Poprzedni
Następny

Filmy fabularne o muzykach, które warto znać #1

Dobre sportretowanie muzyka (zwłaszcza żyjącego!) to bardzo trudne zadanie, na którym już wielu aktorów poległo. Nie chodzi tylko o muzyków – wcielając się w jakąkolwiek rolę opartą na prawdziwej osobie, aktorzy ryzykują falę krytyki fanów. Tak było na przykład w przypadku “Bohemian Rhapsody”, który został doceniony jako film sam w sobie, ale spotkał się krytycznymi opiniami na temat przedstawionej w nim sylwetki Freddy’ego Mercury’ego. Nie wszystkie filmy o muzykach są porywające, ale nie wszystkie też są złe – zobaczcie, które warto wrzucić na swoje kino domowe.

Fot. kadr z filmu “Get On Up”, w którym Chadwick Boseman gra Jamesa Browna

The Runaways: Prawdziwa historia

Dakota Fanning i Kristen Stewart wcieliły się odpowiednio Cherie Currie i Joan Jett, by pokazać kulisy wczesnych lat zespołu The Runaways. Akcja śledzi je, gdy są dwiema zbuntowanymi nastolatkami z południowej Kalifornii i w burzliwych okolicznościach postanawiają założyć rockowy girlsband, który z biegiem lat staje się legendą muzyki i inspiracją dla kolejnych pokoleń kobiet, które grają rockową muzykę. 

Opowieść o Buddym Hollym

Ten film z 1978 roku jest kolejną klasyczną biografią muzyka, która wyznaczyła standardy gatunku, przestawiając szerokiej publiczności ogromną, ale bardzo krótką karierę Holly'ego i jego niewątpliwy wpływ na amerykańską kulturę. W rolę Buddy’ego wcielił się Gary Busey, który otrzymał za nią nominację do Oscara.


Przy oglądaniu dobrego filmu czy serialu warto zadbać nie tylko o oprawę wizualną, ale także tę dźwiękową. W wyborze optymalnego systemu stereo lub zestawu kina domowego pomogą nasze poradniki:


Love & Mercy

“Love & Mercy” to historia Briana Wilsona, frontmana zespołu Beach Boys, który przez lata zmagał się z chorobą psychiczną. Film śledzi Wilsona w latach 60. (w rolę młodego artysty wciela się Paul Dano), kiedy nagrywa z zespołem przełomowy album “Pet Sounds” i zaczyna powoli tracić kontakt z rzeczywistością, a także w późniejszych latach, kiedy choroba postępuje coraz bardziej, a Wilson (sportretowany przez Johna Cusacka) próbuje z nią walczyć, poddając się psychoterapii i szukając ukojenia w relacji z ukochaną kobietą. 

Get On Up

 Kilka lat przed wcieleniem się w rolę “Czarnej Pantery”, która przyniosła Chadwickowi Bosemanowi olbrzymią sławę, aktor zagrał ojca chrzestnego muzyki soul, Jamesa Browna. W tej nieco zapomnianej biografii aktor pojawił się u boku takich aktorów, jak Viola Davis, Octavia Spencer i Dan Aykroyd, a historia przedstawiona w “Get On Up” śledzi życie Browna od jego urodzin w 1993 roku, przez dzieciństwo w biedzie i młodość w więzieniu, aż po zostanie jednym z największych muzyków XX. wieku.

Control

Ten czarno-biały dramat, któremu towarzyszą nastrojowe, ale i mroczne piosenki zespołu Joy Division przedstawia życie frontmana zespołu, Iana Curtisa (w tej roli Sam Riley), który był jednym z najbardziej wpływowych wykonawców sceny post punk w latach siedemdziesiątych, jednocześnie walcząc ze straszną depresją i próbując wieść normalne życie rodzinne. Film był debiutem reżyserskim fotografa Antona Corbijna, a jego fabuła opiera się na wspomnieniach żony Curtisa, Deborah. 


Dlaczego warto zainwestować w dobry sprzęt do Netflixa, HBO Go lub innych tego typu serwisów. O tym dowiesz się z naszego filmu:


Niczego nie żałuję – Edith Piaf

Marion Cotillard w roli najsłynniejszej francuskiej śpiewaczki Edith Piaf, której życie było naznaczone tragicznymi wydarzeniami, lecz mimo to udało jej się przebyć długą drogę od ulicznej aktorki po międzynarodową gwiazdę z Oscarem na koncie.

Lady śpiewa bluesa

“Lady śpiewa bluesa” to adaptacja autobiografii Billie Holiday i filmowy debiut Diany Ross, która wciela się tu w rolę wielkiej gwiazdy jazzu. Film śledzi Holiday od jej skromnych i przygnębiających korzeni, przez sławę, aż po późniejsze uzależnienie od heroiny i powrót na scenę.

Bird

Ustalmy jedno – Clint Eastwood nie robi złych filmów. Tak było również w przypadku “Bird”, będącego  portretem biograficznym legendarnego jazzowego saksofonisty Charliego Parkera (w tej roli Forest Whitaker), który przez większość swojego życia zmagał się z problemami natury psychicznej i uzależnieniem od narkotyków, lecz którego charakterystyczny styl gry zmienił świat jazzu na zawsze.

A jeżeli szukasz sprzętu audio i masz pytania na jego temat, skontaktuj się z najbliższym salonem Top Hi-Fi & Video Design – nasi specjaliści chętnie doradzą i pomogą wybrać najlepszy sprzęt, zgodny z Twoimi oczekiwaniami. Poprzedni
Powrót do aktualności
Następny

Polecane

Umów się na prezentację w salonie

W każdym z naszych salonów znajduje się sala odsłuchowa, w której w miłej atmosferze zaprezentujemy Ci brzmienie wybranego przez Ciebie sprzętu audio.

Umów się na spotkanie

Zobacz listę salonów

Umów

Top Hi-Fi & Video Design

Salony firmowe

Salony firmowe

Top Hi-Fi & Video Design: