Poprzedni
Następny

Muzyczne premiery marca

Nowe płyty rockmanów z Kings Of Leon i Lady Pank, intymny koncert Neila Younga, premiery przygotowane przez idoli młodego pokolenia, Justina Biebera, Lany Del Rey i Seleny Gomez oraz jazzowe nuty najwyższej jakości w wykonaniu Pata Metheny'ego oraz duetu Doroty i Henryka Miśkiewiczów – to tylko część atrakcji, jakie czekają miłośników muzyki w marcu.

Już w pierwszy weekend tego miesiąca fani rocka zakorzenionego w tradycji amerykańskiego Południa dostają prezent w postaci nowego albumu grupy Kings Of Leon. „When You See Yourself” to zestaw 11 utworów wyprodukowanych przez Markusa Dravsa, znanego z pracy z takimi zespołami, jak Coldplay czy Arcade Fire. To oznacza, że na płycie znajduje się mnóstwo akustycznych smaczków, które można w pełni docenić dopiero przy uważnym, co najmniej kilkukrotnym przesłuchaniu, najlepiej przy użyciu wysokiej klasy słuchawek.

12 marca ukazuje się album „LP 40” legendy polskiej sceny rockowej, grupy Lady Pank. Dla fanów pamiętających czasy, gdy na listach przebojów królowały takie hity, jak „Mniej niż zero” czy „Kryzysowa narzeczona”, może być szokiem, że zespół w tym roku świętuje 40-lecie istnienia. Przebojów na miarę wyżej wymienionych pewnie się po tej płycie nie doczekamy, ale promujące ją piosenki „Ameryka” i „Drzewa” dowodzą, że Jan Borysewicz wciąż potrafi komponować wpadające w ucho kawałki.

Tego samego dnia do sklepów trafi album Natalii Przybysz, zawierający zapis koncertu z serii „MTV Unplugged”. Była wokalistka grupy Sistars sięgnęła wyłącznie po swój solowy repertuar, w tym cover „Krakowskiego spleenu”, wykonywanego niegdyś przez Maanam. Wśród gości koncertu pojawili się m.in. Hania Rani i Skubas, możemy się więc spodziewać, że po włączeniu tego krążka z naszych głośników popłynie rzeka pięknych, subtelnych dźwięków.

Wzmacniacze podkręcamy głośniej 19 marca, kiedy to ukazuje się nowa płyta grupy Saxon, „Inspirations”. Dokonania brytyjskich weteranów metalu nie budzą może dziś tak wielkich emocji, jak kilka dekad temu, ale biorąc pod uwagę fakt, że ich najnowszy album wypełniają covery utworów takich gigantów rocka, jak Led Zeppelin („Immigrant Song”), The Rolling Stones („Paint It Black”) czy The Beatles („Paperback Writer”), zdecydowanie warto dać mu szansę przynajmniej na jedno okrążenie w naszych odtwarzaczach.


Zastanawiasz się nad systemem audio, ale nie wiesz od czego zacząć? Sprawdź koniecznie w tym celu nasze poradniki:


Druga połowa miesiąca

Fani z młodszego pokolenia czekają na 19 marca, ze względu na planowane na ten dzień premiery płyt „Justice” i „Chemtrails Over the Country Club”. Pierwsza z nich jest nową propozycją Justina Biebera, który próbuje zerwać z etykietką idola nieletnich fanek i stać się pierwszoplanową gwiazdą muzyki pop. Ponad dwa miliardy streamów piosenek promujących album nie pozostawiają wątpliwości, że to jedna z najbardziej oczekiwanych premier tego roku.

Z kolei drugi krążek firmuje swym nazwiskiem Lana Del Rey. To już siódmy studyjny longplay w karierze melancholijnej wokalistki z Nowego Jorku – czy przyniesie hity na miarę „Summertime Sadness” i „Young and Beautiful”? Sama artystka nie miałaby pewnie nic przeciwko temu, zwłaszcza że jej poprzedni album z 2019 roku nie obfitował w piosenki, które moglibyśmy usłyszeć w radiu.

Datę 22 marca powinni zaznaczyć w swych kalendarzach melomani, którzy chętnie wypełniają akustyczną przestrzeń swych salonów wysokiej jakości jazzem. Tego dnia ma się ukazać płyta „Nasza miłość” duetu Dorota Miśkiewicz & Henryk Miśkiewicz. Połączenie brzmienia saksofonu sławnego ojca z głosem jego utalentowanej córki to miód dla uszu, tym bardziej, jeśli dodamy do tego fortepianowe ornamenty występującego u nich gościnnie Piotra „Pianohooligana” Orzechowskiego. Wśród autorów tekstów piosenek widnieją m.in. takie nazwiska, jak Wojciech Młynarski oraz Grzegorz Turnau, więc możemy spodziewać się nie tylko muzycznej, ale również literackiej uczty.

26 marca będzie miał premierę album „Ciche dni” Kaśki Sochackiej. To nazwisko jeszcze nie elektryzuje szerokich rzesz fanów, ale to się może zmienić po wydaniu debiutanckiej płyty wokalistki ze Śląska. W pisaniu piosenek pomagali jej współautorzy sukcesu Korteza, czyli Agata Trafalska i Olek Świerkot, a apetyt na płytę zaostrzyły zaprezentowany jeszcze w 2019 roku minialbum „Wiśnia”.

Miłośnicy talentu Neila Younga zostaną ukontentowani ukazującym się również 26 marca krążkiem „Young Shakespeare”. Ten zapis koncertu z 1971 roku będzie miał również wersję DVD, warto więc zaopatrzyć się w dobry zestaw kina domowego i zarezerwować jeden wieczór na obcowanie z muzyką legendarnego Kanadyjczyka, który w tym wypadku występuje zupełnie sam, akompaniując sobie na gitarze, fortepianie i harmonijce ustnej.

Inne premiery godne uwagi

Wygląda na to, że w marcu zestawy audio będą rozgrzane do czerwoności od odtwarzania ekscytujących nowych nut – niezależnie od wieku i muzycznych preferencji ich właścicieli. Gdyby jednak ktoś, po zapoznaniu się z powyższą listą, wciąż czuł niedosyt, dodajmy, że w tym miesiącu ukazują się również:

  • „Road To the Sun” wirtuoza jazzowej gitary, Pata Metheny'ego (5.03)
  • „The Lunar Injection Kool Aid Eclipse Conspiracy” fachowca od horror-metalu, Roba Zombie (12.03)
  • „Reflections” islandzkiego pianisty Víkingura Ólafssona, z gościnnym udziałem Hani Rani (12.03)
  • „Revelacion” (EP) Seleny Gomez, pierwsza hiszpańskojęzyczna płyta w karierze amerykańskiej gwiazdy pop (12.03)
  • „Duets” Stinga, zbiór piosenek gwiazdora, zaśpiewanych wspólnie z innymi artystami (19.03)
  • „Zoom In” (EP), mini-album Ringo Starra, nagrany z pomocą eks-Beatlesa Paula McCartneya i Dave'a Grohla z Foo Fighters (19.03)
  • „The Bitter Truth” Evanescence, piąta studyjna płyta twórców hitu „Bring Me To Life” (26.03)
  • „Collections From the Whiteout” Bena Howarda, brytyjskiego mistrza nastrojowych, akustycznych ballad (26.03)

A jeżeli szukasz sprzętu audio i masz pytania na jego temat, skontaktuj się z najbliższym salonem Top Hi-Fi & Video Design – nasi specjaliści chętnie doradzą i pomogą wybrać najlepszy sprzęt, zgodny z Twoimi oczekiwaniami. Poprzedni
Powrót do aktualności
Następny

Polecane

Umów się na prezentację w salonie

W każdym z naszych salonów znajduje się sala odsłuchowa, w której w miłej atmosferze zaprezentujemy Ci brzmienie wybranego przez Ciebie sprzętu audio.

Umów się na spotkanie

Zobacz listę salonów

Umów

Top Hi-Fi & Video Design

Salony firmowe

Salony firmowe

Top Hi-Fi & Video Design: