Poprzedni
Następny

Linn Majik DSM – idealne rozwiązanie typu all-in-one w nowej odsłonie

Linn zaprezentował nowy, wszechstronny cyfrowy odtwarzacz strumieniowy, Majik DSM – teraz dostępny także w salonach Top Hi-Fi & Video Design. Najnowszy model nie tylko wyróżnia się wysoką wydajnością i doskonałym brzmieniem, ale także w jednym urządzeniu łączy zalety odtwarzacza sieciowego, przedwzmacniacza oraz końcówki mocy.

Majik DSM

Cyfrowe odtwarzacze strumieniowe Majik należą do wiodących urządzeń Linn, pioniera cyfrowej rewolucji strumieniowej, od czasu ich debiutu w 2009 r. Teraz najlepiej sprzedający się odtwarzacz strumieniowy szkockiego producenta ostatniej dekady został całkowicie przeprojektowany. Nowa odsłona Majik DSM wykorzystuje odświeżone wzornictwo i w pełni udoskonaloną elektronikę, oczarowując oszałamiającym stylem, nowym zestawem funkcji oraz, tym co najważniejsze, potężnym wzrostem wydajności.

Gilad Tiefenbrun, dyrektor zarządzający Linn, stwierdził:

Ostatnie lata przyniosły nagłe poszerzenie gamy produktowej Linn, zarówno w odniesieniu do kategorii, jak i technologii, tworząc wyjątkowe nowe produkty, które pozwoliły coraz większej liczbie ludzi wprowadzić wysokiej jakości dźwięk do ich życia. Obecnie, z całkowicie nową, następną generacją Majik DSM, doczekaliśmy się idealnego rozwiązania typu all-in-one, które przewyższa konkurencję i jest pierwszym krokiem w stronę prawdziwego hi-fi. Konstrukcja stanowi imponującą kombinację sieciowego odtwarzacza muzycznego, przedwzmacniacza i wzmacniacza mocy w jednej obudowie, a ta aktualizacja zapewnia unikatowe połączenie funkcji połączeń, aby odtworzyć dźwięk z każdego źródła”.

Imponująca wydajność

Czerpiąc z bogatego doświadczenia w projektowaniu sieciowych odtwarzaczy muzycznych, Linn zdołał wprowadzić udoskonalenia w całym urządzeniu. W praktyce oznacza to, że Majik DSM uzyskuje lepsze wyniki zarówno w porównaniu ze swoimi poprzednikiem, jak i konkurencyjnymi urządzeniami. Nowa implementacja układu DAC, wzmocnienia oraz regulacja głośności opierają się na nowej, jeszcze bardziej wydajnej platformie przetwarzania.


Szukasz gotowego zestawu stereo, ale nie masz jeszcze na niego pomysłu? Sprawdź nasze propozycje, w których centralnym punktem systemu jest najnowszy model Linn Majik DSM.


Znana z wiodącego przetwornika cyfrowo-analogowego Linn Katalyst architektura DAC obejmuje ulepszony upsampling, referencyjne napięcie o niższym poziomie zakłóceń, a także ultra-niski jitter zegara, gwarantując większą dokładność taktowania.

Uwagę zwracają specjalnie zaprojektowane autorskie wzmacniacze klasy D (2 x 100 W), które zapewniają lepszą wydajność dzięki niższemu szumowi oraz efektywniejszej konwersji sygnału. Użytkownik będzie mógł cieszyć się w swoich ulubionych piosenkach jeszcze większą ilością muzycznych detali.

Majik DSM

Najnowszy Majik DSM wykorzystuje również cyfrową regulację głośności eliminującą stratny komponent z toru sygnałowego, zapewniając w ten sposób niższy szum i minimalizując zniekształcenia.

Całości dopełnia unikatowa technologia Linn Space Optimisation. Pozwala ona na dopasowanie wydajności systemu i unikatowej charakterystyki akustycznej twojego pokoju do twoich oczekiwań – niezależnie od tego jakie masz kolumny głośnikowe i gdzie się umieszczone.  

Wszechstronność połączenia

Majik DSM to doskonałe centrum domowej rozrywki. Konstrukcja ta wyposażona jest we wszystkie analogowe, cyfrowe i bezprzewodowe połączenia, dzięki czemu można podłączyć dowolne źródło, od telewizora do gramofonu.

Projektanci wyposażyli Majik DSM w cztery wejścia HDMI 2.0 4k. Tym samym model ten jest świetnym hubem dla źródeł audio-wideo, bez kompromisu w odniesieniu do płyt audio high-res lub ścieżek filmowych, odtwarzając je zgodnie z intencją autora.

Ponadto warto zaznaczyć, że innowacyjne, elastyczne wejście analogowe może być skonfigurowane jako złącze gramofonowe MM lub jako liniowe (dla innych źródeł analogowych). Przedwzmacniacz gramofonowy korzysta z zalet hybrydowej architektury, która wywodzi się z referencyjnego przedwzmacniacza Linn Urika II, stanowiącego połączenie przetwarzania cyfrowego i analogowego w celu dokładnej implementacji krzywej RIAA – wszystko po to, aby dokładniej odwzorować dźwięk płyt winylowych. Miłośnicy winyli mogą podłączyć np. gramofon Majik LP12, który stanowi idealne dopełnienie uniwersalnego systemu Majik DSM.

Majik DSM

Port USB typu B pozwala na odtwarzanie high-res audio bezpośrednio z komputera, zamieniając Majik DSM w audiofilskiej klasy stacjonarny przetwornik cyfrowo-analogowy. Z kolei wbudowane Wi-Fi umożliwia strumieniowanie dźwięku w najwyższej jakości bez konieczności stosowania przewodów, a Bluetooth oferuje wygodny sposób na bezprzewodowe odtwarzanie muzyki przy minimum konfiguracji.

Szeroki wachlarz opcji połączeń uzupełnia złącze słuchawkowe (6,3 mm) znajdujące się na przednim panelu. Wbudowany wzmacniacz słuchawkowy opracowano specjalnie dla zaawansowanych słuchawek klasy high-end.

Komfort i wygoda użytkowania

Majik DSM nie tylko zapewnia niesamowite wrażenia dźwiękowe, ale także wspaniale wygląda. Konstruktorzy bazowali na wzornictwie modelu Selekt DSM, czego efektem jest ponadczasowa, precyzyjnie zaprojektowana stylistyka najnowszego modelu i dotykowy interfejs.

Majik DSM

Uwagę przykuwa sześć konfigurowalnych inteligentnych przycisków. Te odpowiadają za spersonalizowany i natychmiastowy dostęp do przypisanych treści bezpośrednio z urządzenia. Może to być dźwięk z dowolnego źródła, np. ulubiony utwór, nowy album czy źródło muzyki, takie jak choćby stacja radiowa, serwis strumieniowy tudzież gramofon. Przycisk menu gwarantuje całkowitą kontrolę i informacje zwrotne poprzez nowy, większy i o wyższej rozdzielczości wyświetlacz monochromatyczny.

Wraz z urządzeniem dostarczany jest pilot zdalnego sterowania Linn, natomiast dwie aplikacje Linn – Linn App i Kazoo – pozwalają na wygodną i intuicyjną obsługę urządzenia z najczęściej używanych urządzeń.

Kompletny zestaw audiofilski

Na kompletny system Majik, oprócz Majik DSM i wcześniej wspominanego gramofonu Majik LP12, składają się także kolumny głośnikowe Majik – podstawkowe 109 i podłogowe 140. Całość tworzy świetnie zgrany zestaw, z którym użytkownik może być spokojny o wysoką jakość dźwięku strumieniowego i analogowego. Zwłaszcza wolnostojący model Majik 140 stanowi świetny pierwszy krok w kierunku prawdziwego hi-fi. Ta 4-drożna, pełnozakresowa, a jednocześnie stosunkowo nieduża konstrukcja potrafi ożywić muzykę, nie przytłaczając przy tym pomieszczenia odsłuchowego i świetnie sprawdzi się w połączeniu z najnowszym Majik DSM

Zobacz zestaw stereo składający się z cyfrowego odtwarzacza strumieniowego Majik DSM oraz podłogowych kolumn głośnikowych Majik 140.

Linn Majik 140

Dodatkowo w przypadku kolumn głośnikowych, jak i podstawy LP12, klienci mają możliwość wyboru dowolnego koloru na wysoki połysk. Aby uzyskać perfekcyjne, spersonalizowane wykończenie Linn jest w stanie dopasować dowolny kolor, bez względu na to, czy będzie to odcień ulubionej koszuli, czy też ulubionej okładki albumu.

Najnowszy Linn Majik DSM jest już dostępny do nabycia online i w salonach Top Hi-Fi & Video Design. Zachęcamy również do zapoznania się z naszymi propozycjami zestawów stereo, które opierają się właśnie na modelu Majik DSM. Jeżeli chciałbyś przekonać się o tym, jak ten – lub inny – sprzęt sprawuje się w praktyce, koniecznie odwiedź jeden z naszych salonów, gdzie doradcy chętnie doradzą i odpowiedzą na wszelkie pytania. 

Poprzedni
Powrót do aktualności
Następny

Polecane

Umów się na prezentację w salonie

W każdym z naszych salonów znajduje się sala odsłuchowa, w której w miłej atmosferze zaprezentujemy Ci brzmienie wybranego przez Ciebie sprzętu audio.

Umów się na spotkanie

Zobacz listę salonów

Umów

Top Hi-Fi & Video Design

Salony firmowe

Salony firmowe

Top Hi-Fi & Video Design: