Poprzedni
Następny

NAD (część 2/2) - przekrój oferty

NAD T758 V3

Znając już historię NAD, warto zapoznać się z ofertą produktową tej firmy. Na początek przyjrzyjmy się zatem sześciu najciekawszym wzmacniaczom od NAD.

Aby zapoznać się z artykułem o historii NAD kliknij tutaj

NAD Masters M10

NAD M10 to wyjątkowy, audiofilski system All-in-One z BluOS klasy premium. Stanowi on kwintesencję nowoczesności w dziedzinie wzmacniaczy zintegrowanych. Wspaniały wygląd, znakomite możliwości sieciowe i rozbudowana funcjonalność perfekcyjnie łączą się z audiofilskim brzmieniem i imponującą mocą – a wszystko to w jednym niewielkim urządzeniu. Za pracę sekcji strumieniowania odpowiada system BluOS, który pozwala wtopić się w ekosystem strefowy z innymi urządzeniami NAD oraz Bluesound. BluOS zapewnia nie tylko typowe strumieniowanie materiałów HD, wspiera również coraz popularniejszy standard high-res MQA (Master Quality Authenticated). BluOS zapewnia również dostęp do ponad 15 darmowych oraz płatnych serwisów subskrypcyjnych, a także lokalnych bibliotek muzycznych.

Dobre wyposażenie w gniazda analogowe i cyfrowe pozwoli „odnaleźć się” w każdym systemie, jest nawet HDMI z kanałem zwrotnym eARC. Dodano też system korekcji akustyki pomieszczenia Dirac Live Room Correction. Rozwiązanie to zapewnia niemal idealną kompensację akustycznych niedoskonałości pomieszczenia w zakresie do 500 Hz.

NAD M10

Wyświetlacz, który zajmuje cały front urządzenia, jest zbliżeniowym panelem dotykowym. Oferuje wiele widoków – m.in. wskaźniki wychyłowe.

Urządzenie oferuje również funkcję sterowania głosowego (przy wsparciu smartfona). Impulsowe końcówki mocy dostarczył specjalista w tej dziedzinie – Hypex (układy typu nCore). M10 ma moc znamionową 2 x 100 W bez względu na impedancję (w zakresie 4 – 8 omów).

Urządzenie zyskało już rekomendację prasy fachowej:

„Z punktu widzenia audiofilów szukających małego zintegrowanego systemu do innego pomieszczenia lub też melomanów chcących kupić bardzo dobrze brzmiący, nowoczesny, elegancki i minimalistyczny all-in-one, M10 może się okazać przysłowiowym strzałem w dziesiątkę” (Audio Video 06/2019)

Wzmacniacz zdobył prestiżową nagrodę EISA, w kategorii „Wzmacniacz ‘Smart’ EISA 2019–2020”
A oto uzasadnienie EISA:

NAD Masters M10

Kiedy wreszcie firma NAD pojawiła się w świecie sieciowych systemów all-in-one, pokazała urządzenie warte długiego oczekiwania. M10 to mały gabarytami, a wielki swoimi możliwościami, sensacyjny wzmacniacz. Wystarczy do niego podłączyć głośniki, ewentualnie słuchawki, a materiał przesłać bezprzewodowo z sieci, urządzenia mobilnego lub komputera. Wyświetlacz, będący panelem dotykowym, zajmuje cały front urządzenia; w jednym z trybów zmienia się w wychyłowe wskaźniki mocy! Przygotowano dostęp do internetowych serwisów muzycznych, system BluOS pozwalana na współpracę w systemach strefowych z urządzeniami Bluesound, jest Bluetooth i AirPlay 2, są wejścia cyfrowe i analogowe, a gniazdo HDMI-ARC zachęca do podłączenia telewizora. Bardzo ważnym atutem jest zaawansowany system korekcji akustyki pomieszczenia Dirac Live. To niewielkie urządzenie ma też niewiarygodny potencjał czystej mocy. Dzięki firmowej technice wzmacniaczy HybridDigital, dostarcza ponad 2 x 150 W do obciążenia 8-omowego i ponad dwa razy tyle do kolumn 4-omowych! M10 to perfekcyjne połączenie wszystkich ważnych cech nowoczesnego wzmacniacza z dodatkiem zalet zupełnie unikalnych.

Zachęcamy do odsłuchu w jednym z naszych salonów.

NAD Masters M32

Wzmacniacz ma wprost bajeczną estetykę wykończenia. Konstrukcja urządzenia wykonana jest z aluminium, w bardzo przemyślany sposób. Zapewnia to poczucie luksusu. Jest to niezwykle zaawansowane urządzenie, które można wzbogacić o obsługę systemu BluOS™, przez dodanie karty MDC BluOS 2i. Dzięki temu M32 może bezprzewodowo współpracować ze wszystkimi urządzeniami NAD i Bluesound kompatybilnymi z BluOS.

M32 bazuje na idei przetwornika c/a dużej mocy Direct Digital DAC Amplifier w odniesieniu do opatentowanej techniki Direct Digital Feedback Amplifier. Jest to rozwiązanie wywodzące się z układów pracujących w klasie D, lecz w odróżnieniu od nich wykorzystuje w pełni cyfrowe sterowanie tranzystorami kluczującymi typu Mosfet.

NAD Masters M32

Bez wątpienia M32 to jedna z najbardziej imponujących technicznie i brzmieniowo konstrukcja w swojej klasie.
Zapewnia ona maksymalną elastyczność, doskonałą efektywność i zredukowane do absolutnego minimum szum i zniekształcenia. Wszechstronność modelu zwiększają wejście gramofonowe oraz wyjście słuchawkowe.

Nic dziwnego, że wzmacniacz ten pozytywnie zaskoczył recenzentów z prasy branżowej:

„W podobnej czy nawet dwa razy wyższej cenie nie znam wzmacniacza, który może się równać z NAD-em w kwestiach motorycznych. Szybkość basu może służyć za wzór – nawet dla (innych) wzmacniaczy w klasie D.” (Audio Video 03/2017)

Wzmacniacz zdobył prestiżową nagrodę EISA, w kategorii „Wzmacniacz High-End EISA 2018–2019”
A oto uzasadnienie EISA:

Solidny i wyrafinowany M32 to jeden z niewielu "naprawdę" cyfrowych wzmacniaczy w klasie D. Wykorzystano w nim firmową technikę "DirectDigital", zapewniającą 180 W w każdym kanale. Rozwiązanie łączące przedwzmacniacz i końcówkę mocy w ramach pojedynczego stopnia, jest zarówno technicznie innowacyjne, jak też funkcjonalne i uniwersalne. Opcjonalny moduł BluOS zapewnia strumieniowanie i pracę w sieci muzycznej, przygotowując urządzenie do przyszłych opcji. Brzmienie jest zdecydowane, przekonujące, detaliczne i ekspansywne – roztacza szeroką panoramę każdej muzyki. Ekran dotykowy i sterowanie aplikacją sprawiają, że NAD M32 jest też efektowny i przyjemny w obsłudze, podczas gdy ciężka aluminiowa obudowa kojarzy się z esencjonalnością dźwięku.

Mamy podobne spostrzeżenia i dlatego zapraszamy do zapoznania się z tym urządzeniem w jednym z naszych salonów.

NAD C338

Najmniejszy z serii wzmacniaczy HybridDigital, ale za to bardzo ciekawy model. To pierwszy na rynku wzmacniacz z wbudowaną funkcjonalnością Chromecast, przesyłający muzykę z większości serwisów internetowych za pomocą aplikacji mobilnej. Oferuje wejścia niemal we wszystkich standardach – optyczne, koaksjalne, analogowe liniowe, z korekcją phono MM, aż po komunikację Bluetooth. Wzmacniacze pracujące w klasie D, w technice Hybrid Digital Amp, dostarczają 50 W na kanał i wykorzystują specjalnie modyfikowane stopnie wyjściowe Hypex UcD. Natomiast wyjście słuchawkowe ma autonomiczny układ o niskiej impedancji wyjściowej i bardzo dużej wydajności, dzięki czemu możliwe jest wysterowanie nawet bardzo wymagających słuchawek, w tym modeli studyjnych o wysokiej impedancji. Ponadto w C338 zastosowano także znakomity przetwornik c/a PCM1796 Burr-Browna.

C338

C338 to mały, płaski i niedrogi – zupełnie jak odległy protoplasta z końca lat 70. Reprezentuje świetną relację jakości i funkcjonalności do ceny. Pozytywnie zaskakuje otwartością i szczegółowością.

Werdykt dziennikarzy nie pozostawia żadnych niedomówień:

„Sposób w jaki ten mały wzmacniacz buduje scenę dźwiękową, uważam za nieprzeciętny”
(Audio Video 04/2017)

Wzmacniacz zdobył prestiżową nagrodę EISA, w kategorii „Wzmacniacz ‘Best Value’ EISA 2017–2018”

A oto uzasadnienie EISA:

„NAD jest znany z niewielkich, ale wydajnych wzmacniaczy o potężnym uderzeniu. Jednak C 338 oferuje też coś więcej, coś zupełnie nowego. To pierwszy na świecie wzmacniacz stereofoniczny, kompatybilny z Chromecast, przesyłający muzykę z większości serwisów internetowych za pomocą aplikacji mobilnej. Dostępne są wejścia niemal wszystkich standardów – optyczne, koaksjalne, analogowe liniowe, z korekcją phono MM, aż po Bluetooth. Wzmacniacze w klasie D dostarczają 50 W na kanał, a wyjście słuchawkowe ma dedykowany obwód. W tej cenie nie znajdujemy dla C 338 godnego konkurenta”.

c 338

Osoby zainteresowane tym modelem zapraszamy na bliższe zapoznanie się z tym wzmacniaczem i odsłuch w jednym z naszych salonów.

NAD C368

Reprezentuje skok jakościowy względem starszych (w pełni analogowych, klasycznych) modeli, pracujących w klasie AB, podobnie jak i pozostałe modele z serii HybridDigital. Zastosowano bowiem specjalnie zaprojektowane układy wykorzystujące zmodyfikowaną wersję sprawdzonego stopnia wyjściowego Hypex UcD. Pracujące on w klasie D, wykorzystując przy tym wszystkie zalety, a nie przejawiając żadnej z jej wad. W ten sposób uzyskano znakomitą precyzję odtwarzanego dźwięku i pokaźną, pozbawioną zniekształceń i szumów moc 80 W na kanał, która w szczególnych przypadkach może wzrastać do 120 W wartości szczytowej.

Dzięki opcji rozbudowy za pomocą dedykowanych modułów MDC łatwo dostosowuje się do potrzeb użytkownika, a także staje się otwartym na przyszłość i zabezpiecza przed technologicznym starzeniem się wzmacniacza.

C368

Pierwszy z nich to karta MDC BluOS 2 - funkcjonalność odtwarzacza strumieniowego i bezprzewodowego systemu mutliroom, natomiast drugi to moduł MDC-HDM2 - umożliwiający współpracę C 368 z telewizorem, konsolą gier, czy odtwarzaczem Blu-ray/4K.

Na pokładzie C368 znajduje się zaawansowany przetwornik c/a oraz bogaty zestaw analogowych i cyfrowych wejść oraz przedwzmacniacz gramofonowy. Całość uzupełnia możliwość współpracy z bezprzewodowymi słuchawkami i strumieniowanie dźwięku z urządzeń Bluetooth (z kodekem aptX).

Na ten wzmacniacz uwagę zwrócił redaktor naczelny jednego z fachowych miesięczników:

"Ten dźwięk jest nowym spojrzeniem na muzykę. Nową koncepcją, a może i 'szkołą' NAD-a. Może też spojrzeniem w nowe czasy?" (Hi-Fi i Muzyka 12/2017)

Trudno się nie zgodzić z tym stwierdzeniem. Zapraszamy do jednego z naszych salonów aby sprawdzić jak brzmi ten wzmacniacz.

NAD C388

Największy model z nowej serii wzmacniaczy, o zwiększonej sprawności energetycznej i najwyższej mocy wyjściowej. Zastosowano w nim technikę Asymmetrical PowerDrive ™. Stopień końcowy składa się z dwóch stereofonicznych modułów Hypex UcD V102 (niedostępnych w katalogu holenderskiego dostawcy tych podzespołów – są to moduły wykonywane na specjalne zamówienie firmy NAD). Oferuje moc 150 W na kanał, która wzrasta w szczycie do 240 W.

Argumentem przemawiającym na korzyść C388 są wyjątkowo atrakcyjne moduły wejściowe, dzięki którym w ten sposób uzbrojony wzmacniacz może być w zasadzie jedynym elementem systemu audio, nie licząc zespołów głośnikowych i ewentualnie – odtwarzacza płyt. Będzie wtedy realizować pełen zestaw funkcji odtwarzacza strumieniowego high res audio i jednocześnie jednostki systemu multiroom.

NAD C388

Dzięki zastosowaniu dwukierunkowego połączenia Bluetooth, możliwe jest przesyłanie dźwięku innych źródeł audio podłączonych do wzmacniacza, do bezprzewodowych słuchawek (np. NAD Viso HP-70) lub głośników Bluetooth dowolnej marki.

Urządzenie zyskało już dobrą opinię recenzentów:

„C388 to obiektywnie bardzo dobry wzmacniacz – głównie ze względu na znakomitą rozpiętość dynamiki, wzorowo kontrolowany bas i ogólną neutralność” (Audio Video 01/2017)

Zapraszamy do jednego z naszych salonów na demonstrację możliwości tego urządzenia.

NAD C316BEEv2

Jest to nowa wersja znanej i cenionej przez audiofilów integry. Formalnie różni się jedynie przedwzmacniaczem gramofonowym do wkładek MM. Dzięki temu, ten znakomity i przystępny wzmacniacz jest jeszcze bardziej wartościową propozycją.

Zastosowano w nim autorski układ PowerDrive, czyli unikatowe, wielonapięciowe zasilanie o dużej wydajności prądowej, który umożliwia uzyskanie wysokiego poziomu niezniekształconej mocy dynamicznej. Układ ten monitoruje warunki pracy wzmacniacza mocy i automatycznie optymalizuje parametry zasilania tak, aby zapewnić jak najniższe możliwe do osiągnięcia w danej chwili zniekształcenia i maksymalną moc. Dzięki temu dostępna jest moc ciągła 40 W na kanał przy obciążeniu 4 lub 8 Ω, oraz moc dynamiczna 90 W na kanał przy 8 Ω i 120 W przy 4 Ω. Dla tradycjonalistów przewidziano także regulację barwy dźwięku.

Wzmacniacz ten jest ceniony wśród miłośników Hi-Fi i melomanów za detaliczny i przestrzenny dźwięk a przy tym relaksujący charakter brzmienia.

A co prasa audio pisze o tej konstrukcji?

NAD C316BEE v2 to nie tylko wzmacniacz dobry na początek, ale również inwestycja na lata – chyba że trafi się nam kumulacja w Lotto, którą zechcemy przeznaczyć na nasze hobby.” (Audio Video 05/2018)

My także w pełni się zgadzamy z tym. Proponujemy bliższe zapoznanie się z tym interesującym modelem w jednym z naszych salonów.

Streamery

NAD C658 to nie tylko przetwornik c/a, ale także streamer i przedwzmacniacz. Słowem, kompletne źródło cyfrowe nowych czasów, a nawet więcej. Łączy w jednej obudowie kilka elementów. Do stworzenia pełnowartościowego systemu wymaga jedynie zestawów głośnikowych i końcówek mocy, ewentualnie głośników aktywnych. Producent określa C658 mianem „BluOS streaming DAC”.

Część cyfrowa C658 bazuje na firmowej platformie BluOS, wspierającej technologię MQA. Ponadto dostępna jest funkcjonalność – system korekcji Dirac Live, który za pośrednictwem mikrofonu i układu DSP dokonuje zaawansowanej kompensacji charakterystyk częstotliwościowej i fazowej, uwzględniając wpływ pomieszczenia. Funkcjonalności tego typu były oferowane do tej pory jedynie w urządzeniach wielokanałowych. C658 jest pierwszym dwukanałowym źródłem cyfrowym wyposażonym w tego typu korekcję. Przetwornik c/a pochodzi od Sabre (ESS).

NAD C658

C658 znajdziemy jeszcze dwa wejścia optyczna, dwa współosiowe, dwa analogowe liniowe, a nawet wejście gramofonowe. Wyjścia są zarówno w standardzie RCA, jak i XLR. Co więcej, do C658 można podłączyć aktywne subwoofery, a to oznacza znacznie lepsze wykorzystanie możliwości dodatkowego głośnika subniskotonowego. To jeszcze nie koniec możliwości, jakie oferuje nowy NAD. Dwa sloty na moduły MDC umożliwiają dodanie opcjonalnych wejść, np. HDMI. Wbudowana karta Wi-Fi pracuje w standardach 802.11 a/c/n, a możliwości strumieniowania zwiększa dwukierunkowa łączność Bluetooth aptX HD.

Streamer wywarł duże wrażenie na recenzentach:

„To znakomicie brzmiący streamer z przedwzmacniaczem, który wprost rewelacyjne spisuje się w swojej prymarnej funkcji, ale też zostawia otwartą furtkę dla tych, którzy myślą o podłączeniu gramofonu i połączeniu całości z końcówką mocy.” (Audio Video 03/2019)

Znakomite podsumowanie możliwości C658. Zachęcamy do bliższego zapoznania się z tym urządzeniem w jednym z naszych salonów.

Gramofony analogowe

Firma NAD ma w swoim dorobku kilka udanych gramofonów. Pierwotnie były to modele bazujące na japońskich konstrukcjach, między innymi gramofon 5080 z napędem bezpośrednim. Kolejnym etapem była współpraca z czeskimi zakładami i oferta gramofonów z rodziny 5120. Najdłużej jednak dostępne były gramofony pochodne od brytyjskiej Regi Plannar 2. Mowa o modelu 533 oraz jego trzech następcach C552, C555 i C556. Obecnie NAD współpracuje z austriackim Pro-Jectem i oferuje dwa modele.

NAD C558

Gramofon ten przeznaczony jest dla początkujących i średnio zaawansowanych użytkowników. C558 to dziesiąta konstrukcja, w której firma NAD zrywa z poprzednimi modelami i pewnymi standardami wzorniczymi. Jak już wspomniano, C558 bazuje na rozwiązaniach austriackiego Pro-Jecta, choć wiele elementów jest wykonanych na specjalne zamówienie NAD-a. Podstawę wykonano z MDF-u o grubości 28 mm. Podparta jest na elastomerowych stopach. Talerz z zielonkawego szkła ma grubość 10 mm i stosunkowo dużą masę 1,74 kg. Od góry pokryty jest cienką matą przeciwpoślizgową.

NAD C558

Napęd paskowy wykorzystuje miękko zawieszony silnik AC i zasilacz wtyczkowy. Gramofon może pracować z prędkościami 33 1/3 i 45 RPM, czyli odtwarzać płyty długogrające (long play’e) i single. Ramię o długości 9 cali umożliwia precyzyjne ustawienie wkładki, w celu uzyskania najlepszego dźwięku. W komplecie dostarczana jest wkładka typu MM – Ortofon OM10, czwarty i zarazem środkowy model z serii Optimum Match. W razie potrzeby, można również zainstalować inną wkładkę, aby poprawić lub zmienić brzmienie gramofonu. Dodatkowe wyposażenie gramofonu stanowi pokrywa przeciwkurzowa z bezbarwnego tworzywa sztucznego oraz wysokiej jakości łączówka RCA z żyłą uziemiającą, dedykowana do współpracy gramofonu z wejściami Phono we wzmacniaczach i phonostage’ach.

„Atutami tego modelu jest, oprócz zaskakująco dojrzałego dźwięku, dobra relacja jakości do ceny oraz solidna konstrukcja, wykorzystująca wiele nowoczesnych i sprawdzonych rozwiązań technicznych” (Audio Video 6-7/2018)

Nic dodać, nic ująć! Warto posłuchać samemu. Zapraszamy do jednego z naszych salonów.

NAD C588

Wyższej klasy gramofon, stworzony z myślą o bardziej wymagających miłośnikach winylu, oczekujących brzmienia lepszego od oferowanego przez model podstawowy. Posiada preinstalowaną fabrycznie wkładkę Ortofon 2M Red i 9-calowe ramię z włókna węglowego z nieodłączaną główką. Możliwa jest regulacja kąta śledzenia igły i azymutu.

NAD C588

Szklany talerz ma grubość 10 mm i jest pokryty filcową matą przeciwpoślizgową. Ponadto zastosowano napęd paskowy 33 1/3 i 45 RPM, wykorzystujący precyzyjnie wykonany ze stopu talerzyk napędowy oraz zasilacz (przetwornicę) prądu przemiennego, generujący stabilną częstotliwość dla synchronicznego silnika prądu przemiennego. W ten sposób uzyskano elektroniczną stabilizację obrotów. Sztywna podstawa z MDF-u, jak również metalowe stopy wyposażone w izolację mechaniczną, skutecznie chronią gramofon przez zewnętrznymi wibracjami. Całość zamyka osłona przeciwpyłowa o niskim rezonansie własnym. W komplecie z gramofonem dostarczany jest wysokiej jakości odłączany kabel sygnałowy RCA z osobnym uziemieniem.

Odtwarzacze płyt CD

Firma NAD wytwarzała odtwarzacze CD niemalże od samego początku istnienia tego formatu. Wraz z ewolucją techniki odczytu płyt kompaktowych, kolejne modele zawierały zawsze najlepiej brzmiące rozwiązania układowe, dostępne w danym czasie. Choć obecnie oferta tych urządzeń nie jest specjalnie rozbudowana, to każdy znajdzie coś najlepszego dla siebie.

Odtwarzacz CD NAD C538

NAD C538 to następca znakomitego modelu C516BEE z lat 2013-2017. Stanowi harmonijne połączenie trzech perfekcyjne współpracujących razem technologii - mechanicznej, cyfrowej i analogowej.

Najważniejsze cechy:
- przetwornik Wolfson o rozdzielczości 24 bity / 192 kHz,
- dokładną liniowość konwersji danych PCM na sygnał analogowy
- Wzmacniasz operacyjny buforuje wyjście bezszumowo oraz bez zniekształceń.
- koncentryczne i optyczne wyjścia cyfrowe,
- wyświetlacz o regulowanej jasności.
- pilot zdalnego sterowania

Oferuje następujące funkcje: odtwarzanie, wstrzymywanie, pomijanie i skanowanie. Ponadto wiele dodatkowych funkcji jest dostępnych z pilota zdalnego sterowania, takich jak odtwarzanie losowe, programowanie kolejności odtwarzania utworów, powtarzanie ścieżki, pliku lub całej płyty. C 538 może również odtwarzać płyty CD-R w formacie MP3 lub WMA.

Budowa

Niezwykle sztywna konstrukcja mechaniczna, składająca się z ponad 30 elementów (stalowe szyny i starannie zaprojektowane, nierezonujące wytłoczki z tworzyw sztucznych), redukuje wszelkie wibracje pochodzące zarówno od napędu płyty, jak i z zewnątrz. Układy elektroniczne wykonano w technice SMD, co pozwoliło na wydatne skrócenie ścieżek sygnałowych. Całość jest zasilana ze znakomicie stabilizowanych zasilaczy, oddzielnych dla poszczególnych części odtwarzacza.

Wszystko to przyczynia się do uzyskania dokładnego, wysokiej jakości dźwięku, który jest jednocześnie szczegółowy i naturalny, z dużymi kontrastami dynamicznymi.

A jak odtwarzacz C538 został oceniony przez prasę fachową:

„Wyjątkowo prosta konstrukcja, która lepiej wyglądającym rywalom pokazuje, jak może brzmieć tani cedek. Znakomite średnica i stereofonia”. (Audio Video 12/2018)

W pełni zgadzamy się z tym stwierdzeniem i zapraszamy do jednego z naszych salonów na bliższe zapoznanie się z tym przystępnym modelem.

Odtwarzacz CD NAD C546BEE

Mówiąc w skrócie, jest „większym bratem” starszego modelu: C545BEE. Doskonale sprawdza się w każdym systemie muzycznym, który ma zagwarantować najwyższą jakość dźwięku.

Najważniejsze cechy:
- przetwornik Wolfson o rozdzielczości 24 bity / 192 kHz,
- Wzmacniasz operacyjny buforuje wyjście bezszumowo oraz bez zniekształceń.
- perfekcyjne dopasowanie cyfrowego wyjścia współosiowego, przez zastosowanie 75-omowego transformatora wyjściowego
- niski poziom jittera
- koncentryczne i optyczne wyjścia cyfrowe,
- przejrzysty, fluorescencyjny wyświetlacz
- pilot zdalnego sterowania

Odtwarzacz jest prosty i intuicyjny w obsłudze. Umożliwia odtwarzanie, wstrzymywanie, pomijanie i skanowanie. Ponadto wiele dodatkowych funkcji jest dostępnych z pilota zdalnego sterowania, takich jak odtwarzanie losowe, programowanie kolejności odtwarzania utworów, powtarzanie ścieżki, pliku lub całej płyty.
C546 może również odtwarzać płyty CD-R i CD-RW w formacie MP3 lub WMA

Budowa

Solidna konstrukcja i matowe czarne wykończenie z gładkimi przyciskami, nadają temu odtwarzaczowi czysty i uporządkowany wygląd. Posiada oddzielne zasilacze dla sekcji cyfrowej i analogowej. 24-bitowy przetwornik C/A wysokiej rozdzielczości firmy Wolfson charakteryzuje się doskonałą liniowością oraz precyzją odtwarzania detali.

W rezultacie, brzmienie tego odtwarzacza jest spójne, nasycone, otwarte i bardziej przestrzenne. Każda nuta wybrzmiewa z precyzją i subtelnością.

Podobne zdanie mają recenzenci:

„Dla audiofila to dobry początek; dla osoby, która do tej pory słuchała koncernowych kombajnów i taniego kina domowego – nowa jakość”. (Hi-Fi i Muzyka 10/2013)

My też tak uważamy i zachęcamy do odsłuchu tego odtwarzacza w jednym z naszych salonów

Odtwarzacz CD NAD C568

Jest następcą zaawansowanego technicznie i brzmieniowo odtwarzacza C 565BEE z lat 2009-2012. Oferuje jednak znacznie wyższy poziom jakościowy, dzięki czemu staje się idealnym towarzyszem nie tylko dla wzmacniacza zintegrowanego NAD C 368, lecz także dla dowolnego systemu audio.

NAD C568

Najważniejsze cechy:
- przetwornik Wolfson WM8741 o rozdzielczości 24 bity / 192 kHz,
- niski poziom jittera
- koncentryczne i optyczne wyjścia cyfrowe,
- złącze wyzwalacza 12 V
- przejrzysty, fluorescencyjny wyświetlacz fluorescencyjny (VFL)
- pilot zdalnego sterowania

Urządzenie odtwarza płyty CD, CD-R i CD-RW, a dzięki portowi USB obsługuje również zewnętrzne pamięci, odczytuje pliki MP3 i WMA. Obsługę odtwarzacza ułatwia próżniowy wyświetlacz, na którym w czytelny sposób prezentowane są m.in. informacje CD text.

Budowa

Od strony technicznej odtwarzacz C 568 jest na wskroś nowoczesną konstrukcją, wszechstronną i dopracowaną. Co więcej idealnie przygotowaną na wiele lat muzycznej przygody. O wysokiej jakości tej konstrukcji może świadczyć chociażby transformator toroidalny i osobne zasilacze dla sekcji analogowej i cyfrowej. Rozwiązanie to pozwoliło zredukować do minimum efekty interferencji między poszczególnym częściami układu elektronicznego.

Efektem tych zabiegów konstrukcyjnych jest mian jest jeszcze większa głębia i skala dźwięku, przy jednoczesnym zachowaniu tempa i precyzji, cech, z których słynął C 565BEE.

NAD C568

Co najciekawsze, charakter brzmienia zaskoczył dziennikarzy:

„Nadspodziewanie dobre wypełnienie dźwięku - rzecz rzadko spotykana w tej klasie (...) czyli powrót do korzeni.” (Audio Video 01/2017)

Podzielamy tę opinię i zapraszamy do jednego z naszych salonów na prezentację możliwości tego odtwarzacza.

Podsumowanie

Dla polityki prowadzonej przez firmę NAD właściwe wydaje się angielskie określenie „Value for money”, czyli jak najwyższa wartość za jak najniższą cenę. Trudno jest znaleźć w tym sprzęcie choć jeden mało użyteczny przycisk lub niepotrzebne kolorowe światełko. Każdy przysłowiowy „cent” został wydany na podniesienie jakości dźwięku. „Gdyby inni producenci równie gruntownie obmyślali koncepcje swoich produktów to żylibyśmy w innym świecie”. („Magazyn Hi-Fi”). Trudno się nie zgodzić z tym stwierdzeniem.

Poprzedni
Powrót do aktualności
Następny

Polecane

Umów się na prezentację w salonie

W każdym z naszych salonów znajduje się sala odsłuchowa, w której w miłej atmosferze zaprezentujemy Ci brzmienie wybranego przez Ciebie sprzętu audio.

Umów się na spotkanie

Zobacz listę salonów

Umów

Top Hi-Fi & Video Design

Salony firmowe

Salony firmowe

Top Hi-Fi & Video Design: