Poprzedni
Następny

Najciekawsze styczniowe premiery na Netflix

Netflix - logo

Każdy miesiąc to mnóstwo ciekawych premier na streamingowych serwisach. Czasami jest ich tak dużo, że wybór odpowiedniego tytułu zajmuje dłużej, niż samo oglądanie – znacie to? Wiemy, że to znacie! Postanowiliśmy nieco ułatwić Wam życie i podpowiedzieć, na czym warto zawiesić oko w tym miesiącu. Nie ma na co czekać – włączajcie telewizory, ustawiajcie amplitunery i zaczynamy seans najciekawszych netflixowych trailerów stycznia!

Sex Education 2

Tak jak w świetnie odebranym przez widzów sezonie pierwszym, drugi sezon “Sex Education” rzadko, jeśli w ogóle, dotyczy spraw seksu. Młodzi bohaterowie są bowiem o wiele bardziej zajęci takimi tematami, jak trauma z dzieciństwa, porzucenie przez rodziców i poczucie utraty własnej tożsamości. Może nie do końca brzmi to jak komedia, ale ten serial ma tę zdolność, że nawet ciężkie tematy przedstawia niezwykle lekko, ludzko oraz bez większych szkód na psychice. I jest naprawdę bardzo zabawny!

Grace and Frankie 6

Szósty sezon fenomenalnego serialu o szalonej przyjaźni dwóch całkiem przeciwnych biegunów. Frankie to typ zhipisiałej i bardzo emocjonalnej artystki, która okadza dom świętą szałwią, pali bardzo dużo skrętów, nie przejmuje się zdaniem innych i robi wszystko, na co przyjdzie jej ochota. Grace za to jest surowa, twardo stąpa po ziemi i trzyma swoje emocje na wodzy. Wszystko jednak ulega zmianie, kiedy (spokojnie, nie spoilerujemy – to wiadomo od początku) ich mężowie oznajmiają, że po kilkudziesięciu latach wspólnego prowadzenia kancelarii adwokackiej mają już dość ukrywania przed światem tego, że od lat są w sobie zakochani i chcą zacząć nowe życie. A najlepsze jest to, że wesoła gromadka to już nie młodzieniaszki – sprawa dotyczy 80-latków.

W główne role wcieliły się wspaniałe osobistości kina – między innymi Jane Fonda, która zachwyca swoją kondycją i dystansem do siebie, a także Martin Sheen, który gra byłego męża Grace. Świetny, pełny ironicznego humoru, ale i interesujących wątków obyczajowych serial, który spodoba się netflixowiczom w każdym wieku.

Dracula 1

Nowa wersja historii o krwiopijczym hrabi z Transylwanii, o której więcej możecie przeczytać w tym artykule.

The Circle 1

“The Circle” to 8-odcinkowy eksperyment społeczny, który jest jednocześnie reality show i walką o nagrodę w wysokości 100 000 dolarów. Coś, jak bardziej współczesna wersja “Big Brothera”, ale każdy z uczestników otrzymuje tu osobne mieszkanie, z którego może kontaktować się jedynie z pozostałymi graczami korzystając ze specjalnej platformy społecznościowej obsługiwanej głosowo. Celem gry jest wyłonienie najpopularniejszego z ośmiorga użytkowników, a zaproszeni uczestnicy to wspaniały przekrój niebanalnych osobowości i strategii walki o worek wypchany dolarami. Najlepsze w tej grze jest to, że nie ma żadnych zasad – każdy może rozpocząć starcie, używając swojej prawdziwej osobowości lub stworzyć fikcyjnego użytkownika i oszukać pozostałych.

Mesjasz 1

Podczas inwazji ISIS na Damaszek wśród przerażonego tłumu ludzi pojawia się postać o nazwie Al-Masih (Mesjasz), która wygłasza publiczną mowę o tym, że nie ma się czego bać i nadzieja jest najważniejsza. W tym samym momencie zza horyzontu nadciąga potężna burza piaskowa, która powstrzymuje ISIS, a tłum ogłasza mężczyznę cudotwórcą. Mesjasz nawołuje ludzi do podążania jego śladami i prowadzi kilka tysięcy palestyńskich Syryjczyków na granicę z Izraelem, co rozpoczyna skomplikowaną polityczną rozgrywkę na wielu frontach. Do akcji włącza się agentka CIA, która monitoruje każdy ruch Al-Masiha, podejrzewając, że pod przykrywką fałszywego zbawiciela kryje się wielki akt terrorystyczny. Innego zdania są natomiast setki tysięcy ludzi, którzy podążają za Mesjaszem również podczas jego wyprawy do Stanów Zjednoczonych. 

BoJack Horseman 6

BoJack to zagubiony w morzu nienawiści do siebie i alkoholu humanoidalny koń, który był gwiazdą sitcomu w latach 90., a po zdjęciu tytułu z anteny zaliczył drogę znaną niejednej gwieździe – tę na samo dno. Ten animowany serial od pierwszego sezonu opowiada o tym, jak sfrustrowany koń próbuje wrócić na szczyt i znowu ogrzewać się w świetle reflektorów, jednak ta droga usłana jest komplikacjami, niespodziankami oraz bardzo bolesnymi wspomnieniami z przeszłości. “BoJack Horseman” to tylko pozornie wesoła animacja dla dorosłych – im dłużej obcujemy z przebrzmiałą końską gwiazdą, tym lepiej rozumiemy i bardziej przeżywamy wszystko, co ukształtowało jego historię. Rzecz jasna, nie brakuje tu też wątków dramatycznych, wszak nie samym śmiechem koń żyje. 

W tym miesiącu premierę będzie miała druga i ostatnia część finalnego sezonu przygód BoJacka.

Ania, nie Anna 3

Styczeń przyniósł również finalny sezon nowoczesnej wersji przygód Ani z Zielonego Wzgórza, co było nie lada zaskoczeniem dla fanów serialu, liczących na to, że te produkcja doczeka się co najmniej tylu odcinków, co jej znany pierwowzór. Trzeci sezon opowiada o finalnym roku Ani w szkole i momencie, kiedy dziewczyna będzie musiała podjąć pierwsze decyzje, które zaważą na jej przyszłości. Oprócz wątków, które fani książek Lucy Maud Montgomery prawdopodobnie znają na pamięć, scenarzyści sprytnie wplatają tu bardziej współczesne problemy – walkę o prawa Indian, homoseksualizm, czy bunt przeciwko tradycyjnemu modelowi wychowania, w których jedynym zadaniem już nastoletnich dziewcząt jest szukanie dobrego męża, a edukacja i rozwój osobisty to domena wyłącznie chłopców.

Poprzedni
Powrót do aktualności
Następny

Polecane

Umów się na prezentację w salonie

W każdym z naszych salonów znajduje się sala odsłuchowa, w której w miłej atmosferze zaprezentujemy Ci brzmienie wybranego przez Ciebie sprzętu audio.

Umów się na spotkanie

Zobacz listę salonów

Umów

Top Hi-Fi & Video Design

Salony firmowe

Salony firmowe

Top Hi-Fi & Video Design: