Poprzedni
Następny

DAC iT w teście Audiostereo

Angażujące brzmienie i wysoka jakość wykończenia sprawiają, że przetwornik C/A DAC iT nie tylko cieszy uszy melomanów, lecz także oczy estetów.

 

DacITsrodek

O licznych walorach tego urządzenia można przekonać się czytając test opublikowany na stronach Audiostereo.pl Peachtree Audio jest amerykańskim producentem, który stawia na nowe media i w każdym z oferowanych przez siebie urządzeń dąży do uzyskania jak najlepszego dźwięku, znacznie wykraczającego poza pozorne ramy wyznaczane zakresem cenowym. Przetwornik C/A DAC iT jest jednym z najmocniejszych punktów w portfolio Peachtree Audio i wyróżnia się angażującym brzmieniem, wysoką jakością wykonania i bardzo dobrą relacją jakość/cena. DAC iT bronił swojej wartości w trakcie testu przeprowadzonego przez redakcję portalu Audiostereo.pl.

Niepozorny wygląd to tylko pozory: DAC iT doskonale odtwarza dźwięk

Od strony dźwiękowej DAC iT mógłby stawać w szranki ze znacznie droższymi konstrukcjami. W ocenie recenzenta amerykański przetwornik C/A bez względu na rodzaj muzyki potrafił zachować ład i porządek, „a z głośników płynęła wartkim strumieniem dynamiczna muzyka”. W porównaniu z do swojej ceny konstrukcja Peachtree Audio zapewnia duży, homogeniczny i dynamiczny dźwięk. Urządzenie różnicuje plany muzyczne i wyraźnie wskazuje źródła pozorne, dzięki czemu pozwala cieszyć się różnymi materiałami muzycznymi. „Może to dziwnie zabrzmi, ale ten uroczy maluch po prostu gra muzykę i robi to w taki sposób, że trudno oderwać się od słuchania”.

Od samego początku przetwornik C/A zaprojektowany przez Peachtree Audio prezentował się z bardzo dobrej strony także pod względem jakości wykonania i budowy. Projektanci DAC’a iTzadbali także o wyposażenie urządzenia w przydatne gniazda wejściowe: USB, optyczne i współosiowe. Najwięcej korzyści dla dźwięku zapewnia to ostatnie, które jak wynika z testu oferuje pełną kompatybilność z obsługiwanym zakresem próbkowania, większą klarowność, a przy tym precyzyjniej pokazuje kontury. Ponadto „miłym gestem ze strony producenta jest zaopatrzenie przetwornika w niewielki pilot zdalnego sterowania”.

Poprzedni
Następny

Polecane

Umów się na prezentację w salonie

W każdym z naszych salonów znajduje się sala odsłuchowa, w której w miłej atmosferze zaprezentujemy Ci brzmienie wybranego przez Ciebie sprzętu audio.

Umów się na spotkanie

Zobacz listę salonów

Umów

Top Hi-Fi & Video Design

Salony firmowe

Salony firmowe

Top Hi-Fi & Video Design: