Marka: Gato Audio

FM-50 HG

Gato Audio FM-50 kolumny podłogowe

Największy model kolumny podłogowej uznanego duńskiego producenta. Odznacza się wspaniałym stylowym designem i potężnym brzmieniem, które zaskakuje lekkością.

Najważniejsze cechy:

  • Obudowa FusedMASS
  • Zwrotnica PurePHASE
  • Kontrola dyspersji i fazy
  • Możliwość dopasowania do pomieszczenia odsłuchowego
  • Elegancka maskownica z magnetycznym mocowaniem

Gato Audio FM-50 HG

 

W uzyskaniu spektakularnej jakości brzmienia pomaga także dopracowana konstrukcja głośników, stworzona w oparciu o najnowocześniejsze materiały i rozwiązania techniczne. Wśród zastosowanych udoskonaleń wymienić można m.in. liniowe zawieszenie o niskich stratach, membranę z mineralnym wypełnieniem, zoptymalizowany układ magnetyczny i konstrukcję gwarantującą optymalny przepływ powietrza.

Gato Audio FM-50

Wykonana ze specjalnego materiału obudowa FusedMASS o objętości 50 litrów i zastosowanie specjalnie zaprojektowanych przetworników gwarantują doznania muzyczne najwyższej próby. Wielowarstwowa konstrukcja obudowy zapewnia optymalne brzmienie, zapewniając wysoką sztywność, znakomite tłumienie wewnętrzne i minimalny rezonans. Dodatkowo kolumna posiada wewnętrzne wzmocnienia poprawiające sztywność konstrukcji.

38-milimetrowy głośnik wysokotonowy, wyposażony w bardzo mocny ferrytowy układ napędowy, umieszczony został w specjalnie opracowanej, zoptymalizowanej komorze. Za zakres średniotonwy odpowiada 150-milimetrowy przetwornik z polipropylenowymi membranami usztywnionymi mineralnie. Membrany są zamocowane za pomocą miękkiego zawieszenia z naturalnej gumy. Całość składa się w wyjątkowo wydajny układ o znakomitej sztywności i dynamice. Odtwarzaniem najniższego pasmem zajmują się dwa 170-milimetrowe głośniki, których membrany są wykonane w tej samej technologii jak w głośnikach średniotonowych. Producent wydłużył zakres ruchu membrany tego przetwornika, co spowodowało poprawienie parametrów w niskim paśmie tonalnym.

Gato Audio FM-50

Za kontrolę akustyczną fazy każdego z głośników odpowiada specjalnie stworzona zwrotnica PurePHASE, umożliwiająca precyzyjne odwzorowanie nagranej akustyki, brzmienia instrumentów i głosów oraz odtworzenie naturalnej sceny dźwiękowej. Unikatową funkcją kolumn głośnikowych z serii FM jest możliwość dopasowania lub spersonalizowania parametrów dźwiękowych kolumny głośnikowej. Specjalna regulacja pozwala delikatnie zmodyfikować brzmienie, aby dopasować je do własnych preferencji, akustyki sali odsłuchowej lub pod kątem współpracy ze wzmacniaczem. Rozwiązanie to gwarantuje także, że żadne szczegóły nie zostaną utracone, a słuchacz zachowa pełny, bogaty dźwięk.


Specyfikacja Gato Audio FM-50 HG

System3-drożny
Rekomendowana moc wzmacniacza / Nominalna moc wejściowa50 - 300 W
Przetwornik niskotonowy / nisko/średniotonowy2x 170mm mineral cone, low loss suspension, motor with shorting rings and long lineare throw
Przetwornik średniotonowy150mm mineral cone, low loss suspension, motor with shorting rings and optimised voice coil
Przetwornik wysokotonowy38mm ring radiator, powerful ferrite motor and optimised chamber
Pasmo przenoszenia32 Hz – 35kHz
Skuteczność88dB
Częstotliwość podziałuAdvanced PurePhase crossover technology
Wymiary (S x W x G) mm330 x 1075 x 405
Waga kg29
Wersje wykończeniaBiały połysk, Czarny połysk, Palisander połysk
Materiał wykończeniaLakier

Opinie o Gato Audio FM-50 HG

Masz ten produkt?

Dodaj Opinię

Polecane Produkty

Podobne produkty

Polecane

Umów się na prezentację w salonie

W każdym z naszych salonów znajduje się sala odsłuchowa, w której w miłej atmosferze zaprezentujemy Ci brzmienie wybranego przez Ciebie sprzętu audio.

Umów się na spotkanie

Zobacz listę salonów

Umów się na spotkanie

Top Hi-Fi & Video Design

Salony firmowe

Salony firmowe

Top Hi-Fi & Video Design: