Poprzedni
Następny

FM-50 flagowy model kolumny podłogowej Gato Audio

Flagowy model kolumny podłogowej, znanego z bezkompromisowego podejścia i nietuzinkowego designu, duńskiego producenta Gato Audio oznaczony symbolem FM-50 już w sieci Top Hi-Fi & Video Design.

Jak przystało na flagowy model FM-50 brzmi spektakularnie. To zasługa nowatorskich rozwiązań i materiałów zastosowanych w produkcji. Poczynając od zwrotnicy, na materiale z jakiego wykonano obudowę kończąc. Wśród zastosowanych udoskonaleń wymienić można m.in. liniowe zawieszenie o niskich stratach, membranę z mineralnym wypełnieniem, zoptymalizowany układ magnetyczny i konstrukcję gwarantującą optymalny przepływ powietrza.

Gato Audio FM-50

Zwrotnica PurePHASE, stworzona specjalnie na potrzeby serii FM, ma trzy podstawowe zadania z których wywiązuje się znakomicie. Dokładną kontrolę fazy akustycznej, utrzymania jak najniższego opóźnienia liniowego całego układu i szerokiej dyspersji liniowej. Wypadkową tych trzech parametrów jest precyzyjne odwzorowanie nagranej akustyki, brzmienia instrumentów i głosów oraz odtworzenie naturalnej sceny dźwiękowej, mikrodetaliczność, ogromna dynamika i fantastyczna odpowiedź impulsową oraz ogromna muzykalność, nawet w trudnych akustycznie pomieszczeniach. Jednak to nie tylko zasługa zwrotnicy, ale wspaniałych przetworników.

Gato Audio FM-50

W modelu FM-50 zastosowano 38-milimetrowy głośnik wysokotonowy, wyposażony w bardzo mocny ferrytowy układ napędowy,który został umieszczony w w specjalnie opracowanej, zoptymalizowanej komorze. Za zakres średniotonowy odpowiada 150-milimetrowy przetwornik z polipropylenowymi membranami usztywnionymi mineralnie. Membrany są zamocowane za pomocą miękkiego zawieszenia z naturalnej gumy. Całość składa się w wyjątkowo wydajny układ o znakomitej sztywności i dynamice. Odtwarzaniem najniższego pasmem zajmują się dwa 170-milimetrowe głośniki, których membrany są wykonane w tej samej technologii jak w głośnikach średniotonowych. Producent wydłużył zakres ruchu membrany tego przetwornika, co spowodowało poprawienie parametrów w niskim paśmie tonalnym.

Gato Audio FM-50

Całość układów elektronicznych została zamknięta w 50 litrowej obudowie FusedMASS, której kompozytowa budowa zapewnia doskonałe właściwości akustyczne. Kompozyt tworzą: gruba płyta MDF, cienka warstwa bitumiczna i średniej grubości płyta HDF. Każdy z tych materiałów ma inną charakterystykę rezonansu i wibracji, a ich połączenie pozwala uzyskać budulec o pożądanych przez inżynierów właściwościach - sztywny i nierezonujący. 

Poprzedni
Powrót do aktualności
Następny

Polecane

Umów się na prezentację w salonie

W każdym z naszych salonów znajduje się sala odsłuchowa, w której w miłej atmosferze zaprezentujemy Ci brzmienie wybranego przez Ciebie sprzętu audio.

Umów się na spotkanie

Zobacz listę salonów

Umów

Top Hi-Fi & Video Design

Salony firmowe

Salony firmowe

Top Hi-Fi & Video Design: