Poprzedni
Następny

Konkurencja drży - Spotify zapowiedziało usługę "Hi-Fi" do końca 2021 roku

Średnia ocen: 5
(2 oceny) 2 komentarze

Ta informacja zelektryzowała całą branżę muzyki, świat audio, ale przede wszystkim użytkowników największego serwisu stremingowego na świecie – Spotify zapowiedziało wprowadzenie jakości Hi-Fi jeszcze w tym roku!

Zrobili to w sposób bardzo subtelny, przy wykorzystaniu słów Billie Eilish i Finneas’a, którzy opowiadają jak dla każdego posiadacza sprzętu audio ważna jest jakość odtwarzanej przez niego ulubionej muzyki. To samo dotyczy artystów – świetnie brzmiący album i ciepłe słowa ze strony fanów to najlepsza nagroda za czas spędzony przez nich w studiu nagraniowym.

W przeszłości Szwedzi podejmowali ciche testy przesyłania muzyki w wyższej jakości. Wtedy były to dopiero pierwsze przymiarki do udostępnienia tej usługi szerzej. Presja rynku zaczynała się robić ogromna, prym na tym polu wiedzie Tidal, dla którego „Hi-Fi” od początku istnienia było kluczową kartą przetargową w walce na rynku streamingu. Spotify jednak nie musiało się spieszyć z wprowadzeniem wyższej rozdzielczości streamingu audio – usługa zawsze broniła się tzw. UI aplikacji, bazą wykonawców, świetnymi playlistami i małymi smaczkami funkcjonalnymi w postaci np. Spotify Connect. Życie jednak nie lubi próżni i w tym przypadku kwestią do niedawna nieokreślonego czasu było wprowadzenie odtwarzania dostosowanego do wymagań właścicieli sprzętu audio Hi-Fi.  

Ceny usługi, które na pewno będą wyższe niż dotychczas stosowanych planów nie zostały jeszcze podane. Ponadto Spotify zastrzegło, że jakość Hi-Fi będzie dostępna tylko „na wybranych rynkach”. Nawet jeśli pierwsza fala ominie nasz kraj (co mamy nadzieję nie stanie się faktem), możemy być pewni że raz zaprezentowana usługa będzie potem stopniowo rozszerzana na kolejne rynki – to leży w interesie Szwedów.
Ciekawi jesteśmy również szczegółów samego próbkowania plików dostępnych w ramach Spotify Hi-Fi. Dziś nie wystarczy zaproponować jakości płyty CD. Tidal ze swoimi plikami MQA cały czas prze naprzód, wyznaczając kolejne standardy w dostarczaniu muzyki w najwyższej jakości.

2021 rok zapowiada się fascynująco dla fanów dobrego brzmienia.


Jeżeli muzyka jest dla Państwa ważna i poszukują Państwo sprzętu audio do domu - prosimy o kontakt z najbliższym salonem Top Hi-Fi & Video Design. Nasi specjaliści chętnie doradzą i pomogą wybrać najlepszy sprzęt, zgodny z Państwa oczekiwaniami. 

Poprzedni
Powrót do aktualności
Następny
5
Ocena:
Średnia ocen: 5

(2 oceny)

Polecane

Umów się na prezentację w salonie

W każdym z naszych salonów znajduje się sala odsłuchowa, w której w miłej atmosferze zaprezentujemy Ci brzmienie wybranego przez Ciebie sprzętu audio.

Umów się na spotkanie

Zobacz listę salonów

Umów

Top Hi-Fi & Video Design

Salony firmowe

Salony firmowe

Top Hi-Fi & Video Design: