Poprzedni
Następny

Dawid Kwiatkowski - kto przed nim odbierał Bursztynowego Słowika w Sopocie?

Za nami koncert, na który czekało wielu. Nie chodzi nawet o repertuar muzyczny, który zastała sopocka publiczność, a o fakt, że w obecnej rzeczywistości każde wydarzenie, które może się odbyć w warunkach jakie pamiętamy sprzed 2020 roku jawi się jako niezwykle interesujące. Męskie Granie 2021, a teraz Top Of The Top Sopot Festival pokazują jak bardzo potrzebowaliśmy muzyki w wydaniu koncertowym. 

Tegorocznym laureatem statuetki Bursztynowego Słowika z piosenką „Bez Ciebie” został Dawid Kwiatkowski.

Pozostałymi uczestnikami koncertu byli Roksana Węgiel z utworem "Korona", Viki Gabor z piosenką "Afera", Margaret z "Tak na oko", Grzegorz Hyży z "Królem nocy", Michał Szczygieł z "Nogą na gaz" oraz Arek Kłusowski z piosenką "Idealny syn". Szczególnie ostatni wykonawca zdawał się być mocnym kontrkandydatem do zdobycia Słowika – nie tym razem.

Krajowy skład koncertu nie powinien nas jednak zwieść, gdyż sopocki festiwal ma wpisany w swoje DNA międzynarodowy charakter. Jeszcze nie tak dawno laureatami w tym miejscu zostawali artyści z Rosji, Szwecji, Australii czy Francji, a Sopot i Opera Leśna zawsze były polskim "oknem na świat". Po cichu liczymy, że kolejne edycje będą mogły powrócić do swojej kosmopolitycznej formuły – muzyka nie zna w końcu granic. Poniżej prezentujemy kilka przykładów utworów, które odnosiły sukces w sopockiej rywalizacji o subiektywnie najpiękniejszą statuetkę muzyczną w Polsce.

Sopot Festival 2019 - Frans "If I Were Sorry"

Nie udało się na Eurowizji, udało się w Sopocie. Ostatni zagraniczny laureat pochodził ze Szwecji.

Sopot Festival 2018 - Mihail Sandu "Who Are You"

Najlepszy dowód na to, że muzyka jest najlepszym sposobem na łączenie ludzi. W 2018 roku sopocka publiczność doceniła piosenkę pochodzącą z Rosji. Trzeba przyznać, że bardzo klimatyczny utwór. 

Sopocki festiwal w latach 2015-2017

Za sprawą ruchów właścicielskich w zakresie praw do organizacji festiwalu zmieniał on swoją formułę w tych latach, przyjmując wtedy bardziej krajowy charakter. W 2016 roku przynano statuetkę Bursztynowego Słowika zespołowi Lady Pank z okazji jubileuszu 35-lecia istnienia grupy. 

Sopot Festival 2014 - Ewa Farna "Cicho"

Najpierw dała się oblać kubłem zimnej wody w ramach popularnego wtedy Ice Bucket Challenge, a następnie odebrała upragnionego Słowika. 

Sopot Festival 2013 - Imany "You Will Never Know"

Francuska wokalistka zaczarowała wtedy sopocką publiczność, ale nie tylko - to był bardzo często słyszany utwór w polskich rozgłośniach radiowych.

Sopot Festival 2012 - Eric Saade "Hotter Than Fire"

Nie wszystko co pochodzi ze Szwecji musi nam przypaść do gustu. Ten laureat wygrał konkurs w 2012 roku ale czy była to piosenka na miarę Sopotu? Odpowiedź pozostawiamy Państwu. 

Kto jeszcze?

Sopocki repertuar "falował" od zawsze i był niejako barometrem trendów muzycznych, które aktualnie panowały na Świecie. W operze Leśnej wybrzmiały też takie perełki jak te od Gabrielli Cilmi i Oh Laury. 

"Sweet About Me" - Sopot Festival 2009

"Release Me" - Sopot Festival 2008

Festiwalowi w Sopocie życzymy, aby kolejne lata przynosiły do Opery Leśnej muzykę świata. Polski słuchacz potrzebuje sopockiego "międzynarodowego stempla".


Jeżeli muzyka jest dla Państwa ważna i poszukują Państwo sprzętu audio do domu - prosimy o kontakt z najbliższym salonem Top Hi-Fi & Video Design. Nasi specjaliści chętnie doradzą i pomogą wybrać najlepszy sprzęt, zgodny z Państwa oczekiwaniami. 

 

Poprzedni
Następny

Polecane

Umów się na prezentację w salonie

W każdym z naszych salonów znajduje się sala odsłuchowa, w której w miłej atmosferze zaprezentujemy Ci brzmienie wybranego przez Ciebie sprzętu audio.

Umów się na spotkanie

Zobacz listę salonów

Umów

Top Hi-Fi & Video Design

Salony firmowe

Salony firmowe

Top Hi-Fi & Video Design: