Poprzedni
Następny

Gramofon Audio-Technica AT-LP5x z najwyższą oceną od „What Hi-Fi?”

AT-LP5X

Audio-Technica za pośrednictwem gramofonu AT-LP5x stworzyła godnego następcę cenionego modelu AT-LP5. Potwierdzeniem klasy nowej konstrukcji są pozytywne opinie wśród ekspertów z branży audio, w tym redakcji magazynu „What Hi-Fi?”, która w przeprowadzonym teście przyznała AT-LP5x najwyższą, pięciogwiazdkową, ocenę.

Audio-Technica AT-LP5x to w pełni manualny gramofon z napędem bezpośrednim, który jest jeszcze bardziej udoskonaloną wersją modelu AT-LP5. Projektanci sięgnęli po sprawdzone rozwiązania techniczne swojego poprzednika – m.in. bezpośredni napęd, ramię w kształcie litery J, krzyżakowe zawieszenie i wbudowany przedwzmacniacz – jednocześnie wprowadzając kilka ulepszeń. Należy do nich choćby nowa wkładka Dual MM AT-VM95E oraz odizolowany, zewnętrzny zasilacz. Ponadto dla zaawansowanych użytkowników została dodana także obsługa prędkości 78 obr./min.

Audio-Technica AT-LP5X

Poszczególnym zmianom przyjrzeli się bliżej specjaliści z magazynu „What Hi-Fi”. W recenzji możemy przeczytać, że Audio-Technica słusznie zdecydowała się nie mieszać za bardzo w sprawdzonej formule poprzedniego modelu, pozwalającej uzyskać liczne wyróżnienia. Nowa, lepsza wkładka przełożyła się na szerszy zakres częstotliwości i lepszą kontrolę wysokich tonów. Natomiast dzięki zastosowaniu zewnętrznego zasilacza inżynierom udało się odseparować AT-LP5x od elektrycznych i mechanicznych zakłóceń.  

Wprowadzone zmiany sprawiły, że gramofon brzmi jeszcze czyściej i przejrzyściej, a jego dźwięk można uznać za lidera w swojej klasie. AT-LP5x gwarantuje wysoki poziom częstotliwości, z niebywałą swobodą przekazując dynamikę nagrania, w ten sposób otwierając możliwość śledzenia subtelnych fragmentów instrumentalnych nawet w bogatych muzycznie nagraniach. Dokonane usprawnienia, w połączeniu z doskonałą jakością dźwięku oraz łatwą i intuicyjną obsługą, sprawiły, że AT-LP5x uzyskał od magazynu „What Hi-Fi” maksymalną notę – pięć gwiazdek.

Do osobistego przetestowania gramafonu AT-LP5x zapraszamy do naszych salonów, a z pełną recenzją można zapoznać się tutaj

Poprzedni
Powrót do aktualności
Następny

Polecane

Umów się na prezentację w salonie

W każdym z naszych salonów znajduje się sala odsłuchowa, w której w miłej atmosferze zaprezentujemy Ci brzmienie wybranego przez Ciebie sprzętu audio.

Umów się na spotkanie

Zobacz listę salonów

Umów

Top Hi-Fi & Video Design

Salony firmowe

Salony firmowe

Top Hi-Fi & Video Design: