Poprzedni
Następny

Głośniki instalacyjne najlepszych marek. Renomowani producenci custom installation audio

Głośniki instalacyjne to urządzenia audio, które są przeznaczone do montażu w ścianach lub suficie. Ten sposób instalacji pozwala domownikom cieszyć się muzyką bez zagracania przestrzeni życiowej dużymi komponentami stereo. Dlatego trudno się dziwić, że takie głośniki cieszą coraz większą popularnością. Także wśród melomanów. Producenci audio starają się zatem dostarczyć jak najszerszą gamę różnych głośników instalacyjnych i akcesoriów, które są w stanie zaspokoić rozmaite potrzeby słuchaczy. Przyjrzyjmy się najlepszym z nich.

Głośniki sufitowe, głośnik sufitowy, głośniki montażowe, głośniki ścienne, głośniki naścienne

Głośniki instalacyjne - masz wiele możliwości

Gdy decydujemy się na wybór głośników instalacyjnych, dość szybko okazuje się, że jest z czego wybierać. Na rynku jest sporo producentów, którzy oferują szeroką gamę produktów audio, zapewaniających bardzo dobry dźwięk i szerokie możliwości instalacyjne. Jednak, podobnie jak w przypadku klasycznych konstrukcji głośnikowych, poszczególne marki stawiają na aspekty, które są dla nich szczególnie istotne i stanowią cechy wyróżniające ich produkty na tle konkurencji. Dla jednych będzie to referencyjna jakość dźwięku, dla innych uniwersalność lub łatwość montażu, a dla jeszcze innych przyjazna cena i łatwa dostępność. Przyjrzymy się, co mają do zaoferowania najlepsze marki.

Głośniki instalacyjne Lithe Audio

Marka Lithe Audio powstała w 2008 roku. Założyli ją Wesley Siu i Amit Ravat, duet geeków, którzy uwielbiają nowe technologie i chcieli stworzyć firmę tworzącą produkty poprawiające komfort życia użytkowników. I to im się znakomicie udało. Zaczęli od produkowania włączników oświetlania i ściennych gniazd sieciowych najwyższej jakości. Ale ich specjalnością stały się innowacyjne produkty, stylowo zaprojektowane i bardzo proste w użytkowaniu, takie jak choćby głośnik sufitowy Bluetooth 6,5" typu all-in-one, czy przeznaczony do użytku na świeżym powietrzu głośnik ogrodowy Rock Bluetooth.

Oferta produktów Lithe Audio jest jednak znacznie bardziej rozbudowana. Znajdą tu coś dla siebie entuzjaści urządzeń typu DIY, projektanci wnętrz oraz deweloperzy. Urządzenia tej marki mogą zostać wykorzystane w mieszkaniach i domach, ale także w różnego rodzaju punktach usługowych, hotelach i obiektach użyteczności publicznej.

Lithe Audio Głośniki sufitowe - głośników sufitowych, głośniki sufitowe, szerokie pasmo przenoszenia, pokazują zalety głośników instalacyjnych

Oferta Lithe Audio to przede wszystkim:

 • Sufitowe głośniki Bluetooth, które bez problemu współpracują z asystentami głosowymi i można je zainstalować w kuchni, łazience, salonie, a nawet pokojach hotelowych.

 • Sufitowe głośniki multiroom, które dodatkowo obsługują dwuzakresowe Wi-Fi oraz mają takie funkcje jak AirPlay2, Chromecast, Spotify Connect i DLNA. Można sterować ich funkcjami z pomocą aplikacji mobilnej Lithe Audio.

 • Sufitowe głośniki multiroom z serii Pro, czyli najbardziej zaawansowane konstrukcje. Oprócz tego, że mają łączność Bluetooth i Wi-Fi, są również kompatybilne z systemem WiSA i technologią PoE, czyli Power over Ethernet.

 • Głośniki ogrodowe, w wersjach aktywnych i pasywnych, przeznaczone do użytkowania w ogrodzie na świeżym powietrzu.

 • Nieduży i łatwy do ukrycia bezprzewodowy subwoofer aktywny.

Lithe Audio produkuje również szereg różnych akcesoriów do swoich modeli głośników w tym m.in. ścienne regulatory głośności i okablowanie. Wszystkie urządzenia tej marki cechuje łatwość instalacji i konfiguracji.

Lithe Audio all-in-one Bluetooth Outdoor Garden Rock Speaker - do odtwarzania muzyki w ogrodzie, kolumny podłogowe, wbudowane głośniki niskotonowe

Głośniki instalacyjne Bowers & Wilkins

Bowers & Wilkins to legendarna brytyjska marka, która zasłynęła budując jedyne w swoim rodzaju, niezwykle zaawansowane technologicznie kolumny głośnikowe. Założył ją John Bowers w 1966 roku, od początku stawiając na innowację i nieustanny rozwój. Na przestrzeni lat jego konstrukcje zdobyły mnóstwo międzynarodowych nagród i niemal kultowy status wśród wielu miłośników precyzyjnego i naturalnego dźwięku. Aby zwiększyć możliwości zaimplementowania autorskich przetworników w różnych pomieszczeniach firma włączyła też do oferty instalacyjne wersje swoich najlepszych rozwiązań audio.

Wielu melomanów i miłośników kina domowego uważa, że liczy się przede wszystkim jak najlepszy dźwięk, pełny, naturalny, wciągający w muzyczne wydarzenia. Oczywiście nie da się go osiągnąć bez komponentów audio, ale ich obecność można ograniczyć do minimum, korzystając z najwyższej klasy urządzeń instalacyjnych stworzonych przez Bowers & Wilkins, które można ukryć w ścianach, a jednocześnie cieszyć się świetnym dźwiękiem stereo, kina domowego lub instalacji multiroom.

Bowers & Wilkins AM-1 - specjalny uchwyt, doskonale działa na otwartej przestrzeni, dany model jest znany z jakości dźwięku

Podobnie jak w przypadku klasycznych zestawów kolumn głośnikowych Bowers & Wilkins podzielił swoją ofertę na kilka serii.

 • Seria CI 300 - to podstawa oferty, dobre i emocjonujące brzmienie za stosunkowo nieduże pieniądze. Głośniki instalacyjne z tej serii są odporne na wilgoć, dzięki czemu sprawdzą się w łazience, czy na basenie. Zastosowane technologie - membrany z polipropylenu i miękkie kopułki wysokotonowe - to wielokrotnie sprawdzone przez Bowersa rozwiązania, które dostarczają firmowe brzmienie wysokiej klasy.

 • Seria CI 600 - bardziej zaawansowane konstrukcje niż CI 300. Nie odbiegają jakością dźwięku od podłogowych kolumn głośnikowych. Bowers & Wilkins zaimplementował w nich aluminiowe kopułki wysokotonowe (w niektórych modelach można zmienić nachylenie przetwornika wysokotonowego, aby skierować go w stronę słuchacza), tuby Nautilius i kewlarowe membrany zapewniają naturalne i dynamiczne brzmienie.

 • Seria CI 700 S2 - to już bardzo wyrafinowane głośniki instalacyjne. W ramach tej serii oferowana jest duża grupa modeli, o których można powiedzieć, że są jak niezwykle zaawansowane kolumny hi-fi i dają dostęp do bardzo dobrego, niezwykle naturalnego i przestrzennego brzmienia. Specjalnie wyprofilowane obudowy modeli sufitowych kierują muzykę w kierunku uszu słuchaczy. W tej serii Bowers & Wilkins zaimplementował swoje sprawdzone rozwiązania technologiczne, jak Flowport, tuby Nautilius, a także głośniki z zawieszeniem FST.

 • Seria CI 800 - referencyjne konstrukcje, które oferują całkowicie bezkompromisowy dźwięk. Głośniki wysokotonowe z diamentowymi kopułkami i tubami Nautilius, przetworniki nisko-średniotonowe wyposażone w membrany Continuum, dodatkowo umocowane na niewielkiej platformie, która umożliwia optymalne ustawienie głośników, aby były idealnie skierowane w stronę słuchacza. Najlepsza technologia w służbie najlepszego dźwięku, którego dyskretne źródło ukryte jest w ścianach i suficie.

Nieco osobną propozycją w ofercie głośników instalacyjnych Bowers & Wilkins jest jedyny w swoim rodzaju głośnik naścienny AM-1. Urządzenie jest bardzo odporne na działanie trudnych warunków pogodowych, więc doskonale sprawdzi się w ogrodzie, czy na tarasie, ale jednocześnie wciąż oferuje znakomity, wciągający dźwięk, który jest wizytówką tej marki.

Indiana Line RD 280 - do użytku domowego, obudowa zamknięta, prezentują wysoką jakość dźwięku, do wielu pomieszczeń, model w ścianie

Głośniki instalacyjne Indiana Line

Indiana Line to włoska marka, która pochodzi z włoskiego Piemontu i istnieje od 1977 roku. Słynie z tworzenia prostych, ale eleganckich w formie kolumn głośnikowych, które za stosunkowo nieduże pieniądze zapewniają uniwersalne i emocjonujące brzmienie. Kolumny zdobyły już wielu fanów na całym świecie, więc marka zdecydowała się wprowadzić do sprzedaży również instalacyjne wersje swoich najlepszych firmowych rozwiązań. Oto najciekawsze z nich.

 • Indiana Line RD 280 - współosiowy głośnik, składający się z przetwornika niskotonowego o średnicy 210 milimetrów i 24-milimetrowej pierścieniowej kopułki wysokotonowej, zapewnia żywy i wciągający dźwięk, który doskonale sprawdzi się zarówno w instalacjach stereo, jak i kina domowego. RD 280 można łatwo zainstalować w ścianie lub suficie.

 • Indiana Line RD 260 - nieco mniejsza wersja współosiowego RD 280 z głośnikiem składającym się z przetwornika niskotonowego o średnicy 165 milimetrów i wysokotonowego, który tak samo jak w przypadku większego brata ma 24 milimetry średnicy. Jego żywe i dynamiczne brzmienie sprawdzi się w systemie stereofonicznym lub jako głośnik efektowy w kinie domowym. Bez trudu można go zamontować w w ścianie lub suficie. Stosując dużą ilość tych głośników można nagłośnić dowolnie dużą przestrzeń.

 • Indiana Line Tesi Q - instalacyjna wersja kolumn głośnikowych z serii Tesi. Do budowy zastosowano takie same komponenty, a więc i brzmienie jest równie bogate i wciągające. Głośnik można zainstalować na płycie karton-gips lub w ścianie, ale wtedy należy użyć również drewnianej obudowy dołączonej do zestawu. Tesi Q sprawdzi się w systemie stereo hi-fi, a także w kinie domowym.

 • Indiana Line Luna - mała kolumna głośnikowa, z pomocą której można nagłośnić nawet spore pomieszczenie. Membrana głośnika niskotonowego ma średnicę 166 milimetrów i jest zbudowana z polipropylenu i miki, a kopułka wysokotonowa mierzy 20 milimetrów. Oba przetworniki są ze sobą bardzo dobrze spasowane i zapewniają żywy, wciągający dźwięk. Kolumnę można zamontować w dwóch pozycjach - pionowo albo poziomo.

 • Indiana Line Nano.2 - malutki i bardzo uniwersalny głośnik, przeznaczony do systemów stereo, a także do kina domowego, gdzie może pełnić funkcję głośnika efektowego. Z powodzeniem może też być wykorzystywany do nagłaśniania sklepów i innych obiektów użyteczności publicznej. NANO.2 można sobie postawić na półce albo powiesić na ścianie na dołączonym do zestawu metalowym wsporniku. Jego instalację znacząco ułatwia nieznaczny ciężar urządzenia, wynoszący zaledwie 1,6 kg. Jest dostępny w dwóch kolorach - czarnym i białym.

Głośniki sufitowe dostępne w naszym sklepie internetowym, moc wzmacniacza, wbudowany wzmacniacz, promieniowanie uv

Głośniki instalacyjne ELAC

ELAC to założona w 1926 roku i znana na całym świecie niemiecka marka, słynąca z produkcji niezwykle nowatorskich, zaawansowanych technologicznie przetworników i kolumn głośnikowych, które powstały w wyniku połączenia wiedzy, zaawansowanej inżynierii i mechaniki oraz dogłębnego zrozumienia zasad akustyki. Wśród wielu kolumn tej marki znajdują się zarówno konstrukcje stosunkowo tanie, dostępne dla każdego, jak i drogie hi-endowe urządzenia. ELAC ma swoim koncie mnóstwo branżowych nagród i wyróżnień, ale wciąż poszukuje nowych rozwiązań, dzięki którym dźwięk prezentowany przez kolumny tej firmy będzie jak najbardziej wierny i zrównoważony. No i będzie też zaspokajał nowe potrzeby, dlatego też wiele ze swoich sprawdzonych technologii ELAC zaimplementował w głośnikach instalacyjnych i one doskonale sprawdzają się w tej roli.

Nietuzinkowe możliwości dźwiękowe tych urządzeń widać choćby na przykładzie sufitowych głośników instalacyjnych ELAC IC-VJ63-W, które są wyposażone w słynny przetwornik wysokotonowy JET (AMT), charakteryzujący się niezwykłą dynamiką i szybkością reakcji oraz bardzo niskimi zniekształceniami, a także innowacyjny głośnik niskotonowy ze sztywną, lekką, aluminiową membraną Crystal. Dzięki niemu niskie tony są tu zarówno precyzyjne, jak i bardzo dobrze rozciągnięte. To jednak tylko wierzchołek bardzo bogatej i niezwykle ciekawej oferty ELAC-a, w której jest miejsce zarówno na duże panele ścienne, takie jak ELAC IW-VJ63L-W, mogące z powodzeniem zastąpić duże głośniki podłogowe i dostarczyć równie wyrafinowany dźwięk, jak i na małe, naścienne ELAC Debut 2.0 OW4.2, które mogą być bardzo pomocne w małych pomieszczaniach, bo zostały wymyślone w taki sposób, że można je z łatwością powiesić na ścianie. I tam grają znakomicie. Głośniki instalacyjne marki ELAC doskonale sprawdzą się w systemach stereo i kinie domowym oraz w instalacjach multiroom. Ta marka stawia na jakość dźwięku i to zawsze słychać.

Głośniki instalacyjne ELAC - wykorzystywane do nagłośnienia małych pomieszczeń. Łatwe do zainstalowania, ciekawy rodzaj głośnika

Głośniki instalacyjne Yamaha

Yamaha to firma-legenda, która działa w branży audio od 1887 roku. Początkowo projektowała i budowała bardzo dobrej jakości instrumenty muzyczne, a potem dodała do nich wysokiej jakości systemy audio i wielokanałowe zestawy kina domowego. Koncern Yamaha tworzy je już od blisko 50 lat i przez ten czas stał się jednym z najbardziej rozpoznawalnych producentów urządzeń audio-wideo na świecie. Kolumny głośnikowe nie są znaczącym elementem oferty Yamahy, ale również mają swoje miejsce w obecnej ofercie i podobnie jak elektronika są one tworzone w taki sposób, aby najnowocześniejsze technologie zapewniały jak najgłębsze i najpełniejsze doświadczenie muzyczne. Takie też są głośniki instalacyjne marki Yamaha. Ich użytkownicy mogą być pewni, że takie głośniki sufitowe, jak Yamaha-NS IC800 zapewnią naturalny i zrównoważony dźwięk, który sprawdzi się w rozwiązaniach multiroom, lub jako głośniki efektowe w instalacji kina domowego. Natomiast takie głośniki, jak NS-AW592, czy NS-AW392 to urządzenia, które zostały przystosowane do pracy na świeżym powietrzu, ponieważ są odporne na deszcz i promieniowanie UV. Można je też postawić również na półce lub biurku, aby działały w systemie stereo albo powiesić pod sufitem. Wszystko zależy od potrzeb. Jedno jest pewne, w każdym położeniu będą brzmiały fantastycznie.

Estetyczne Instalacje AV (marka Yamaha)

Gdzie kupić głośniki instalacyjne?

Głośniki wszystkich marek, które zostały wymienione w tekście, można kupić na stronie www.tophifi.pl. Niemniej ze względu na specyficzne cechy charakterystyczne tych produktów, związane z różnymi metodami instalacji i sposobami dopasowywania ich do pomieszczeń, warto przed zakupem odwiedzić jeden z naszych salonów, w których pracują #EksperciDobregoBrzmienia, gotowi odpowiedzieć na każde pytanie i pomóc w stworzeniu instalacji Audio Video. Zapraszamy!


Muzyka potrafi pisać najlepsze historie. Usłysz swoją, dzięki Top Hi-Fi & Video Design


Poprzedni
Powrót do aktualności
Następny

Polecane

Umów się na prezentację w salonie

W każdym z naszych salonów znajduje się sala odsłuchowa, w której w miłej atmosferze zaprezentujemy Ci brzmienie wybranego przez Ciebie sprzętu audio.

Umów się na spotkanie

Zobacz listę salonów

Umów

Top Hi-Fi & Video Design

Salony firmowe

Salony firmowe

Top Hi-Fi & Video Design: