Poprzedni
Następny

„Nagrody Roku 2024” magazynu „Hi-Fi i Muzyka” – Bowers & Wilkins i Audio-Technica wśród zwycięzców

Zgodnie z tradycją, w styczniowym numerze magazynu „Hi-Fi i Muzyka” znalazło się zestawienie najciekawszych modeli, które redakcja tego miesięcznika miała okazję przetestować na przestrzeni ostatnich 12 miesięcy. „Nagrodę Roku 2024” w kategorii kolumn podłogowych zdobył model Bowers & Wilkins 703 S3, natomiast główna nagroda w kategorii słuchawek dousznych przypadła modelowi ATH-TWX9 marki Audio-Technica. Wśród wyróżnionych pojawiły się urządzenia takich producentów jak Audeze, Rotel, Rose i ponownie Bowers & Wilkins.

Bowers & Wilkins 703 S3

Nagrody roku 2024„Hi-Fi i Muzyka”

Bowers & Wilkins 703 S3

Jedna z głównych nagród – w kategorii kolumn podłogowych – trafiła do głośników Bowers & Wilkins z nowej serii 700, modelu 703 S3. Redakcja zwróciła uwagę na „zjawiskową czytelność struktur brzmieniowych”, którą udało się uzyskać dzięki znakomitej czystości brzmienia, świetnej kontroli i zdolności utrzymania energii dźwięku od początku do końca.

Bowers & Wilkins 703 S3

W uzasadnieniu można przeczytać:

Najnowsze ‘siedemsetki’ Bowers & Wilkins reklamuje hasłem ‘studio w domu’ i, trzeba przyznać, nie ma w tym przesady. Nieważne, czy to góra, czy dół pasma – słuchacz  otrzymuje łopatologicznie wręcz podany konkret. Tu nie trzeba się niczego domyślać. Wszystko jest klarowne i oczywiste”.

Audio-Technica ATH-TWX9

„Nagroda Roku 2024” trafiła także do całkowicie bezprzewodowych słuchawek Audio-Technica ATH-TWX9 w kategorii słuchawek dousznych. Brzmienie tego modelu redakcja miesięcznika „Hi-Fi i Muzyka” określiła jako wzorcowe. Jest to zasługa m.in. idealnej charakterystyki tonalnej, która „nie faworyzuje żadnego z podzakresów, co w przypadku TWS-ów stanowi ewenement”.

Audio - Technica ATH-TWX9 słuchawki True Wireless z redukcją hałasu

Dalej czytamy:

Neutralność, rozciągnięcie i kontrola basu oraz budowa sceny stereo dorównują najlepszym konstrukcjom pasywnym w zbliżonej cenie. Czystą i naturalną średnicę wypełnia powietrze otaczające wykonawców, a prawdziwą ozdobę stanowią kulturalne, wręcz szlachetne wysokie tony. Audio-Techniki ATH-TWX9 to pierwsze słuchawki True Wireless, którym przyznaliśmy ocenę hi-end. W pełni na nią zasłużyły”.

Wyróżnienia roku 2024 „Hi-Fi i Muzyka”

Wśród modeli, które otrzymały „Wyróżnienia roku 2024” znalazły się:

Słuchawki przewodowe Audeze MM-500

AUDEZE MM-500

Prace nad słuchawkami trwały ponad dwa lata, ale bez wątpienia warto było czekać (…). Przy ich konstruowaniu nacisk położono na neutralność, detaliczność oraz taką prezentację sceny stereo, by przypominała słuchanie muzyki za pośrednictwem monitorów bliskiego pola. O ile dwa pierwsze aspekty nie stanowiły dla Amerykanów szczególnego wyzwania, to panoramę stereofoniczną dopracowano tak, że przekracza nawet śmiałe oczekiwania, jakie można mieć w stosunku do słuchawek, bez względu na cenę. W rezultacie otrzymaliśmy stuprocentowo audiofilskie nauszniki, ukazujące bez zniekształceń każdy aspekt realizacji”.

Słuchawki douszne Bowers & Wilkins Pi7 S2

Bowers & Wilkins Pi7 S2 - słuchawki True Wireless z ANC

Poprzednie Pi7 grały bardzo dobrze. Wersja S2 jest jeszcze lepsza. Poprawiły się zasięg i kontrola basu, rozdzielczość wysokich tonów oraz stereofonia. Lepsza jest też muzykalność, tyleż trudna do jednoznacznego opisania, co zauważalna intuicyjnie. W rezultacie pod względem charakteru i klasy brzmienia Pi7 S2 mogą się kojarzyć z konstrukcjami planarnymi, a to nie lada komplement”.

Wzmacniacz Rotel RA-6000

Wzmacniacz zintegrowany Rotel RA-6000

Brzmienie RA-6000 również nosi charakterystyczne cechy Rotela, choć w wyjątkowo dopieszczonym wydaniu. Rocznicowa konstrukcja buduje przed słuchaczem spektakularną scenę stereo, godną droższych urządzeń. Dzięki znakomitej detaliczności słychać na niej każdy dźwięk i każdy szelest. Dodajmy do tego energetyczny bas oraz dynamikę – zróżnicowaną zarówno na poziomie mikro, jak i makro – a otrzymamy znakomite, nasycone emocjami brzmienie, które może śmiało pretendować do przedsionka hi-endu”.

Odtwarzacz sieciowy z wbudowanym wzmacniaczem Rose RS520

ROSE RS520 All in One Stramer + Wzmacniacz

Południowokoreańska marka Rose wkroczyła na audiofilskie salony z siłą i finezją mistrza taekwondo (…). Wśród nich wyróżnia się RS520.To wzmacniacz z wbudowanym streamerem, a intryguje już sama jego aparycja. Przednia ścianka to tafla hartowanego szkła, chroniąca kolorowy panel dotykowy (…). Mimo nasycenia układami cyfrowymi RS520 oferuje brzmienie lekko ocieplone i… analogowe. Jego naturalnym środowiskiem będą klasyka, jazz i ogólnie gatunki akustyczne. Z nagrań bije prawdziwy blask, a różnorodność barw i detali przyprawia o zawrót głowy”.

Zapraszamy do salonów

Wszystkie nagrodzone produkty można znaleźć w styczniowym numerze magazynu „Hi-Fi i Muzyka”, natomiast wspomniane modele znajdziesz na tophifi.pl i w salonach Top Hi-Fi & Video Design. Z pomocą naszych fachowych doradców możesz na miejscu przetestować sprzęt i wybrać ten, który w największym stopniu spełni Twoje wymagania.Poprzedni
Powrót do aktualności
Następny

Polecane

Supercena
RA-6000

RA-6000

Rotel
Wzmacniacze zintegrowane
As low as 14 899 zł Regular Price 19 399 zł i
Nowość
MM-500

MM-500

Audeze
Słuchawki nauszne
8 999 zł
Prosimy o kontakt
703 S3

703 S3

Bowers & Wilkins
Głośniki podłogowe
As low as 11 999 zł
Supercena Nowość
RS520 All in One streamer + wzmacniacz
As low as 14 999 zł Regular Price 18 999 zł i
Promocja
ATH-TWX9

ATH-TWX9

Audio-Technica
Słuchawki True Wireless
Special Price 1 149 zł Regular Price 1 399 zł i
Supercena Nowość
Pi7 S2

Pi7 S2

Bowers & Wilkins
Słuchawki True Wireless
As low as 1 249 zł Regular Price 1 899 zł i

Polecane

Umów się na prezentację w salonie

W każdym z naszych salonów znajduje się sala odsłuchowa, w której w miłej atmosferze zaprezentujemy Ci brzmienie wybranego przez Ciebie sprzętu audio.

Umów się na spotkanie

Zobacz listę salonów

Umów

Top Hi-Fi & Video Design

Salony firmowe

Salony firmowe

Top Hi-Fi & Video Design: