Poprzedni
Następny

TEAC TN-180BT – prawdziwy dźwięk winylowych płyt

TEAC poszerza swoja ofertę gramofonów o nowy model TN-180BT. Jego wyróżnikiem na tle innych konstrukcji jest wbudowany moduł Bluetooth, dzięki któremu miłośnicy ciepłego analogowego brzmienia mogą cieszyć się swoja kolekcją płyt bez plątaniny kabli. TN-180BT może współpracować z dowolnym typem wzmacniacza, głośnikami aktywnymi lub urządzeniami Bluetooth.

Gramofon TEAC TN-180BT to uniwersalna konstrukcja przeznaczona zarówno dla osób rozpoczynających przygodę z analogowym brzmieniem, jak i właścicieli bogatych płytotek o wyrobionym guście muzycznym.

TEAC TN-180BT

Gotowy do grania

Wbudowany moduł łączności Bluetooth powoduje, że gramofon jest gotowy do użycia prosto po wyjęciu z pudełka. Dzięki temu użytkownik nie potrzebuje dodatkowych komponentów systemu hi-fi, aby cieszyć się dźwiękiem z czarnych płyt - wystarczą głośniki lub słuchawki zgodne ze standardem Bluetooth. Przycisk do parowania gramofonu z urządzeniami Bluetooth umieszczony jest w pobliżu podstawy ramienia, a specjalna dioda informuje o nawiązaniu bezprzewodowego połączenia. Zasięg połączenia Bluetooth wynosi ok. 10 m.

TEAC TN-180BT

Elastyczny

Melomani o bardziej tradycyjnym podejściu będą chcieli podłączyć gramofon do systemu audio. Z myślą o takich osobach, inżynierowie TEAC wyposażyli TN-180BT w przedwzmacniacz gramofonowy. Dzięki niemu gramofon można podłączyć do dowolnego wzmacniacza, nawet pozbawionego dedykowanego wejścia Phono. Na tylnej ściance gramofonu znajduje się przełącznik umożliwiający wybór trybu pracy, aby dźwięk omijał wbudowany przedwzmacniacz lub był przesyłany za jego pośrednictwem.

TEAC TN-180BT

Wysokiej jakości komponenty

TEAC oparł konstrukcję TN-180BT na podstawie wykonanej z MDF-u o wysokiej gęstości. Wykonana z jednego kawałka obudowa minimalizuje wibracje i rezonans, zwiększając tym samym czystość dźwięku. To znacząca różnica w porównaniu z innymi gramofonami z tego segmentu cenowego, które wykorzystują podstawy z tworzywa sztucznego.

TEAC TN-180BT

Na podstawie projektanci umieścili proste, statycznie zbalansowane ramię, na końcu którego umieszczona jest główka z zamocowaną wkładką MM. Gramofon może pracować z jedną z trzech prędkości (33/45/78 obr./min.), umożliwiając odtworzenie każdego rodzaju płyty dostępnego na rynku, i zapewnia stosunek sygnału do szumu na poziomie przekraczającym 64 dB (A-ważony, 20 kHz, LPF).

Silnik charakteryzujący się wysokim momentem obrotowym za pomocą paska napędza talerz osadzony na osi ze stali nierdzewnej i mosiężnym łożysku. Konstrukcja napędu zapewnia stabilność, precyzję i równe obroty podczas odtwarzania muzyki. Funkcja Auto-return automatycznie podnosi ramię po jego dotarciu do końca płyty, co przyczynia się do zwiększenia wygody użytkowania oraz zmniejszenia zużycia igły.

Gramofon dostarczany jest wraz z pokrywą przeciwpyłową i gumową matą, która po ułożeniu na talerzu tłumi ewentualne drgania powstające podczas odtwarzania dźwięku.

Poprzedni
Powrót do aktualności
Następny

Polecane

Umów się na prezentację w salonie

W każdym z naszych salonów znajduje się sala odsłuchowa, w której w miłej atmosferze zaprezentujemy Ci brzmienie wybranego przez Ciebie sprzętu audio.

Umów się na spotkanie

Zobacz listę salonów

Umów

Top Hi-Fi & Video Design

Salony firmowe

Salony firmowe

Top Hi-Fi & Video Design: