Poprzedni
Następny

„Nagrody Roku 2023/2024” magazynu „Audio-Video”

Redakcja magazynu „Audio-Video” przyznała „Nagrody Roku” dla najlepszych urządzeń, które zostały przetestowane na łamach tego miesięcznika w 2023 roku. Plebiscyt został podzielony na 16 kategorii, w których wyróżniono łącznie 34 najlepsze modele, z czego aż 6 statuetek trafiło do produktów znajdujących się w ofercie Top Hi-Fi & Video Design.

YAMAHA R-N2000A

„Audio-Video” to ceniony w branży audio magazyn, skierowany do wszystkich miłośników dobrego brzmienia i systemów audiowizualnych. Od kilku lat redakcja tego miesięcznika przyznaje nagrody dla najlepszych produktów ze świata audio i wideo, które testowali w minionym roku. Podczas tegorocznej edycji, podsumowującej 2023 r., nagrody w rozmaitych kategoriach zdobyły urządzenia m.in. takich producentów jak Yamaha, Bowers & Wilkins, Bluesound, Audio-Technica, Hegel czy Luxman.

Audio-Technica AT-LPW50PB – nagroda w kategorii „Gramofon analogowy klasy ekonomicznej”

Audio-Technica AT-LPW50PB

AT-LPW50PB to rozwojowa, lekko udoskonalona wersja nagrodzonego przez nas cztery lata temu modelu AT-LPW40. Z pozoru zmiany nie są wielkie (grubsza plinta i lepiej amortyzujące stopy), ale mają dobroczynny wpływ na możliwości tego decka, który firma uzbroiła oczywiście we własnej produkcji wkładkę — i to naturalnie lepszej jakości niż te, które zwykle możemy spotkać w gramofonach za mniej niż 2000 zł. Zyskujemy ciekawszą barwę niskich tonów, wyraźniejszą motorykę i oddanie rytmu, ponadto przekaz stał się nieco bardziej energetyczny i dynamiczny. Gramofon gra żywiej i lepiej stopniuje skoki poziomu głośności. (...) Za te pieniądze niezwykle trudno jest znaleźć drugi, tak wykonany i tak grający gramofon.

Bluesound Node X – nagroda w kategorii „Odtwarzacz strumieniowy klasy średniej”

Bluesound NODE X

„Obsługa tego sprzętu to czysta przyjemność i zero stresu. Reasumując, Node X jawi się jako idealny wybór dla tych, którzy chcą rozszerzyć możliwości klasycznego systemu stereo średniej klasy bez wydawania na ten cel nieracjonalnej kwoty. Za 3000 zł nie da się tego zrobić lepiej!”.

Bowers & Wilkins Px8 – nagroda w kategorii „Słuchawki bezprzewodowe”

Bowers & Wilkins Px8 Royal Burgundy

„Co definiuje idealne słuchawki bezprzewodowe? Na pewno wysoka jakość dźwięku, ale nie tylko. Istotne znaczenie ma także komfort, estetyka i jakość wykonania, żywotność baterii i aplikacja. Bowersy Px8 odhaczają wszystkie te punkty — i to w sposób celujący lub prawie celujący. (...) Jakość i estetyka wykonania? Jak zwykle u Bowersa, znakomita — od razu czuć, że Px8 są wyrobem luksusowym. Dobór materiałów nie budzi najmniejszych zastrzeżeń. W wersji McLaren Edition lakier jest delikatny, na co warto zwrócić uwagę. W naszych testach były to jedne z najlepiej grających słuchawek bez kabla”.

Hegel H95 – nagroda w kategorii „Wzmacniacz strumieniowy all-in-one klasy średniej”

Hegel H95

„To przede wszystkim klasyczny, analogowy wzmacniacz zintegrowany (w klasie AB), doposażony w sekcję cyfrową z pięcioma wejściami (USB Audio, trzy optyczne i koncentryczne) i gniazdem Ethernet dla modułu strumieniowego. (…) H95 potrafi strumieniować muzykę po sieci, a uzyskiwana tą metodą jakość dźwięku przebija podobnie wycenionych rywali. Wyraźnie więcej dobrego, a nawet świetnego (w relacji do ceny) dźwięku uzyskamy jednak z wejścia USB Audio, tudzież z pozostałych wejść cyfrowych. Nie mówiąc, rzecz jasna, o analogowych. Trzeba jednak podkreślić, że sekcja DAC-a jest na tyle dobra, że swobodnie możemy na niej poprzestać, oszczędzając na kompletnym źródle”.

Luxman L-509Z – nagroda w kategorii „Wzmacniacz zintegrowany High-End”

Wzmacniacz zintegrowany Luxman L-509Z

„Nie mam żadnych wątpliwości, że w dziedzinie ogólnego wyrafinowania, kultury dźwięku połączonej z rewelacyjną rozdzielczością i holograficzną sceną dźwiękową jest to wzmacniacz, który pokona wiele znacznie droższych od siebie kombinacji pre/power — i to pomijając koszt dodatkowych kabli, które w audiofilskim budżecie potrafią być znaczącą pozycją [...] L-509Z wpuszcza do pomieszczenia morze doskonale uporządkowanych informacji o barwie instrumentów i wokali — są one (te informacje) żywe i odpowiednio nasycone. Otrzymujemy także bogactwo szczegółów artykulacji i informacji o pogłosie, wybrzmieniach. Pomimo wspaniałego nasycenia mikrodetalami, spójność dźwięku jest po prostu znakomita”.

Yamaha R-N2000A – nagroda w kategorii „Wzmacniacz strumieniowy all-in-one klasy wyższej”

YAMAHA NS-2000A R-N2000A

„Twórcy pierwszego, wysokiej klasy samograja Yamahy mieli niełatwe zadanie: jak w tak klasycznie zaprojektowanym urządzeniu, stylistycznie nawiązującym do urządzeń vintage, dodać cyfrowe funkcjonalności, nie psując charakteru urządzenia? Udało się (…). Yamaha proponuje brzmienie otwarte, przejrzyste, bez zawoalowania i zachowawczości. Precyzja nie szkodzi wypełnieniu tzw. tkanką, w efekcie czego przekaz jest dobrze zrównoważony. Jedno z najlepiej grających urządzeń all-in-one w swojej klasie”.

Zapraszamy do salonów

Wszystkie nagrodzone produkty można znaleźć w styczniowym numerze magazynu „Audio-Video”, natomiast wspomniane modele znajdziesz na tophifi.pl i w salonach Top Hi-Fi & Video Design. Z pomocą naszych fachowych doradców możesz na miejscu przetestować sprzęt i wybrać ten, który w największym stopniu spełni Twoje wymagania.Poprzedni
Powrót do aktualności
Następny

Polecane

Umów się na prezentację w salonie

W każdym z naszych salonów znajduje się sala odsłuchowa, w której w miłej atmosferze zaprezentujemy Ci brzmienie wybranego przez Ciebie sprzętu audio.

Umów się na spotkanie

Zobacz listę salonów

Umów

Top Hi-Fi & Video Design

Salony firmowe

Salony firmowe

Top Hi-Fi & Video Design: