Poprzedni
Następny

Adam Driver i jego najlepsze role

Martin Scorsese uważa, że jest najlepszym aktorem swojego pokolenia, a mało brakowało, żeby w ogóle nim nie został. Po 11 września 2001 Adam Driver wstąpił Piechoty Morskiej Stanów Zjednoczonych, jednak kontuzja zmusiła go do powrotu do cywila i pchnęła w ramiona aktorstwa. W tych filmach dał prawdziwy popis swojego kunsztu - rozgrzewajcie swoje telewizory i zaczynamy maraton!

Bluesound Pulse Soundbar+

Dziewczyny (2012-2017)

,,Dziewczyny’’ to pod wieloma względami przełomowy serial - jako pierwszy pokazał naturalną surowość niepewnych związków współczesnych młodych ludzi, nie bojąc się też innych trudnych tematów i bardzo odważnych scen. Historia czterech nowojorskich przyjaciółek i osób przewijających się w ich życiu przyciągnęła przed ekrany setki tysięcy widzów i widzek w różnym wieku, ale dziś sięgają po nią również młodsze pokolenia, które w międzyczasie zdążyły ,,dorosnąć’’ do ,,Dziewczyn’’. Na tle dziewczyńskich historii szczególnie wyróżnia się postać Adama (Driver) - wybuchowego i rozbuchanego seksualnie artysty, który poddaje się pierwotnym instynktom, ale z czasem odsłania przed widownią serialu swoją wrażliwą i bardziej ludzką stronę. Z biegiem sezonów zaczynamy go więc tolerować, później rozumieć, aż w końcu lubić. Jest to świetnie zagrana postać, która okazała się złotą trampoliną aktora do wielkich produkcji.

Gwiezdne wojny: Przebudzenie Mocy (2015)

Na ten film fani sagi ,,Gwiezdne wojny’’ czekali bardzo długo i mieli wobec niego ogromne oczekiwania. ,,Przebudzenie Mocy" okazało się wielkim przebojem, a jedną z najbardziej chwalonych ról była ta w wykonaniu Adama Drivera, który wcielił się w postać Kylo Rena - jedynego syna Hana Solo i księżniczki Lei i głównego czarnego bohatera nowej trylogii. Chociaż sylwetka przedstawiciela Ciemnej Strony mocy nie była kluczowym elementem tej superprodukcji, a aktor pojawił się na ekranie na łącznie niecałe 20 minut, Driver osiągnął niemożliwe - przy Kylo Renie Lord Vader wydaje się być niegroźny niczym mały chomiczek.

Paterson (2016)

,,Paterson’’ Jima Jarmuscha to film o zwykłym facecie, którego Amerykanie nazwaliby mianem ,,everyday guy’’. Paterson jest kierowcą autobusu, który w wolnej chwili lubi pisać wiersze, spacerować z psem, spędzać czas z energiczną żoną i spotykać się z bandą zaprzyjaźnionych ludzi. Żyje normalnie i posiada niezwykłą umiejętność: w każdej sytuacji potrafi zachować stoicki spokój. Do czasu - jak się okaże.

Adam Driver nie tylko doskonale zagrał rolę autobusowego poety, ale też specjalnie do filmu nauczył się prowadzić autobus - zapisał się na profesjonalną naukę jazdy dla kierowców, którą zwieńczył prawdziwym egzaminem. W jednym z wywiadów przyznał, że zrobił to, żeby prowadzenie pojazdu przychodziło mu automatycznie w czasie kręcenia scen za kółkiem.

Czarne bractwo. BlacKkKlansman (2019)

,,Czarne bractwo. BlacKkKlansman’’ Spike’a Lee z 2019 roku to adaptacja książki ze wspomnieniami Rona Stallwortha - pierwszego czarnoskórego detektywa w Departamencie Policji Colorado Springs i gościa, który na początku lat 70. inwigilował tamtejsze oddziały jednej z najbardziej nienawistnych organizacji w historii Stanów Zjednoczonych: Ku Klux Klanu. W główną rolę wcielił się John David Washington, a na ekranie towarzyszył mu Adam Driver, któremu przypadła drugoplanowa (i nominowana do Oscara!) rola jego najbliższego współpracownika, Flipa Zimmermana. Kiedy Afroamerykanin i Żyd idą na wojnę z rasizmem, a wszystko reżyseruje Spike Lee, nie ma mowy o klapie.

Historia małżeńska (2020)

Za rolę w tym zeszłorocznym dramacie obyczajowym w reżyserii Noah Baumbacha Adam Driver został nominowany do Oscara jako najlepszy aktor pierwszoplanowy, a krytycy prześcigali się w pochwałach dla jego roli. ,,Historia małżeńska” to film o umierającej miłości między dwojgiem ludzi (Scarlett Johansson i Driver), którzy kiedyś byli dla siebie całym światem, a dziś mieszkają razem, wychowują wspólnie dziecko i zastanawiają się, czy tak naprawdę jeszcze się lubią. Doskonale zagrane role obojga aktorów idealnie oddają wszystkie stadia rozpadu relacji, ściskając przy tym za gardło tak mocno, że trudno powstrzymać łzy. W filmie mamy też doskonałą próbkę zdolności wokalnych Adama Drivera - podoba się Wam jego głos?Poprzedni
Powrót do aktualności
Następny

Polecane

Umów się na prezentację w salonie

W każdym z naszych salonów znajduje się sala odsłuchowa, w której w miłej atmosferze zaprezentujemy Ci brzmienie wybranego przez Ciebie sprzętu audio.

Umów się na spotkanie

Zobacz listę salonów

Umów

Top Hi-Fi & Video Design

Salony firmowe

Salony firmowe

Top Hi-Fi & Video Design: