Marka: Linn

Series 5 - 530 Aktywne Głośniki Podłogowe (Premium Cover)

31 750 zł
/ sztuka
  • System: 3-drożny
  • Przetwornik niskotonowy / nisko/średniotonowy: 2x Isobarik
  • Przetwornik średniotonowy: Doped 2-layer slice
  • Przetwornik wysokotonowy: Silk dome with anti-resonant chamber

Produkt chwilowo niedostępny

Powiadom o dostępności

Odbiór w salonie: Prosimy o kontakt

Sprawdź dostępność w salonie

Darmowa dostawa

Dowiedz się więcej

Rata 20 x 0%

Sprawdź szczegóły

 

Linn 530

Kolumny głośnikowe Linn 530 zostały zaprojektowane po to, aby zapewnić możliwie najwyższą jakość dźwięku w domowym systemie audio. Ich wnętrze skrywa wiele innowacyjnych rozwiązań technicznych. Zastosowano tu m.in. technologię Exakt, a także zaawansowany system niskotonowy Isobarik oraz wzmacniacze o łącznej mocy 300 W. Dzięki temu muzyka wywołuje równie niesamowite wrażenie, jak kolumny, z których jest odtwarzana.

Konstrukcja kolumn Linn 530 umożliwia dopasowanie ich do aranżacji pomieszczenia, w którym są wykorzystywane. Wystarczy dobrać tkaninę pokrywającą kolumny oraz wersję wykończenia podstawy i górnej części kolumn. Użytkownik ma do wyboru wiele kolorów, wzorów i tkanin, co ułatwia modyfikację wyglądu zestawu głośnikowego, np. po zmianie wystroju wnętrza.

Linn 530

Niskotonowy system Isobarik

Jednym z najważniejszych rozwiązań użytych w kolumnach Linn 530 jest niskotonowy system Isobarik. Pozwala on na uzyskanie potężnego basu, który zazwyczaj jest charakterystyczny dla modeli znacznie większych gabarytowo. W systemie Isobarik zastosowano dwa elektroakustyczne przetworniki basowe, które zostały zainstalowane u podstawy kolumny, pracują jednocześnie i skierowane są membranami do siebie.

Kolumny podłogowe firmy Linn zapewniają bardzo dobrej jakości przetwarzanie niskich tonów. W podstawie modelu Linn 530 ulokowano dwa porty bass reflex, które mają za zadanie zapewnić odpowiedni przepływ powietrza. Bas jest skierowany ku dołowi i wypromieniowywany przez odpowiednio zaprojektowane szczeliny powietrzne umieszczone nad podstawą kolumny.

Modelowanie akustyczne Space Optimisation

Producent zastosował w kolumnach zaawansowane modelowanie akustyczne Space Optimisation+. Umożliwia ono dopasowanie dźwięku do warunków akustycznych panujących w pomieszczeniu, a także miejsca i sposobu rozstawienia głośników. Dzięki rozwiązaniu Space Optimisation+, które eliminuje niepożądane efekty zniekształcające środowisko odsłuchowe, do uszu domowników dociera dźwięk optymalnie dopasowany do unikatowej charakterystyki wnętrza. System oparty na kolumnach Linn 530 pozwala odtworzyć prawdziwe brzmienie muzyki, nawet jeśli nie do końca poprawnie rozstawimy kolumny głośnikowe.

Linn 530

Technologia Linn Exakt

Wykorzystywana w modelu Linn 530 technologia Exakt zapewnia perfekcyjną synchronizację w czasie między sygnałami wytwarzanymi przez poszczególne przetworniki trójdrożnej kolumny głośnikowej. Wyrównanie czasowe umożliwia uzyskanie praktycznie takiego samego dźwięku, jak ten, który został nagrany przez artystów. Co więcej, użytkownik może podłączyć odtwarzacz sieciowy firmy Linn, kompatybilny z technologią Exakt, by cieszyć się perfekcyjnym brzmieniem systemu audio, który doskonale wpasowuje się w każde domowe wnętrze.

Wykończenie Linn Fabrik

Nowy rodzaj wykończenia Linn Fabrik zastosowany w kolumnach głośnikowych Linn 530 pozwala uzyskać unikatowy styl, a jednocześnie daje możliwość personalizacji głośników Serii 5, co ważne, bez negatywnego wpływu na jakość dźwięku.

Cyfrowa zwrotnica wykorzystywana w technologii Linn Exakt rozwiązuje problem modyfikacji brzmienia przez wykończenie Linn Fabrik (w odniesieniu do przetwarzanych częstotliwości oraz odpowiedzi fazowej poszczególnych głośników wykorzystywanych w kolumnie). Niezależnie od tego, jaki rodzaj wykończenia Linn Fabrik wybierzemy, kolumna głośnikowa zawsze zapewni nam najlepszą możliwą jakość dźwięku, bez zmian w charakterystyce brzmienia.

Solidne obudowy kolumn

Jednym z najważniejszych elementów konstrukcyjnych każdej kolumny głośnikowej jest jej obudowa. Odpowiednio skonstruowana pozwala w pełni wykorzystać możliwości brzmieniowe instalowanych w niej przetworników elektroakustycznych. W modelach należących do Serii 5 producent użył kompozytu o grubości 3 mm. Zastosowanie wielu warstw tego elementu pozwoliło zwiększyć wytrzymałość i sztywność obudowy, przy jednoczesnym zachowaniu odpowiednich właściwości akustycznych. Co więcej, taka konstrukcja pozbawiona jest niepożądanych wibracji, a jednocześnie stanowi stabilną platformę dla zamontowanych w niej przetworników elektroakustycznych.

 

Linn 530

Zaawansowane przetworniki elektroakustyczne

Kolumny głośnikowe należące do Serii 5 firmy Linn wykorzystują unikatowy układ przetworników –wysokotonowego i nisko-średniotonowego. Woofer w modelu Linn 530 wykorzystuje dwuwarstwową membranę. Wraz z zaawansowaną, oryginalną konstrukcją głośnika wysokotonowego z tylną komorą antyrezonansową, zapewnia on odpowiednie rozpraszanie wytwarzanego dźwięku. W kolumnach zastosowano również solidne niskotonowe przetworniki elektroakustyczne o dużym skoku membrany, które pracują w systemie Isobarik.

Moduły Linn Exakt

Kolumna głośnikowa Linn 530 ma wbudowaną cyfrową zwrotnicę, a także regulację głośności, przetwornik DAC (cyfrowo-analogowy) i układ wzmacniacza dla każdego głośnika. Elementy te znajdują się w specjalnym module, który zawieszony został z tyłu kolumny, co umożliwiło odizolowanie go od obudowy. Kolumna jest chłodzona pasywnie – za pośrednictwem aluminiowego radiatora, który ukryty jest za wykończeniem Linn Fabrik.

 

Specyfikacja Linn Series 5 - 530 Aktywne Głośniki Podłogowe (Premium Cover)

Opinie o Linn Series 5 - 530 Aktywne Głośniki Podłogowe (Premium Cover)

Masz ten produkt?

Dodaj Opinię

Polecane Produkty

Podobne produkty

Polecane

Umów się na prezentację w salonie

W każdym z naszych salonów znajduje się sala odsłuchowa, w której w miłej atmosferze zaprezentujemy Ci brzmienie wybranego przez Ciebie sprzętu audio.

Umów się na spotkanie

Zobacz listę salonów

Umów się na spotkanie

Top Hi-Fi & Video Design

Salony firmowe

Salony firmowe

Top Hi-Fi & Video Design: