Poprzedni
Następny

Kolumny głośnikowe ELAC Vela 2.0 – nowy rozdział w historii niemieckiego producenta

Seria Vela firmy ELAC od zawsze była idealnym wyborem dla każdego, kto w kolumnach głośnikowych ceni doskonałe połączenie wysublimowanego wzornictwa z nowoczesnymi rozwiązaniami technicznymi i wyjątkowym brzmieniem. Na korzyść serii Vela przemawia również duża różnorodność modeli, co pozwala stworzyć zestaw perfekcyjnie dopasowany do potrzeb użytkownika. Nowa generacja jest pod wieloma względami jeszcze lepsza. To m.in. zasługa nowego przetwornika wysokotonowego JET 6, który pojawia się w każdym z sześciu modeli do niej należących.

ELAC Vela 2.0

Serię Vela 2.0 tworzą trzy kolumny podłogowe – FS 407.2, FS 408.2 i FS 409.2, dwie podstawkowe – BS 403.2 i BS 404.2, a także głośnik centralny CC 401.2. Wraz z wprowadzeniem na rynek kolumn z serii Vela w wersji 2.0 oraz wstęgowego tweetera JET 6 niemiecki ELAC otworzył nowy rozdział w swojej bogatej historii. Vela nowej generacji ma w sobie wyjątkowy urok, techniczną błyskotliwość, a przy tym oferuje dynamiczny dźwięk.

ELAC Vela 2.0

Vela, czyli DNA firmy ELAC

Seria Vela, jak żadna inna, urzeczywistnia branżowe DNA firmy ELAC. Jednak nawet najlepsze produkty po pewnym czasie potrzebują pewnego rodzaju odświeżenia, wprowadzenia modyfikacji. Producent z Kilonii wraz z wersją 2.0 tej wyjątkowej linii produktowej, postanowił więc wdrożyć nowo opracowany przetwornik wysokotonowy JET 6 do wszystkich głośników z nowej serii. ELAC wprowadził również nową gamę akcesoriów do serii Vela 2.0. Oprócz wcześniej dostępnych osłon z transparentnej akustycznie tkaniny, dostępne są teraz również opcjonalne, starannie wykonane metalowe, magnetycznie mocowane maskownice, które skutecznie chronią wszystkie przetworniki elektroakustyczne.

Tweeter JET 6

Wstęgowe przetworniki wysokotonowe JET firmy ELAC zawsze były w światowej czołówce wśród podzespołów i rozwiązań technicznych stosowanych w kolumnach głośnikowych, a JET 6 dalej podąża wytyczoną ścieżką. Dzięki niemu kolumny głośnikowe niemieckiego producenta nadal wyznaczają standardy w swojej klasie, zapewniając niezwykle precyzyjną reprodukcję dźwięku w zakresie wysokich tonów.

ELAC Vela 2.0

Przetwornik elektroakustyczny JET 6 wykorzystuje rozwiązania, które skutecznie redukują niepożądane rezonanse, a tym samym ma niebagatelny wpływ na brzmienie. Pozwala uzyskać precyzyjne, rozdzielcze i dynamiczne brzmienie z liniową charakterystyką amplitudową, aż po zakres ultradźwięków. To wszystko sprawia, że precyzyjnie oddaje nawet najbardziej subtelne muzyczne detale.

Charakterystyczne woofery

Dzięki wykonaniu wysokiej jakości, solidnej aluminiowej podstawie i ekskluzywnym membranom AS-XR (od ang. Paper and Aluminium Sandwich eXtended Range) przetwarzającym niskie i średnie pasmo częstotliwości, poprzeczka przez kolumny ELAC Vela 2.0 została ustawiona bardzo wysoko. Zastosowane przetworniki elektroakustyczne z papierowo-aluminiowymi membranami typu „sandwich” sprawiają, że kolumny imponują precyzyjnym i energicznym basem. Na uwagę zasługuje ponadto mocny system magnesów, który w połączeniu ze sprężystymi, lekkimi, a jednocześnie sztywnymi membranami zapewnia doskonały dźwięk, nawet przy dużym poziomie głośności.

ELAC Vela 2.0

Wykończenie na najwyższym poziomie

Kolumny głośnikowe drugiej generacji serii Vela firmy ELAC dostępne są w trzech wersjach kolorystycznych: czarnej, białej i orzechowej. Wszystkie zostały pokryte lakierem i wykończone na wysoki połysk. Sposób wykończenia kolumn potwierdza, że jakość premium jest najwyższym priorytetem w kilońskiej fabryce ELAC-a. Świadczą o tym również duże, a jednocześnie wytrzymałe terminale głośnikowe. Najnowsza generacja kolumn Vela pokazuje więc, jak powinien wyglądać stylowy, technicznie wręcz genialny, a jednocześnie nowoczesny głośnik, który sprawdzi się w różnorodnych systemach audio – zarówno tych stereofonicznych, jak i wielokanałowych – za każdym razem oferując bezkompromisowe doświadczenie akustyczne.

ELAC Vela 2.0

Zapraszamy na odsłuchy

Nie tylko jakość wykonania, ale także brzmienie kolumn ELAC Vela 2.0 możesz sprawdzić u nas jeszcze przed zakupem. Wystarczy telefonicznie lub mailowo umówić szczegóły z wybranym salonem Top Hi-Fi & Video Design. Obecni na miejscu Eksperci pomogą w przeprowadzeniu odsłuchów kolumn w połączeniu z odpowiednio dobranymi do nich komponentami.


Muzyka potrafi pisać najlepsze historie. Usłysz swoją, dzięki Top Hi-Fi & Video DesignPoprzedni
Powrót do aktualności
Następny

Polecane

Umów się na prezentację w salonie

W każdym z naszych salonów znajduje się sala odsłuchowa, w której w miłej atmosferze zaprezentujemy Ci brzmienie wybranego przez Ciebie sprzętu audio.

Umów się na spotkanie

Zobacz listę salonów

Umów

Top Hi-Fi & Video Design

Salony firmowe

Salony firmowe

Top Hi-Fi & Video Design: