Poprzedni
Następny

Lady Gaga: będzie Oscar dla najlepszej aktorki?

Lady Gaga wielokrotnie udowodniła, że jest doskonałą aktorką i coraz więcej osób obstawia, że po głośnym ,,Domu Gucci’’ to właśnie w jej dłoniach spocznie statuetka Oscara dla najlepszej aktorki pierwszoplanowej. Do Oscarów jest jednak jeszcze czas - w oczekiwaniu na ceremonię wrzućcie na swoje kino domowe tych kilka pozycji, w których Gaga dała swój najlepszy popis. Głośniki na full i lecimy!

bowers-wilkins-htm6

Rodzina Soprano 2001

Tylko prawdziwi fani Gagi wiedzą, że debiutem młodziutkiej piosenkarki (wtedy jeszcze posługującej się swoim prawdziwym imieniem i nazwiskiem: Stefani Germanotta) była mini rólka w kultowym serialu HBO. W 2001 można było ją zobaczyć w jednym z odcinków trzeciego sezonu ,,Rodziny Soprano’’, gdzie zagrała imprezową nastolatkę. Potraficie ją rozpoznać?

Saturday Night Live od 2011

Gaga nie tylko głęboko wczuwa się w dramaty - podczas licznych występów w programie ,,Saturday Night Live’’ udowodniła, że świetnie odnajduje się również w komedii. W programie parodiowała m.in. skrzeczącą Janice z serialu ,,Przyjaciele’’, nerdowatych geniuszy technologii i szalone matki, a nawet odbyła pojedynek o koronę królowej pop z Madonną. Dziewczyna ma talent!

Maczeta zabija 2013

Pamiętacie rok 2013, kiedy Maczeta rozerwał nasze ciała i wkradł się prosto do serca? Wiele osób było pod tak wielkim wrażeniem roli Danny’ego Trejo, że zupełnie zapomniało, iż na ekranie towarzyszyła mu Lady Gaga, która wciela się w zabójczynię o pseudonimie La Camaleón. Krótka, acz treściwa rola.

G.U.Y 2014

W 2014 roku Lady Gaga wydała swój najbardziej eksperymentalny album: ,,ARTPOP’’. Znalazł się na nim również singiel ,,G.U.Y’’ z prawie 12-minutowym teledyskiem, który praktycznie był efektownym krótkometrażowym filmem. Pamiętacie?

Sin City: Damulka warta grzechu 2014

W 2014 roku Gaga miała również małą rolę główną w dużej hollywoodzkiej produkcji.

Pojawiła się w długo oczekiwanym sequelu: ,,Sin City: Damulka warta grzechu’’, gdzie w scenie z Josephem Gordonem-Levittem zagrała cwaną kelnerkę z akcentem z New Jersey. Był to kolejny mały przedsmak tego, co potrafi.

American Horror Story: Hotel 2015

Wiadomość o tym, że Gaga zagra w piątym sezonie ,,American Horror Story’’ wprawiła jej fanów w prawdziwą euforię - tym razem nie był to mały epizod, lecz rozbudowana postać okrutnej hrabiny, która zabija ludzi, by wysysać z nich krew. Piosenkarka stanęła na wysokości oczekiwań, a rola przyniosła jej Złoty Glob dla najlepszej aktorki w serialowej.

Narodziny gwiazdy 2018

Po kilku epizodycznych rolach filmowych, w 2018 roku fani Gagi zwariowali ze szczęścia - zagrała główną rolę kobiecą w dramacie ,,Narodziny gwiazdy’’, w którym towarzyszył jej Bradley Cooper. Występ ten zapewnił jej pierwszego Oscara - statuetkę za najlepszą filmową piosenkę i przyniósł pierwszą nominację dla tego najważniejszego wyróżnienia: nagrody dla najlepszej aktorki pierwszoplanowej.

Dom Gucci 2021

Kiedy emocje związane z filmem ,,Narodziny gwiazdy’’ ledwo opadły, w mediach pojawiła się nowa sensacyjna wiadomość: pojawienie się Gagi w ,,Domu Gucci’’ Ridleya Scotta, i to w jednej z głównych ról - obok Adama Drivera, Jareda Leto oraz Ala Pacino. Chociaż sam film spotkał się z bardzo mieszanymi recenzjami, mówi się, że rola Patrizii Reggiani może przynieść artystce tę najważniejszą statuetkę Oscara. Zwłaszcza w świetle tego, co wyjawiła ostatnio - Gaga przyznała, że weszła w rolę w Patrizii zbyt głęboko, i przez wiele miesięcy wcale z niej nie wychodziła, co odbiło się na jej zdrowiu psychicznym.

Poprzedni
Powrót do aktualności
Następny

Polecane

Umów się na prezentację w salonie

W każdym z naszych salonów znajduje się sala odsłuchowa, w której w miłej atmosferze zaprezentujemy Ci brzmienie wybranego przez Ciebie sprzętu audio.

Umów się na spotkanie

Zobacz listę salonów

Umów

Top Hi-Fi & Video Design

Salony firmowe

Salony firmowe

Top Hi-Fi & Video Design: