Poprzedni
Następny

Wirtualna wycieczka po studiach nagraniowych z Audeze

Audeze LCD-1

Producent słuchawek – firma Audeze nawiązała współpracę z firmą Embody, zajmującą się wytwarzaniem oprogramowania. Dzięki tej współpracy powstała wtyczka VST Reveal+, która przenosi użytkownika słuchawek Audeze do ikonicznych studiów nagraniowych.

Wtyczki VST są wykorzystywane przez profesjonalistów w programach służących do obróbki, miksu i masteringu dźwięku. Wtyczka dodaje programom do obróbki dźwięku nowe funkcjonalności, może być wirtualnym instrumentem lub efektem studyjnym – na przykład pogłosem emulującym analogową taśmę. Artyści korzystający ze słuchawek podczas tworzenia muzyki czasami wykorzystują wtyczki modulujące brzmienie słuchawek, by dzięki temu zabiegowi zbliżyć ich charakterystykę brzmieniową do monitorów studyjnych. Audeze i Embody idą krok dalej i pozwalają na emulowanie akustyki najsłynniejszych studiów nagraniowych, to co jednak ma wyróżniać wtyczkę Reveal+ od innych podobnych, jest funkcja dostosowania dźwięku do parametru HRTF użytkownika.

Usłyszysz to własnymi uszami

HRTF to funkcja transmitacji głowy, która uwzględnia wpływ kształtu głowy czy małżowiny usznej na odbiór dźwięku, ma to szczególny wpływ na odbieranie lokalizacji źródła. Dlatego dzieło Audeze i Embody pozwoli nam prawdziwie przenieść się do wybranego studia nagraniowego i usłyszeć muzykę tak, jak słyszał ją realizator.

Audeze LCD-1

Mierzenie funkcji transmitacji głowy było skomplikowaną procedurą wymagającą wizyty w komorze bezechowej i wykorzystania specjalnych mikrofonów umieszczonych na małżowinie usznej. Reveal + wykorzystuje w tym celu zdjęcie ucha użytkownika wykonane za pośrednictwem aplikacji na telefon, dzięki wykorzystaniu sztucznej inteligencji i uczenia maszynowego, oprogramowanie na podstawie dostarczonego zdjęcia określa indywidualne HRTF użytkownika. Co więcej, twórcy Reveal + twierdzą, że stworzenie indywidualnego profilu użytkownika trwa około 30 sekund.

Szyte na miarę dla Audeze

Wtyczka Reveal + została opracowana specjalnie dla produktów Audeze. Użytkownik wtyczki wybiera więc nie tylko lokalizację, do której chce się „przenieść”, ale również model słuchawek które wykorzystuje. Zapewnia to maksymalną immersję doznań słuchowych i najwyższą wierność. Oprogramowanie współpracuje ze wszystkimi modelami słuchawek Audeze. Żeby uruchomić wtyczkę Reveal +, potrzebne jest oprogramowanie obsługujące standard VST, na przykład ProTools, Logic, REAPER, JRiver, Rogue Ameoba SoundSource, Foobar2000.

Audeze LCD-1

Dzięki Reveal + możliwe będzie przeniesienie się do studia takich artystów, jak Warren Huart (odpowiedzialny za produkcję np. Aerosmith, Ramones czy Korn) lub Carlos de la Garza (Paramore, Bad Religion, Ziggy Marley).

Poprzedni
Powrót do aktualności
Następny

Polecane

Umów się na prezentację w salonie

W każdym z naszych salonów znajduje się sala odsłuchowa, w której w miłej atmosferze zaprezentujemy Ci brzmienie wybranego przez Ciebie sprzętu audio.

Umów się na spotkanie

Zobacz listę salonów

Umów

Top Hi-Fi & Video Design

Salony firmowe

Salony firmowe

Top Hi-Fi & Video Design: