Poprzedni
Następny

ELAC Concentro S 507 – synonim doskonałej jakości wykonania, wzornictwa i dźwięku

ELAC Concentro

ELAC przedstawił najnowszą wersję wolnostojącej kolumny głośnikowej Concentro S 507. Nowy model stanowi połączenie wspaniałej jakości wykonania, wzornictwa i dźwięku, jednocześnie zachowując wszystkie funkcje i zalety większych głośników z tej serii.

Projektanci marki ELAC za sprawą modelu Concentro S 507 wprowadzili kolumnę głośnikową, która całkowicie oddaje wspaniałą nazwę Concentro. Najnowsza konstrukcja kontynuuje dziedzictwo dotychczasowych głośników z tej serii, ale jednocześnie tworzy indywidualny, niepowtarzalny efekt wizualny.

Prawdziwa wizualna rozkosz

Wykończona czarnym lub białym lakierem na wysoki połysk kolumna S 507 wyróżnia się ekstrawagancką stylistyką Concentro z dodatkiem czystych linii, które z kolei charakteryzują cenioną serię Vela. Trapezoidalny kształt podstawy i łukowato wygięta obudowa nadają konstrukcji naturalny, stonowany wygląd. Niebywale ekspresyjna dolna część nie tylko zapewnia stabilność, ale także zwiększa wrażenie elegancji, co jest zasługą zabiegu stylistyczne przypominającego „wysokie obcasy”. Zastosowane rozwiązanie dodatkowo gwarantuje podstawę dźwiękową.

ELAC Concentro S 507

Innowacyjny moduł głośnikowy stepX-JET

Koncentryczna podstawa – zbudowana wokół nowego przetwornika wysokotonowego JET 5c – i jednostka wysoko/średniotonwa (50/130 mm) z aluminiową membraną składają się na innowacyjny moduł głośnikowy stepX-JET. Opatentowana technologia, wykorzystując specjalne wymienne pierścienie DCR (Directivity Control Ring – pierścień kontrolujący kierunkowość), pozwala dopasować charakterystyki kierunkowe zakresu średniotonowego do warunków panujących w pomieszczeniu odsłuchowym. Różne pierścienie DCR (trzy aluminiowe pierścienie DCR należą do wyposażenia standardowego) wykorzystywane są, aby wpływać na relacje pomiędzy bezpośrednim i rozproszonym dźwiękiem w przestrzeni odsłuchowej.

ELAC Concentro S 507

Perfekcja dźwięku

Za wsparcie modułu stepX-JET odpowiada nisko/średniotonowy przetwornik (180 mm) na przedniej ściance. Cztery, znajdujące się na bocznych ściankach, potężne głośniki niskotonowe (150 mm) o długim skoku bez trudu są w stanie dostarczyć głębokie i mocne niskie tony. Natomiast specjalna konfiguracja IDC (Impulse Comensated Design) umożliwia uzyskanie konturowego basu, który pozbawiony jest jakichkolwiek podbarwień generowanych przez niepożądane wibrację. Całość sprawia, że Concentro S 507 zdoła zadowolić nawet najbardziej wymagających melomanów, zachwycając doskonale odtwarzanymi dźwiękami z całego zakresu częstotliwości i przy każdym poziomie głośności.

Poprzedni
Powrót do aktualności
Następny

Polecane

Umów się na prezentację w salonie

W każdym z naszych salonów znajduje się sala odsłuchowa, w której w miłej atmosferze zaprezentujemy Ci brzmienie wybranego przez Ciebie sprzętu audio.

Umów się na spotkanie

Zobacz listę salonów

Umów

Top Hi-Fi & Video Design

Salony firmowe

Salony firmowe

Top Hi-Fi & Video Design: