Poprzedni
Następny

Devialet Gemini II – testy, opinie, recenzje i wideorecenzja

Słuchawki douszne True Wireless na dobre zdominowały mobilne audio. Miniaturowe rozmiary, optymalny czas działania na jednym ładowaniu, a nierzadko też świetne brzmienie to główne powody, dla których wielu z nas korzysta z tego rodzaju sprzętu na co dzień.

Nawet we względnie rozwiniętej kategorii wciąż wprowadzane są innowacje i nie muszą one być widoczne na pierwszy rzut oka. Takie podejście obrali inżynierowie Devialet, tworząc następcę pierwszych słuchawek w portfolio francuskiej marki – Gemini II. Jakie mają atuty, co zmieniło się względem pierwowzoru i dlaczego ten model jest wart uwagi? Sprawdziliśmy to i zapraszamy do testu.

Zobacz także naszą wideorecenzję oraz przekonaj się, jakie opinie o Devialet Gemini II mają ich użytkownicy. Z artykułu dowiesz się też, gdzie kupić te oryginalne słuchawki.

Devialet Gemini II – test Top Hi-Fi, recenzje, opinie i wideorecenzja:

 1. Devialet Gemini II - test Top Hi-Fi
 2. Devialet Gemini II - recenzja portalu MyApple
 3. Devialet Gemini II - opinie
 4. Devialet Gemini II - wideorecenzja
 5. Gdzie kupić słuchawki Devialet Gemini II?
słuchawki devialet gemini II leżą na szafce

Recenzja Top Hi-Fi

Przetestowaliśmy stylowe słuchawki True Wireless Devialet Gemini II. Dowiedz się, jakie są ich mocne strony i gdzie widzimy pole do poprawy. Zacznijmy od najważniejszych cech.

Najważniejsze cechy:

 • bezprzewodowe słuchawki douszne True Wireless z rozbudowanym systemem ANC;

 • nowy 10-milimetrowy przetwornik pokryty tytanem, zapewniający szczegółowy dźwięk;

 • bardziej kompaktowy design etui ładującego względem pierwszej generacji modelu Gemini;

 • stopień ochrony przed wodą i pyłem IPX4;

 • silikonowe nakładki douszne w czterech różnych rozmiarach – XS, S, M oraz L dla uniwersalnego dopasowania do różnej wielkości uszu;

 • dwukierunkowe mikrofony użyte do systemu aktywnej redukcji hałasu dopasowują poziom wyciszenia w zależności od natężenia otaczających dźwięków;

 • autorski system Devialet do redukcji szumu wiatru Active Wind Reduction – usprawniona klarowność rozmów telefonicznych i muzyki słuchanej podczas przemieszczania się.

Wygląd, wykonanie i akcesoria

Jedną z głównych cech urządzeń paryskiej marki jest wzornictwo. Inżynierowie Devialet, projektując wzmacniacze, głośniki, a od niedawna również słuchawki bezprzewodowe, przykładają równie dużo uwagi do zewnętrznej formy, jak do samych właściwości technicznych. W modelu Gemini II wprowadzono szereg usprawnień konstrukcyjnych, ale wizualnie to wciąż „znany Devialet” – użytkownik otrzymuje starannie zaprojektowane, wyrafinowane wizualnie urządzenie.

porównanie etui słuchawek devialet gemini i devialet gemini II

Jakość wykonania rozpoczyna się od samego etui ładującego. Te zmniejszono aż o 40% względem pierwszej generacji Gemini. Przesuwane zamknięcie pierwowzoru zastąpiła bardziej klasyczna, ale równie dopracowana obudowa z zawiasem – działa na tej samej zasadzie, co większość etui ładujących w słuchawkach True Wireless. Zadbano o ergonomię użytkowania, nadając całości matowe wykończenie w górnej i dolnej części. Nie tylko stylowo kontrastuje to z metalicznym elementem po środku, ale też usprawnia wkładanie i wyciąganie akcesorium z kieszeni. Na „przedniej” ściance etui umieszczono diodę informującą o statusie naładowania baterii oraz parowaniu z urządzeniami. Standardowo dla wprowadzanej obecnie elektroniki, Gemini II naładujemy przez połączenie USB typu C. Opcjonalnie można uzupełnić akumulator za pomocą opcjonalnej ładowarki indukcyjnej we wszechobecnym standardzie Qi.

Całościowo etui ładujące jest sporym atutem nowego modelu. Na plus zaliczam znaczną miniaturyzację i wybranie bardziej uniwersalnych proporcji akcesorium – łatwiej przenosić urządzenie ze sobą w kieszeni spodni, co w poprzedniku nie zawsze było oczywiste.

Słuchawki Gemini II występują w trzech wariantach kolorystycznych – matowej czerni (Matte Black), biało-srebrnej (Ionic White) oraz biało-złotej (Gold). Ostatnia z wymienionych wersji nazwana Opera de Paris jest pokryta warstwą 24-karatowego złota. Słuchawki w każdym wariancie otrzymały matowe, lekko gumowane wykończenie, co przekłada się na stabilność noszenia w uchu oraz łatwość czyszczenia. Pojedyncza słuchawka waży 6 gramów, a ergonomicznie wyprofilowane kształty dobrze dopasowują się do różnej wielkości uszu. Konstrukcja obudowy spełnia normy odporności na wodę w standardzie IPX4. Po obu stronach znajduje się okrągły panel dotykowy ukryty w formie logo Devialet. Jego czułość na dotyk nie pozostawia nic do życzenia, a poprzez poszczególne kliknięcia możemy sterować następującymi funkcjami:

 • pojedyncze dotknięcie – pauza/odtwarzanie utworu
 • podwójne szybkie dotknięcie – kolejny utwór
 • potrójne szybkie dotknięcie – poprzedni utwór
 • dotknięcie i przytrzymanie około 2 sekundy – przełączanie między trybami systemu ANC

białe devialet gemini II z nakładkami silikonowymi

Dla komfortowego dopasowania do uszu, producent dołącza w zestawie silikonowe nakładki w rozmiarach XS, S, M oraz L. Całościowo ergonomia użytkowania modelu Gemini II stoi na poziomie, jakiego oczekiwałoby się od słuchawek True Wireless z flagowej półki cenowej. Znacząco usprawniony design etui ładującego, nieco mniejsze rozmiary samych słuchawek i staranne wykończenie tworzą poczucie obcowania z dopracowanym urządzeniem.

Możliwości połączeniowe i obsługa

Podobnie jak poprzednik, Gemini II to całkowicie bezprzewodowe słuchawki. Łączność bazuje na standardzie Bluetooth 5.2 ze wsparciem kodeków aptX, AAC i SBC. Nowy model wyposażono w funkcjonalność parowania wielopunktowego, co umożliwia jednoczesne połączenie np. ze smartfonem i laptopem, by w razie potrzeby umożliwić automatyczne przełączanie się między nimi.

W codziennym użytkowaniu druga generacja modelu Gemini oferuje stabilną łączność Bluetooth. Zasięg jaki daje Bluetooth 5.2 pozwala na oddalenie się od źródła sygnału na około 10-15 metrów w zamkniętych pomieszczeniach lub do 20 metrów na otwartej przestrzeni. Do pierwszego sparowania słuchawek nie ma potrzeby instalowania dodatkowych aplikacji, choć Devialet taką posiada. O jej funkcjonalności powiemy więcej w dalszej części testu.

czarne słuchawki devialet gemini II w etui

Pod względem prostoty użytkowania model Gemini II daje to, czego oczekuje od słuchawek True Wireless w klasie premium. Proces pierwszego parowania sprowadza się do otwarcia etui ładującego, a następnie naciśnięcia i przytrzymania przycisku na tylnej ściance akcesorium. Dostępność słuchawek dla urządzeń źródłowych sygnalizuje dioda LED pulsująca wtedy na biało. Później każde kolejne połączenie to otwarcie etui, umieszczenie słuchawek w uszach oraz włączenie Bluetooth w smartfonie lub komputerze. Łączność bezprzewodowa we flagowych słuchawkach Devialet działa bardzo dobrze, oferując komfort użytkowania na co dzień.

Intuicyjność obsługi producent dodatkowo wzbogacił aplikacją mobilną Devialet Gemini. Oprogramowanie dostępne zarówno na system iOS jak i Androida oddaje do rąk użytkownika szereg przydatnych funkcji. Testując słuchawki, zwróciliśmy uwagę na interfejs apki, który jest równie dopracowany co fizyczne aspekty sprzętu. Wszystko logicznie ułożono, a wygląd z ciemnym tłem na wszystkich ekranach podkreśla klasycznie elegancki charakter francuskiej marki.

Wydajność baterii

W modelu Gemini II położono nacisk na ulepszenie brzmienia i systemu redukcji hałasu, jednak wciąż czas działania pozostaje na poziomie umożliwiającym komfortowe korzystanie ze sprzętu w różnych scenariuszach. Wbudowana bateria pozwala na ciągłe odtwarzanie do 5 godzin z włączonym ANC. Możliwości w pełni naładowanego etui dodają kolejne 22 godziny słuchania muzyki, podcastów czy treści multimedialnych.

W praktyce czas działania deklarowany przez producenta jest osiągalny w realnym użytkowaniu. Parametry pracy słuchawek przy słuchaniu różnego rodzaju plików audio przekładają się na 4,5 do 5 godzin odsłuchu bez konieczności doładowywania. Możliwości etui ładującego również pokrywały się podczas testów z tym, co deklaruje Devialet – wyczerpanie akumulatora następuje w nim dopiero po czterech doładowaniach słuchawek do 100%.

białe słuchawki devialet gemini II

Brzmienie i skuteczność systemu ANC

Podobnie jak w poprzedniku, modelowi Gemini II przeznaczono sporo uwagi pod kątem dopracowania brzmienia. Pierwsza generacja słuchawek przykuła naszą uwagę podczas testów oferowaną dynamiką, a także systemem ANC. Co zmieniło się w następcy oraz co znacząco usprawniono?

Kluczową modyfikacją w nowym modelu jest sam przetwornik. Membrana dynamiczna o średnicy 10 milimetrów jest pokryta tytanem, co zwiększa sztywność, a w efekcie responsywność na zmiany w sygnale audio. Słuchawki prezentują brzmienie o nieco dokładniej wyważonych proporcjach, z większym naciskiem na wokale. Różnorodność i moc wybrzmienia niskich tonów znana z pierwszego modelu pozostała, aby całościowo zaoferować wyrazistą barwę dźwięku z podkreśloną średnicą i dźwięcznym górnym zakresem.

Ogólny balans tonalny między górą, dołem, a wokalami lekko „przechylono” – Gemini II są na swój sposób bardziej „kulturalne”. Sygnatura typu „V” kładąca nacisk na bas oraz wysokie tony została tu usprawniona jeśli chodzi o wybrzmienie detali w całym słyszalnym paśmie. Nowy model prezentuje wokale bliżej, wyraźniej i dokładniej. Odczuwalna jest większa ilość powietrza w dźwięku, gdzie poszczególne warstwy mogą funkcjonować oddzielnie, gdy zażąda tego nagranie. Świetnie odczuliśmy to słuchając takich klasyków jak „Dark Side of The Moon” zespołu Pink Floyd, gdzie gitary brzmiały detalicznie i różnorodnie, dając jednocześnie wybrzmieć drugorzędnym, delikatniejszym instrumentom – dźwiękom pianina czy saksofonowym wariacjom. W strojeniu Gemini II słychać starania inżynierów o bardziej zbalansowany charakter tonalny, z którego wciąż da się czerpać masę frajdy – w pewnym sensie ma to spójność z tym, co oferują głośniki Devialet Phantom, ale w zminiaturyzowanej formie.

białe słuchawki devialet gemini II

Podkreślenie środkowych zakresów zachowuje przy tym optymalną dla ucha ilość. Nie ma mowy o sztucznej krzykliwości w wyższej średnicy, co mogłoby przeszkadzać w przypadku większości typów wokali żeńskich. Słuchawki skutecznie prezentują masę zarejestrowaną w nagrania, a gdy tego trzeba są subtelne i wyważone. Przydaje się to podczas odsłuchu podcastów przez dłuższy czas, lub gdy będziesz miał ochotę na spokojniejszy repertuar – na przykład jazz lub kompozycje muzyki klasycznej. Wyrazistość średnich tonów wnosi do brzmienia Gemini II więcej odczuwalnego „ciepła” i plastyczności, co jest świetnym krokiem względem poprzednika.

Mocną stroną tytanowych membran w słuchawkach jest ich zdolność do przekazania obszernej sceny dźwiękowej oraz niezwykle dynamicznych wysokich tonów. Druga generacja w obu tych cechach rozwija mocne strony poprzednika. Górne zakresy są prezentowane w dość dużej ilości, ale podane z lekkim złagodzeniem najwyższego krańca pasma. W rezultacie słuchawki są muzykalne w odbiorze, nadal zachowując precyzję położenia warstw dźwięku. Talerze perkusji czy syntetyczne brzmienia w muzyce elektronicznej to coś, z czym Gemini II radzą sobie z naturalną lekkością. Odczucie obszernej sceny podkreśla subtelne rozjaśnienie w tonacji, które jest charakterystyczne dla słuchawek korzystających z tytanowej membrany przetwornika. Wszystko jest podawane do uszu użytkownika ze świetną rozdzielczością i tonacją, która zapewnia przyjemność odbioru w dłuższym „dystansie” odsłuchowym.

Flagowy model francuskiego producenta należy do jednego z najbardziej uniwersalnych modeli słuchawek True Wireless, jeśli chodzi o dobór muzyki. Model ten w swoim naturalnym strojeniu daje obszerne brzmienie, które wciąż wyraźnie rysuje kontury dźwięku – bas i soprany. Jest przy tym skuteczniej „okrzesane”, z dopracowaną prezentacją wokalu co stawia je w czołówce bezprzewodowych modeli dousznych.

słuchawki devialet gemini II we wszystkich wariantach kolorystycznych

Więcej innowacji niż w samym brzmieniu Devialet wprowadził jednak w aspektach, które mają duże znaczenie dla komfortu słuchania treści na co dzień. System aktywnej redukcji hałasu w Gemini II poza samą wysoką skutecznością posiada interesujące rozwiązanie – autorski system redukcji szumu wiatru. Jak działa on w praktyce? Pod interesującą nazwą Active Wind Reduction kryje się połączenie sprzętu i oprogramowania, które razem korzystnie wpływa na jakość rozmów telefonicznych prowadzonych przez słuchawki oraz samą pracę systemu ANC. Po dwa mikrofony w każdej słuchawce umieszczono nieco głębiej w konstrukcji, dodając membranę wstępnie ograniczającą wpływ podmuchu wiatru. Gemini II wykorzystują innowacyjny algorytm, który ogranicza docieranie zewnętrznych dźwięków do rozmówcy po drugiej stronie. Wraz z czujnikiem przewodzenia kostnego, rozwiązanie to przekłada się na czyste brzmienie sygnału mowy. Inżynierowie Devialet stworzyli jedne z najlepszych słuchawek True Wireless w segmencie premium, gdy chodzi o połączenia telefoniczne. Sygnał jest klarowny w obie strony, a stabilność Bluetooth jaką oferują Gemini II zachęca do korzystania z tej funkcjonalności w różnych sytuacjach. System redukcji szumu wiatru wraz ze zwiększoną odpornością mechaniczną IPX4 sprawiają, że słuchawki są gotowe na zmienne warunki atmosferyczne.

W nowym modelu Devialet znajdziemy jeden z czołowych systemów redukcji hałasu. Już pierwsza generacja oferowała mocne tłumienie niskich dźwięków zewnętrznych, a także tych zmieniających się o wysokim natężeniu. Gemini II biorą na warsztat mocne strony pierwowzoru, dodając skuteczniejsze tłumienie wyższych dźwięków. Efektywność ANC sprawia, że nawet głośność ustawiona na około 30-35% może być wystarczająca do komfortowego odsłuchu treści. Jednostajne niskie częstotliwości jak silniki czy klimatyzatory nie stanowią wyzwania i zostają odcięte niemal całkowicie. System redukcji szumów w testowanym modelu prezentuje topowy poziom – jest lepiej niż w poprzedniku, a Gemini II bezpośrednio konkurują z innymi modelami True Wireless segmentu premium.

białe słuchawki devialet gemini II w etui, widziane od góry

Podsumowanie recenzji Top Hi-Fi

Na pierwszy rzut oka, model Gemini II jest bliźniaczo podobny do pierwszej generacji. Inżynierowie Devialet skupili się głównie na ulepszeniach technicznych, zostawiając ergonomiczny design poprzednika. Następca usprawnia ergonomię użytkowania poprzez nowe etui ładujące – bardziej mobilna konstrukcja z ładowaniem przez port USB-C. Dynamiczne brzmienie z nowego przetwornika połączono z ulepszonym systemem ANC. Słuchawki oferują naturalny tryb transparentny, przydatną na co dzień redukcję szumu wiatru, a także bardzo mocne wyciszenie pozostałych zewnętrznych dźwięków.

Gdy dodać do listy zalet wysokiej jakości akcesoria w zestawie i stylowe wykończenie, model Gemini II to obecnie jedne z najciekawszych bezprzewodowych słuchawek dousznych. Określenie ich produktem klasy premium jest w pełni uzasadnione.

Planujesz zakup pierwszych słuchawek bezprzewodowych lub wymianę obecnie posiadanych na nowe? Zachęcamy do zapoznania się modelami dostępnymi w naszej ofercie. Posiadamy słuchawki nauszne do zastosowań profesjonalnych jak i douszne modele True Wireless. W dokonaniu trafnego wyboru może być pomocny oficjalny blog Top Hi-Fi & Video Design oraz Strefa Wiedzy. Znajdziesz tam poradniki, porównania, testy oraz informacje ze świata hi-fi o premierach nowych urządzeń. Sprzęt, który budzi Twoje zainteresowanie można obejrzeć na żywo i przetestować w jednym z naszych salonów. Serdecznie zapraszamy!

Devialet Gemini II - test portalu MyApple

Nowe słuchawki TWS francuskiej marki miała okazję sprawdzić także redakcja portalu MyApple. Jak Devialet Gemini II wypadły w recenzji Krystiana Kozerawskiego?

Autor w pierwszej kolejności zwrócił uwagę na wygodę użytkowania słuchawek:

Gemini II bardzo dobrze leżą w uszach. Do dyspozycji są cztery komplety końcówek dousznych w rozmiarach XS, S, M (fabrycznie założone na słuchawki) i L, co pozwala na ich idealne dopasowanie do przewodu słuchowego. Są także odporne na wilgoć i pył i spełniają standard IPX4.

Na pochwałę zasłużyły też ANC oraz tryb transparentny:

Jestem pod wrażeniem tego, jak działa autorska adaptatywna redukcja hałasu w słuchawkach Devialet Gemini II, czyli DANC (Devialet Adaptative Noise Cancellation). Słuchawki już same w sobie zapewniają bardzo dobre pasywne tłumienie, jednak system adaptacyjnej redukcji hałasu właściwie odcina wszystko bardzo dokładnie do poziomu 40 dB. Możliwe jest to m.in. dzięki funkcji IDC (Internal Delay Compensation), czyli wewnętrznej kompensacji opóźnienia oraz dwukierunkowym mikrofonom. Co więcej system redukcji hałasu nie generuje żadnych słyszalnych szumów. Również bardzo dobre wrażenie zrobił na mnie adaptacyjny tryb transparenty, który w bardzo przyjemny i nieinwazyjny przepuszcza do ucha użytkownika dźwięki otoczenia.

A jak Autor ocenił brzmienie tych stylowych TWS-ów?

Devialet Gemini II wyposażone są 10-milimetrowe pełnozakresowe przetworniki dynamiczne z membraną pokrytą tytanem. Słuchawki charakteryzują się bardzo przyjemnymi, głębokimi i dynamicznymi basami, mięsistymi i szczegółowymi środkami (niezwykle plastycznie brzmią gitary, instrumenty klawiszowe i wokale) oraz szczegółowymi i dynamicznymi górami. Tworzona przez Gemini II scena dźwiękowa jest szeroka i cechuje się z dobrą separacją poszczególnych linii instrumentów oraz wyraźnym drugim, a nawet trzecim planem, także w przypadku nagrań dość trudnych produkcyjnie, jak mój ulubiony rock i metal progresywny. Słuchawki oczywiście sprawdzają się w każdej muzyce. Słuchałem na nich także sporo albumów z muzyką filmową, elektroniką czy rockiem.

Devialet Gemini II - opinie

Słuchawki warte zakupu

Słuchawki warte zakupu. Jakość dźwięku bardzo szczegółowa, precyzyjna, duża scena. Słuchawki grają dynamicznie, wyraziście, pełnozakresowe brzmienie. Znakomita jakość wykonania, wygodne. W porównaniu do innych słuchawek z tego przedziału cenowego te mogę polecić w 100%. Wg mnie perfekcyjne. Ocena: 5/5

Źródło: Opinie Top Hi-Fi

Devialet Gemini II - wideorecenzja

Na naszym kanale pojawiła się wideorecenzja słuchawek Devialet Gemini II. Zobacz, jak przedstawił je Janek:

Devialet Gemini II - gdzie kupić?

Oficjalnym dystrybutorem produktów marki Devialet jest w Polsce firma AudioKlan - właściciel sieci sklepów Top Hi-Fi & Video Design. Jeśli chcesz przetestować te słuchawki, zapraszamy do jednego z naszych salonów. #EksperciDobregoBrzmienia nie tylko zaprezentują sprzęt, ale odpowiedzą też na wszystkie Twoje pytania.


Muzyka potrafi pisać najlepsze historie. Usłysz swoją, dzięki Top Hi-Fi & Video DesignPoprzedni
Powrót do aktualności
Następny

Polecane

Gemini II (Iconic White)

Gemini II (Iconic White)

Devialet
Słuchawki True Wireless
1 799 zł
Gemini II (Matte Black)

Gemini II (Matte Black)

Devialet
Słuchawki True Wireless
1 799 zł
Prosimy o kontakt
Gemini II (Opéra de Paris)

Gemini II (Opéra de Paris)

Devialet
Słuchawki True Wireless
2 699 zł
Prosimy o kontakt

Polecane

Umów się na prezentację w salonie

W każdym z naszych salonów znajduje się sala odsłuchowa, w której w miłej atmosferze zaprezentujemy Ci brzmienie wybranego przez Ciebie sprzętu audio.

Umów się na spotkanie

Zobacz listę salonów

Umów

Top Hi-Fi & Video Design

Salony firmowe

Salony firmowe

Top Hi-Fi & Video Design: