Poprzedni
Następny

Formation Flex nagrodzony przez czytelników miesięcznika „iMagazine”

Formation Flex

Czytelnicy miesięcznika „iMagazine” zgodnie z tradycją wybrali najlepsze produkty ze świata technologii 2019 roku. Zwycięzcy byli wyłaniani w dziesięciu kategoriach, a w jednej z nich – „Sprzęt muzyczny – głośniki” – główną nagrodę zdobył bezprzewodowy smart głośnik Bowers & Wilkins Formation Flex.

„iMagazine” – magazyn poświęcony wszystkiemu, co łączy się przede wszystkim z najnowszymi technologiami i tematyką Apple – od kilku lat organizuje plebiscyt, w którym czytelnicy głosują w kilku kategoriach na najlepsze produkty minionego roku. Jednym ze zwycięzców za rok 2019 został bezprzewodowy głośnik z serii Formation, model Flex, zdobywając tytuł najlepszego produktu w kategorii „Sprzęt muzyczny – głośniki”. Formation Flex wygrał w swojej kategorii w dosyć zdecydowany sposób, osiągając jednocześnie drugi najlepszy wynik w całym plebiscycie.

Formation to niezwykle ambitne podejście do kwestii bezprzewodowego dźwięku w domu. System oferuje poziom jakości dźwięku zarezerwowany dotychczas jedynie dla klasycznych, pasywnych konstrukcji, łącząc go z wygodą rozwiązań typu plug & play i uniwersalnością zapewnianą przez bezprzewodowe instalacje multiroom. Na szczególną uwagę zasługuje także autorska technologia MESH, zapewniająca bardzo stabilną łączność i perfekcyjną synchronizację czasową, nieosiągalna dla innych tego typu rozwiązań. 

Formation Flex

To oczywiście nie wszystko, bo Formation Flex to również głośnik systemu multiroom, pozwalający na łatwe przesyłanie muzyki pomiędzy pomieszczeniami, oraz zapewnienie każdemu z domowników pełnej swobody w dostępie do swojej muzyki. I choć systemy multiroom nie są nowością, to jak możemy przeczytać w grudniowym teście głośnika Flex na łamach „iMagazine”, „pracując nad Formation, Bowers & Wilkins poszedł znacznie dalej”:

„Głośniki w tym systemie komunikują się bezpośrednio ze sobą, oferują też bardzo wysoką jakość strumieniowanego audio, a co za tym idzie, również brzmienia. Flex jest świetną podstawą tego systemu – samodzielnie jest urządzeniem bezobsługowym, które swobodnie nagłośni salon, natomiast po dodaniu drugiego głośnika staje się zestawem stereo oferującym bardzo wysoką jakość dźwięku. Do tego nie wymaga żadnych kabli audio – nawet nie planując systemu wcześniej, możemy zbudować go właściwie wszędzie".

Kolejnym, bardzo ciekawym zastosowaniem tego urządzenia jest bezprzewodowa obsługa tylnych kanałów efektowych w połączeniu z soundbarem Formation Bar. Dzięki tej funkcji, podczas domowych projekcji filmowych można wykorzystać dwa głośniki Formation Flex do stworzenia wspaniałych efektów dźwięku surround, a na co dzień korzystać z nich w innych pokojach.

Warto też wspomnieć, że bezprzewodowy głośnik Formation Flex został stworzony przez tych samych inżynierów, którzy opracowali kolumny głośnikowe legendarnej serii 800 Diamond, zaś zastosowane w nim technologie możemy spotkać w nagradzanych i cenionych na całym świecie konstrukcjach głośnikowych tej prestiżowej marki.   

Formation Flex

Aby osobiście przekonać się o walorach urządzeń z serii Formation, w tym modelu Flex, zapraszamy do odwiedzenia jednego z naszych salonów.

Poprzedni
Powrót do aktualności
Następny

Polecane

Umów się na prezentację w salonie

W każdym z naszych salonów znajduje się sala odsłuchowa, w której w miłej atmosferze zaprezentujemy Ci brzmienie wybranego przez Ciebie sprzętu audio.

Umów się na spotkanie

Zobacz listę salonów

Umów

Top Hi-Fi & Video Design

Salony firmowe

Salony firmowe

Top Hi-Fi & Video Design: