Poprzedni
Następny

„Efektowny spektakl” – test słuchawek Bowers & Wilkins Px8 w magazynie „Audio”

Bowers & Wilkins Px8 to najbardziej zaawansowane słuchawki brytyjskiego producenta, które są rozwinięciem koncepcji cenionego modelu Px7 S2. Możliwości nowej konstrukcji sprawdziła w numerze 12/2022 redakcja magazynu „Audio”.

Bowers & Wilkins Px8

Słuchawki wywołują pozytywne wrażenie już od pierwszego kontaktu, co jest zasługą jakości wykonania:

„Precyzja wykonania i materiały, choć właściwie zawsze w słuchawkach Bowersa świetne, tutaj wydają się najlepsze z dotychczasowych. Px8 ważą 320 g – to ‘waga średnia’ – nie starano się jej zbić kosztem solidności, o czym świadczą grube, sztywne, metalowe elementy (w tym kapselki oraz obudowy muszli)”.

Na uwagę zasługuje też obecność różnorodnych rozwiązań do transmisji bezprzewodowej:

„W zakresie układów elektronicznych mamy nowoczesną odmianę transmisji Bluetooth w wersji 5.2 wraz z imponującym zestawem algorytmów (de)kodujących: SBC, AAC, aptX oraz doskonałym aptX HD”.

Bowers & Wilkins Px8

A jak Px8 sprawują się pod względem brzmienia?

„Px8 ze wszystkiego robią efektowny spektakl, ożywią ślamazarne, a wyostrzą mętne kawałki. Gdzie nie skierować uwagi, tam wszystkiego jest dużo; blisko i namacalnie (…).Każde nagranie w ich ‘interpretacji’ jest bogatsze, bardziej szczegółowe, a przy tym – o ile tylko jest ku temu okazja – podkreśla rytm. Uderzenia basu są mocne, szybkie i twarde. Bowersy nie mruczą przymilnie, a tym bardziej nie kołyszą na miękkiej poduszce. Rządzą dynamika i przejrzystość. Każde nagranie zyskuje na intensywności, co służy muzycznym emocjom”.

Słuchawki wyposażone są także w system aktywnej redukcji hałasu:

„ANC jest przeznaczony do zastosowania w środowisku hałaśliwym i wtedy dobrą kontrą jest również taka właśnie korekcja charakterystyki. Działanie redukcji hałasów w jego podstawowym zakresie jest bardzo dobre. System nie generuje żadnego przydźwięku, wyciszanie tła ma wprawdzie swoje ograniczenia, ale potrafi zdziałać wiele nawet w przypadku rozmów i dźwięków uderzeniowych w nieco wyższych pasmach, z czym układy tego typu mają zazwyczaj kłopoty. Tryb ANC jest tylko jeden, jednak radzi sobie w różnych sytuacjach”.

Bowers & Wilkins Px8

Pełny tekst recenzji znajdziesz w numerze 12/2022 magazynu „Audio”.

Jeśli chcesz przekonać się o możliwościach słuchawek Bowers & Wilkins Px8, zachęcamy do wizyty w naszych salonach Top Hi-Fi & Video Design, gdzie w miłej atmosferze możesz samodzielnie przetestować to i wiele innych urządzeń i systemów audio i audio-wideo.


Muzyka potrafi pisać najlepsze historie. Usłysz swoją, dzięki Top Hi-Fi & Video DesignPoprzedni
Powrót do aktualności
Następny

Polecane

Umów się na prezentację w salonie

W każdym z naszych salonów znajduje się sala odsłuchowa, w której w miłej atmosferze zaprezentujemy Ci brzmienie wybranego przez Ciebie sprzętu audio.

Umów się na spotkanie

Zobacz listę salonów

Umów

Top Hi-Fi & Video Design

Salony firmowe

Salony firmowe

Top Hi-Fi & Video Design: