Poprzedni
Następny

Linn 530 – idealnie dopasowane kolumny aktywne

Za pomocą Serii 5 Linn urzeczywistnił wyjątkową i rewolucyjną koncepcję, która ma ułatwiać słuchanie muzyki w domu. Flagowe aktywne kolumny głośnikowe z tej serii, Linn 530, zapewniają prostotę oraz wysoką wydajność i perfekcyjnie dopasowują się do domowego wnętrza. Specjalnie zaprojektowane, wykorzystują technologię Exakt i potężny system niskotonowy Isobarik, aby mieć pewność, że muzyka robi równie ogromne wrażenie, jak sama konstrukcja głośników.

Linn 530

Tworząc Serię 5 inżynierowie i projektanci urządzeń tej renomowanej szkockiej marki chcieli sprostać wymaganiom wszystkich miłośników dobrego brzmienia, oferując jednocześnie sprzęt, który będzie doskonale dopasowany do wystroju pomieszczenia. Co więcej, użytkownik może z łatwością zmienić design kolumn wraz ze zmianą aranżacji wnętrza. Seria 5 firmy Linn zrywa ze standardowymi rozwiązaniami, w których wyśmienita jakość dźwięku wymaga od użytkownika zastosowania klasycznego, przewodowego połączenia między kolumnami i wieloma zewnętrznymi urządzeniami.

Reprezentantem Serii 5 są podłogowe kolumny głośnikowe Linn 530, a więc modele zintegrowane ze wzmacniaczami. Wyróżniają się one zaokrąglonymi krawędziami i wąskim frontem, które nadają im wyjątkowego stylu i lekkości. Górną część obudowy kolumny stanowi szklana płyta. Jest ona dostępna, podobnie jak podstawa kolumny, w dwóch kolorach – białym i czarnym. Do wyjątkowych rozwiązań zastosowanych w modelu Linn 530 należy Linn Fabrik, czyli tkanina okalająca obudowę. Można ją łatwo zdjąć i wymienić na taką, która będzie najlepiej dopasowana do stylistyki wnętrza, w którym zainstalowane są kolumny.

Linn 530

Wykończenie Linn Fabrik oferowane jest w różnorodnych wersjach kolorystycznych i wzorach. Do wyboru jest 6 standardowych i wiele specjalnych wersji stylistycznych pokryć, z wykorzystaniem których łatwo i szybko zmienimy wygląd kolumn podłogowych Linn 530. Co ważne, pokrycia Linn Fabrik nie wpływają na jakość dźwięku odtwarzanego przez przetworniki elektroakustyczne wykorzystywane w kolumnach. To również zasługa autorskiej technologii Exakt, która rozwiązuje problem zmiany charakterystyki brzmienia, jeżeli przed głośnikami umieścimy zasłonę, np. w postaci pokrowca Linn Fabrik.

Rozwiązanie Linn Exakt pozwala ponadto uzyskać synchronizację w czasie pomiędzy sygnałami wytwarzanymi przez wszystkie przetworniki elektroakustyczne zastosowane w trójdrożnej konstrukcji kolumn Linn 530. Efektem działania tej technologii jest naturalne brzmienie dźwięku. W praktyce Linn Exakt to wysokiej klasy cyfrowa zwrotnica, w którą standardowo wyposażane są kolumny głośnikowe z Serii 5.

Linn 530

W modelu Linn 530 zastosowano ponadto zaawansowane modelowanie akustyczne Space Optimisation+, które zostało opracowane specjalnie z myślą o kolumnach kompatybilnych z technologią Exakt. Rozwiązanie to optymalizuje przetwarzany sygnał audio, dopasowując go do miejsca i sposobu ustawienia kolumn, a także akustyki pomieszczenia, w którym są one wykorzystywane. Pozwala to uzyskać perfekcyjne, naturalne brzmienie, nawet jeśli kolumny nie będą rozstawione idealnie.

Kolejnym autorskim rozwiązaniem wykorzystanym przez firmę Linn w kolumnach Linn 530 jest system Isobarik. Pozwala on cieszyć się głębią niskich tonów, charakterystyczną dla modeli o znacznie większych gabarytach. W opracowanym przez inżynierów Linna systemie przetworniki niskotonowe pracują w „duecie” i skierowane są membranami do siebie. Współpracują dodatkowo z dwoma portami bass-reflex, które ulokowane zostały u podstawy kolumny głośnikowej.

Linn 530

Aby cieszyć się wyjątkowej jakości brzmieniem i stworzyć stereofoniczny system audio, wystarczy połączyć parę kolumn głośnikowych Linn 530 z odtwarzaczem sieciowym obsługującym technikę Exakt Link, np. Akurate DSM. Model ten pozwala na strumieniowe odtwarzanie muzyki i umożliwia wykorzystanie w domowym systemie audio dodatkowych źródeł dźwięku. Kolumny podłączane są do odtwarzacza z wykorzystaniem kabli Cat 5 i portów RJ45.Poprzedni
Powrót do aktualności
Następny

Polecane

Umów się na prezentację w salonie

W każdym z naszych salonów znajduje się sala odsłuchowa, w której w miłej atmosferze zaprezentujemy Ci brzmienie wybranego przez Ciebie sprzętu audio.

Umów się na spotkanie

Zobacz listę salonów

Umów

Top Hi-Fi & Video Design

Salony firmowe

Salony firmowe

Top Hi-Fi & Video Design: