Poprzedni
Następny

Jakie słuchawki True Wireless uratują Cię przed Vecną

Na finał czwartego sezonu „Stranger Things” serwis Spotify przygotował pomysłową niespodziankę – playlistę dostosowaną do indywidulanych preferencji użytkownika, która pokazuje listę pięćdziesięciu najczęściej odtwarzanych utworów. Ten, który znajdzie się na pozycji pierwszej to właśnie nasz ulubiony kawałek, który pomoże nam wydostać się z upiornego świata Upside Down, gdyby porwał nas złowrogi Vecna. Tylko co nam po samych utworach, jeśli nie mamy wystarczająco dobrych słuchawek, na których możemy ich posłuchać w jakości, która zapewni nam bezpieczeństwo? Na szczęście łatwo można temu zaradzić.

Audio-Technica ATH-SQ1TW

ABC zestawu bezpieczeństwa

Dla serialowej Max, czyli Maxine Mayfield, granej przez Sadie Sink, ukochaną piosenką, która pomogła jej się wyrwać z łap Vecny była „Running Up That Hill” Kate Bush. Dziewczyna słuchała tego kawałka bez przerwy na klasycznym, kanciastym Walkmanie marki Sony, który w latach 80. XX wieku całkowicie zdominował rynek przenośnych odtwarzaczy kaset magnetofonowych i technologicznie stał się wzorem do naśladowania dla innych producentów.

Swoją drogą nie wydaje nam się, żeby w którymś odcinku „Stranger Things” była scena, w której Max wymienia w swoim Walkmanie baterie, a z tego co pamiętam urządzenie to zużywało je bardzo szybko. Jak widać nawet hołd dla kultury lat 80. ma swoje ograniczenia.

słuchawki True Wireless TW-E3B

Dzisiaj mobilne słuchanie muzyki wygląda jednak trochę inaczej. Sama idea jest dokładnie taka sama, jak za czasów Max, ale urządzenia, z pomocą których to robimy są już zupełnie inne. Źródłem muzyki, z którego korzystamy najczęściej, jest smartfon z dostępem do Internetu, a do niego potrzebujemy również słuchawek.

Jeszcze do niedawna były one głównie przewodowe. Niektórzy do dziś preferują właśnie takie rozwiązanie, tłumacząc, że przewód zapewnia najlepszą jakość dźwięku. Jest w tym sporo prawdy, ale różnica w brzmieniu, w porównaniu do rozwiązań bezprzewodowych, nie jest aż tak duża, żeby świadomie rezygnować z technologii, które biją kable na głowę łatwością, wygodą i swobodą użytkowania.

KOSS TWS150i

Słuchawki True Wireless – zalety

Szczytowym osiągnieciem technologii bezprzewodowego słuchania są słuchawki typu True Wireless, czyli całkowicie pozbawione okablowania, nie licząc przewodu USB, z pomocą którego ładuje się baterie słuchawek. Są to maleńkie urządzenia, które umieszcza się w uszach, łączy ze źródłem dźwięku – telefonem komórkowym – i już. Gra. A przy tym słuchacz zachowuje pełną wolność. Nie ma żadnych kabli krępujących ruchy, można więc biegać i słuchać godzinami, żyć ze swoją ścieżką dźwiękową w tle. Te sprytne słuchaweczki mają też kilka innych rozwiązań, które mogą być bardzo pomocne w przetrwaniu zagrożenia. Warto przyjrzeć im się bliżej, ponieważ tego rodzaju urządzenia bogactwem swoich funkcji przypominają obecnie szwajcarskie scyzoryki.

Dobrym tego przykładem są słuchawki Audio-Technica ATH-SQ1TW.Audio-Technica ATH-SQ1TW

Słuchawki True Wireless ATH-SQ1TW – funkcje urządzenia ratunkowego

  • Ze względu na to, że musimy się chronić się przed Vecną słuchając w kółko swoich ulubionych utworów, najważniejszym parametrem jest tu czas pracy urządzenia na jednym ładowaniu. W tym przypadku wbudowane akumulatory pozwalają na 6,5 godziny nieustanej pracy, a dzięki dołączonemu do zestawu etui czas ten może się wydłużyć nawet do 19,5 godziny. Do tego mamy tu jeszcze funkcję szybkiego ładowania, która sprawia, że już piętnastominutowa sesja z ładowarką umożliwia godzinne odtwarzanie. W sytuacjach krytycznych może to być bardzo pomocne. Ogólnie mówiąc słuchawki zapewniają bezpieczeństwo przez dłuższy czas.
  • ATH-SQ1TW obsługują standard Bluetooth 5.0, a także kodeki SBC, co razem z Google Fast Pair i trybem niskiego opóźnienia daje pewność, że szybko i bez problemu połączymy się z różnymi źródłami dźwięku i nie doświadczymy przy tym żadnych nieprzyjemnych opóźnień, które mogłyby znacząco wpłynąć na odbiór muzyki, a co za tym idzie narazić nas kłopoty. Kilka szybkich ruchów, by słuchawki roztoczyły nad Wami swoją muzyczną tarczę.
  • Słuchawki są odporne na zachlapanie, więc nie musimy się martwić, że zagrozi im deszcz albo raczej pot, gdy w krytycznym momencie obleci nas strach.
  • Łatwo je dopasować do każdych uszu, bo w zestawie są nakładki silikonowe w czterech rozmiarach. Jest to o tyle ważne, że mówimy tu o słuchawkach dokanałowych, a więc wsuwanych do uszu w taki sposób, że całkowicie zatykają kanał słuchowy. Dzięki temu działają efektywniej i lepiej brzmią, a przy tym w niewielkim stopniu wystają na zewnątrz ucha. Ale żeby mogły dobrze funkcjonować i nie wypadły podczas ruchu, muszą być dobrze dopasowane. To warunek konieczny, który również zwiększa szansę na przeżycie.
  • Jeśli jednak w czasie rożnych czynności chcemy usłyszeć, co się dzieje wokół nas, wcale nie musimy wyjmować słuchawek z uszu. Funkcja Hear-Through aktywuje mikrofony zainstalowane w słuchawkach i pozwala nam usłyszeć dźwięki otoczenia, co w pewnych sytuacjach może być więcej niż pomocne.
  • Słuchawkami łatwo się steruje za pomocą czujników umieszczonych na powierzchni urządzeń, dzięki którym można przełączać między utworami (choć nas oczywiście interesuje słuchanie w kółko jednego, tego najlepszego kawałka), wyregulować głośność i odebrać połączenie w trybie głośnomówiącym. Krótko mówiąc: same przydatne funkcje.

Słuchawki True Wireless TW-E3B

Podsumowanie

Nie są to oczywiście jedyne słuchawki True Wireless, które mogłyby pomóc przetrwać atak Vecny. Inne modele, takie jak Yamaha TW-E3B, czy choćby Koss TWS150i też stanęłyby na wysokości zadania. Ale w gruncie rzeczy wcale nie chodzi o to, żeby chronić się przed atakiem potwora z popularnego serialu.

Oczywiście fajnie jest pobawić się myślą, że w jakiś bezpieczny sposób nasze losy częściowo zazębiają się ze ekscytującymi przygodami bohaterów „Stranger Things”, lecz w prawdziwym życiu chodzi o to, żeby po prostu mieć przyjemność z codziennego użytkowania słuchawek, które spełniają nasze oczekiwania i sprawdzają się w wielu praktycznych sytuacjach.

KOSS TWS150i

Dlatego tak ważny jest indywidulany kontekst wyboru słuchawek. Uwzględnienie ich funkcji, estetyki, ceny (nie oszukujmy się, to ważne) – by te wszystkie składowe rzeczywiście się zgadzały. Sugerujemy zatem wizytę w jednym z naszych salonów sprzedaży – Top Hi-Fi & Video Design,co pomoże wybrać coś, co będzie zaspokajało nasze indywidualne potrzeby i pomoże nam raźniej iść przez życie. Pamiętajcie – #EksperciDobregoBrzmienia są zawsze w pobliżu.Poprzedni
Powrót do aktualności
Następny

Polecane

Umów się na prezentację w salonie

W każdym z naszych salonów znajduje się sala odsłuchowa, w której w miłej atmosferze zaprezentujemy Ci brzmienie wybranego przez Ciebie sprzętu audio.

Umów się na spotkanie

Zobacz listę salonów

Umów

Top Hi-Fi & Video Design

Salony firmowe

Salony firmowe

Top Hi-Fi & Video Design: