Poprzedni
Następny

Słuchawki Bowers & Wilkins Px8 – nowa definicja designu i brzmienia

Średnia ocen: 5
(4 oceny) 4 komentarze

Słuchawki nauszne Bowers & Wilkins Px8 wyznaczają standardy w zakresie jakości dźwięku i wzornictwa słuchawek klasy premium z aktywną redukcją szumów. Luksusowy design tego modelu obejmuje elementy z satynowego aluminium, błyszczące metaliczne detale oraz skórzane wykończenie skórą Nappa. Słuchawki teraz dostępne są w trzech wariantach kolorystycznych, bowiem do wersji w kolorach beżowym i czarnym dołączyło całkowicie nowe wykończenie „Royal Burgundy”.

Bowers & Wilkins Px8 Royal Burgundy

Słuchawki Bowers & Wilkins Px8 są naturalnym rozwinięciem koncepcji modelu Px7 S2, który spotkał się ze znakomitym przyjęciem na światowych rynkach. Producent zastosował w referencyjnej konstrukcji dodatkowe ulepszenia, które przyczyniły się do poprawy brzmienia, komfortu użytkowania, a także jakości wykończenia. Px8 wyróżniają się też wyrafinowanym wykonaniem, na które składa się połączenie satynowanego aluminium z luksusową skórą Nappa.

Przetworniki z karbonowymi membranami

W słuchawkach Px8 wyjątkowa wydajność została wyniesiona na jeszcze wyższy poziom szczegółowości, rozdzielczości i przestrzenności. To zasługa całkowicie nowych, wykonywanych na zamówienie przetworników elektroakustycznych o średnicy 40 mm z karbonowymi membranami (Carbon Cone). Rozwiązanie to jest wzorowane na kolumnach głośnikowych Bowers & Wilkins należących do cenionej przez specjalistów, jak i samych użytkowników serii 700. Przetworniki umieszczone są w nausznikach pod odpowiednim kątem i zapewniają niższe zniekształcenia, a przy tym dużą rozdzielczość dźwięku o referencyjnej jakości.

Bowers & Wilkins Px8 Royal Burgundy

Hybrydowa aktywna redukcja szumów

Sercem Px8 jest ta sama platforma bezprzewodowa z aktywną redukcją szumów, którą zastosowano także w modelu Px7 S2 – jednym z najlepiej brzmiących modeli słuchawek w swojej klasie. Sześć wysokiej klasy mikrofonów współpracuje ze sobą w celu uzyskania możliwie najlepszych rezultatów: dwa mierzą moc wyjściową każdego przetwornika, dwa reagują na szumy otoczenia dochodzące z zewnątrz, a dwa zapewniają wyjątkową czystość sygnału mowy dzięki wzmocnionemu tłumieniu szumów.

Bowers & Wilkins Px8

Wycisz hałas, nie muzykę

Co ważne, zmniejszenie poziomu hałasu otoczenia docierającego do uszu użytkownika słuchawek nie odbywa się kosztem jakości odtwarzanego dźwięku. Podobnie jak w wypadku Px7 S2, wydajność systemu ANC (od ang. Active Noise Cancellation) została udoskonalona przez przesunięcie dwóch zewnętrznych mikrofonów bliżej siebie, dostosowanie kąta nachylenia każdego mikrofonu w celu poprawy przechwytywania głosu oraz zmianę pozycji drugiego mikrofonu w celu zmniejszenia zakłóceń spowodowanych szumem wiatru.

Aplikacja w zaktualizowanej odsłonie

Wraz z wprowadzeniem na rynek modelu Px8, aplikacja Bowers & Wilkins Music – dostępna bezpłatnie w App Store i Google Play – zostanie uaktualniona m.in. o możliwość bezpośredniego przesyłania muzyki z urządzenia mobilnego do słuchawek, co stanowi przełom w doświadczeniach użytkowników. Posiadacze sprzętu Bowers & Wilkins mogą teraz łatwo przełączać się między słuchaniem muzyki w domu – na przykład za pomocą głośnika Zeppelin lub pary głośników stereo Formation Duo – a odtwarzaniem audio w ruchu z wykorzystaniem urządzenia mobilnego sparowanego ze słuchawkami Px8 (lub wcześniej wprowadzonego na rynek modelu Px7 S2).

Swoboda sterowania dostępnymi funkcjami

Oprogramowanie Bowers & Wilkins Music obsługuje takie rozwiązania, jak korekcja brzmienia i regulacja poziomu aktywnej redukcji szumów (ANC, od ang. Active Noise Cancellation). Daje ponadto lepszą kontrolę nad poziomem naładowania wbudowanego w słuchawki wydajnego akumulatora litowo-jonowego, który pozwala nawet na 30 godz. bezprzewodowego odtwarzania muzyki. Słuchawki mają również wbudowane przyciski sterujące na każdym nauszniku, co zapewnia wygodną kontrolę nad odtwarzaniem, bez konieczności uruchamiania aplikacji Bowers & Wilkins Music. Użytkownicy mogą również użyć modelu Px8 do szybkiego uruchomienia asystenta głosowego (np. Apple Siri) za pomocą jednego przycisku.

Bowers & Wilkins Px8

Nowy lider w dziedzinie projektowania słuchawek

Wzornictwo modelu Px8 jest równie inspirujące, jak jakość dźwięku, którą zapewnia. Słuchawki są dostępne w trzech wersjach wykończenia – czarnej, beżowej i całkowicie nowej: Royal Burgundy. Mają odlewane z aluminium elementy pałąka, co nawiązuje do designu innych modeli z oferty Bowers & Wilkins i nauszniki z miękkiej pianki z tzw. efektem pamięci zostały obszyte miękką, luksusową skórą Nappa. Użyto jej także do częściowego pokrycia zewnętrznej konstrukcji. W przypadku wykończenia Royal Burgundy uwagę przykuwają także ekskluzywne pozłacane elementy.

Decyzje podjęte przez Bowers & Wilkins, co do zastosowanego designu i użytych materiałów sprawiają, że model Px8 potwierdza wysoką pozycję brytyjskiej marki w klasie premium i reprezentuje poziom niespotykany dotąd w kategorii słuchawek bezprzewodowych.

Bowers & Wilkins Px8 Royal Burgundy

Niezrównany dźwięk o wysokiej rozdzielczości

Podobnie jak słuchawki Px7 S2, również model Px8 wykorzystuje technologię bezprzewodową Bluetooth (w wersji 5.2) oraz innowacyjny kodek aptX Adaptive firmy Qualcomm, aby zapewnić najlepszą możliwą jakość bezprzewodowego dźwięku odtwarzanego z kompatybilnych z tym rozwiązaniem smartfonów, tabletów i komputerów. Model Px8 obsługuje również połączenia za pomocą kabla USB-C i analogowego jack 3,5 mm. Niezbędne okablowanie, jak również etui ochronne, znajdziesz w komplecie.

Zaawansowany procesor DSP

Niezależnie od tego, czy korzystasz z połączenia bezprzewodowego, czy przewodowego, model Px8 łączy niezwykle wydajne przetworniki elektroakustyczne z możliwościami potężnego procesora DSP (od ang. Digital Signal Processing) opracowanego przez Bowers & Wilkins, w celu zapewnienia wysokiej jakości brzmienia z rozdzielczością do 24 bitów.

Bowers & Wilkins Px8 Royal Burgundy

Komentując wprowadzenie na rynek słuchawek Px8, Giles Pocock, wiceprezes ds. marketingu marki Bowers & Wilkins powiedział:

Jestem podekscytowany, że dziś zmieniamy oczekiwania klientów w kategorii słuchawek premium dzięki naszym nowym Px8. Model ten idealnie oddaje wszystko to, co reprezentujemy jako marka – wyjątkową jakość dźwięku, która doskonale odzwierciedla naszą obietnicę True Sound, a do tego niezrównany design i wykończenie.

Słuchawki Bowers & Wilkins Px8 w kolorach beżowym lub czarnym są dostępne na Top Hi-Fi & Video Design. Przewidziana dostępność najnowszej wersji Royal Burgundy to z kolei październik br.


Muzyka potrafi pisać najlepsze historie. Usłysz swoją, dzięki Top Hi-Fi & Video DesignPoprzedni
Powrót do aktualności
Następny
5
Ocena:
Średnia ocen: 5

(4 oceny)

Polecane

Umów się na prezentację w salonie

W każdym z naszych salonów znajduje się sala odsłuchowa, w której w miłej atmosferze zaprezentujemy Ci brzmienie wybranego przez Ciebie sprzętu audio.

Umów się na spotkanie

Zobacz listę salonów

Umów

Top Hi-Fi & Video Design

Salony firmowe

Salony firmowe

Top Hi-Fi & Video Design: