Poprzedni
Następny

Nowości od Thorensa – wkładka TAS 1500 i szczotka do czyszczenia winyli

Thorens, renomowany europejski producent gramofonów, wprowadza do oferty nowe akcesoria dla miłośników winyli. Mamy tutaj na myśli wkładkę gramofonową TAS 1500 i szczotkę do czyszczenia płyt winylowych.

Thorens TAS 1500 wkładka gramofonowa

Nowa wkładka TAS 1500 to konstrukcja typu MC (z ruchomą cewką, od ang. Moving Coil) z aluminiowym korpusem. Jest ona doskonałym uzupełnieniem oferty Thorensa. Została zaprojektowana specjalnie z myślą o zastosowaniu w modelach TD 1500 i TD 403 DD. Nic jednak nie stoi na przeszkodzie, aby wykorzystać ją także w innych odtwarzaczach płyt winylowych. Model TAS 1500 może być również doskonałym zamiennikiem w przypadku starszych modeli gramofonów Thorensa, takich jak np. TD 160, TD 147 czy TD 320.

Thorens TAS 1500 wkładka gramofonowa

Wkładka TAS 1500 Moving Coil przy napięciu wyjściowym 0,4 mV przy 5,5 cm/s i impedancji wewnętrznej 12 omów (przy częstotliwości 1 kHz), zapewnia wystarczający poziom sygnału, aby doskonale współpracować z wieloma popularnymi przedwzmacniaczami gramofonowymi. Na końcu masywnego, borowego wspornika umieszczono diament ze szlifem MicroLine, który wydobędzie każdy muzyczny szczegół z rowka płyty.

Szczotka do winyli Thorens

Druga z nowości firmy Thorens to akcesorium, które pozwoli Ci zadbać o posiadane płyty gramofonowe. Jest to szczotka do winyli z 3-fazowym czyszczeniem. Stanowi ona idealne połączenie dwóch aksamitnych poduszek i naturalnego włosia koziego. Wygodny uchwyt ułatwia użytkowanie, a znajdująca się w komplecie przezroczysta osłona chroni powierzchnię szczotki, kiedy jest ona nieużywana.

Wkładka gramofonowa TAS 1500 jest już dostępna w ofercie producenta, a szczotka do czyszczenia winyli ma pojawić się w sprzedaży w lutym 2022 r.Poprzedni
Powrót do aktualności
Następny

Polecane

Umów się na prezentację w salonie

W każdym z naszych salonów znajduje się sala odsłuchowa, w której w miłej atmosferze zaprezentujemy Ci brzmienie wybranego przez Ciebie sprzętu audio.

Umów się na spotkanie

Zobacz listę salonów

Umów

Top Hi-Fi & Video Design

Salony firmowe

Salony firmowe

Top Hi-Fi & Video Design: