masz pytania na temat jego lub innego sprzętu audio, skonktaktuj się z najbliższym salonem Top Hi-Fi & Video Design – nasi specjaliści chętnie doradzą i pomogą wybrać najlepszy sprzęt, zgodny z Twoimi oczekiwaniami. 

Poprzedni
Powrót do aktualności
Następny
4.9
Ocena:
Średnia ocen: 4.9

(31 ocen)

Polecane

Umów się na prezentację w salonie

W każdym z naszych salonów znajduje się sala odsłuchowa, w której w miłej atmosferze zaprezentujemy Ci brzmienie wybranego przez Ciebie sprzętu audio.

Umów się na spotkanie

Zobacz listę salonów

Umów

Top Hi-Fi & Video Design

Salony firmowe

Salony firmowe

Top Hi-Fi & Video Design: