Poprzedni
Następny

Firmy IsoAcoustics i PSB Speakers zapowiedziały nawiązanie współpracy

IsoAcoustics

Firmy IsoAcoustics i PSB Speakers ogłosiły nawiązanie współpracy, która ma rozpocząć się przed lutową wystawą Integrated Systems Europe 2020. Wspólne połączenie sił przez tych dwóch kanadyjskich producentów ma zaowocować nową linią kolumn PSB wyposażonych w cenioną technologię izolacji IsoAcoustics.

IsoAcoustics – marka odpowiadająca za projektowanie produktów izolacji akustycznej dla głośników domowych i profesjonalnych – oraz PSB Speakers – producent kolumn głośnikowych – łączą swoje siły, aby zaoferować światowej klasy domowe audio (hi-fi) oraz zestawy głośników kina domowego. Efektem będzie wyposażanie wielu z nadchodzących modeli PSB Speakers w rozwiązania izolacyjne IsoAcoustics. Tym samym kolejne kolumny głośnikowe będą w stanie dostarczyć jeszcze czystszy dźwięk wraz z bardziej otwartą trójwymiarową sceną dźwiękową.

Izolatory IsoAcoustics OREA

Paul Barton – założyciel PSB Speakers i jednocześnie jeden z pionierów kanadyjskiego przemysłu audio – docenił sposób, w jaki IsoAcoustics zarządza interakcją z powierzchnią nośną i uczynił IsoAcoustics integralną częścią nadchodzących projektów. Pierwszą konstrukcją PSB Speakers zintegrowaną z rozwiązaniem IsoAcoustics będzie subwoofer CSIR Sub (CustonSound In-Room Sub), który zostanie przedstawiony podczas nadchodzących targów Integrated Systems Europe w Amsterdamie w lutym br.

Produkty IsoAcoustics łącząc podstawę głośnika z powierzchnią nośną, sprawiają, że energia może być efektywnie zarządzana przez wewnętrzne izolatory, które pozwalają zredukować przenoszenie energii rezonansowej z głośnika na powierzchnię nośną. Do zadań izolatorów należy także zapobieganie odbijania się drgań od podłogi i kierowania ich z powrotem do głośnika. Kierunkowa konstrukcja opatentowanych izolatorów oraz ich dostosowanie do przetworników głośnika zwiększa czystość i precyzję dźwięku. Innowacyjna konstrukcja produktów IsoAcoustics doskonale współgra z urządzeniami PSB Speakers, wzbogacając wrażenia odsłuchowe i umożliwiając kolumnom zaprezentowanie pełni swoich możliwości.

IsoAcoustics Orea Indigo

David Morrison, założyciel IsoAcoustics, po raz pierwszy spotkał Paula Bartona w Toronto w połowie lat 80. XX poprzedniego wieku. Do spotkania doszło w krajowej stacji telewizyjnej i radiowej, Canadian Broadcasting Corporation (CBC), gdzie Morrison pracował przez niemal 20 lat. CBC do swoich studiów radiowych na terenie całego kraju wybrało wtedy głośniki Passif II Bartona, o czym przesądziły badania przeprowadzone przez National Research Council of Canada (NRC).

Morrison był podczas pracy dla CBC pod takim wrażeniem konstrukcji Bartona, że postanowił kupić jedną parę kupić dla siebie. Kiedy w końcu obydwu specjalistom od akustyki udało się spotkać, Barton zaoferował Morrisonowi pomoc w rozstawieniu głośników w jego domu. Panowie przeprowadzili poważne rozmowy na temat budowy kolumn, ich rozmieszczenia i testowania. Wiedza Bartona i metodologia pomiaru dźwięku okazały się inspiracją dla Morrisona pierw do pracy nad koncepcjami projektowymi testowanymi w NRC w kolejnych latach, a następnie do założenia IsoAcoustics – kierowanej do audiofilskiej społeczności marki, która tak jak PSB Speakers stała się znana i dostępna na całym świecie.

Paul Barton i Jim Morrison

„Paul Barton zawsze był innowatorem w branży audio. Odegrał on kluczową rolę w budowaniu przemysłu audio w Kanadzie i przetarł szlak dla firm takich jak nasza”, przyznał Dave Morrison, założyciel IsoAcoustics. „Cieszę się, że docenia wkład produktów IsoAcoustics i jestem podekscytowany współpracą z nim i jego zespołem w PSB Speakers”.

„To co Dave zrobił z IsoAcoustics jest naprawdę kanadyjskim sukcesem życiowym w branży audio i jesteśmy dumni z tego, że możemy z nim współpracować”, wyjaśnił Paul Barton, założyciel PSB Speakers. „W końcu nie mamy dużej kontroli nad środowiskiem odsłuchowym, więc świadomość, że produkty IsoAcoustics będą zintegrowane z wieloma naszymi przyszłymi produktami daje mi pewność, że nasze głośniki są zoptymalizowane pod kątem oczekiwań naszych klientów w odniesieniu do jakości”.

Poprzedni
Powrót do aktualności
Następny

Polecane

Umów się na prezentację w salonie

W każdym z naszych salonów znajduje się sala odsłuchowa, w której w miłej atmosferze zaprezentujemy Ci brzmienie wybranego przez Ciebie sprzętu audio.

Umów się na spotkanie

Zobacz listę salonów

Umów

Top Hi-Fi & Video Design

Salony firmowe

Salony firmowe

Top Hi-Fi & Video Design: