Poprzedni
Następny

Rotel RA-1570 i Rotel RCD-1570 - perfekcyjna kompozycja

Rotel stworzył fantastyczny duet, w którym odtwarzacz płyt CD, zapewniający dokładny i zbalansowany dźwięk, perfekcyjnie dopełnia brzmienie wzmacniacza zintegrowanego, przekonującego detalicznością i precyzją. 

Doskonałe połączenie między hi-fi i high-end

Taki wniosek można wysnuć na podstawie testu nowych urządzeń Rotela z serii 15, który został opublikowany w wakacyjnym, lipcowo-sierpniowym magazynie "Audio". Już od wielu lat japoński Rotel uważany jest przez wymagających melomanów za synonim dopracowania konstrukcyjnego i brzmieniowego. Przyczyną tego jest fakt, że projektanci Rotela w umiejętny sposób budują modele stanowiące łącznik pomiędzy dwoma światami: hi-fi i high-end. Najnowszymi urządzeniami Japończyków, które niedawno ujrzały światło dzienne, są wzmacniacz zintegrowany RA-1570 i odtwarzacz płyt RCD-1570. Recenzenci z redakcji magazynu "Audio" przyjrzeli się flagowym konstrukcjom Rotela i swoje wnioski przedstawili na łamach miesięcznika.

To, co już na początku zwraca uwagę użytkownika, to wysoki panel czołowy wzmacniacza zintegrowanego oraz szczelinowy mechanizm ładowania płyty CD w odtwarzaczu. Projektanci zdecydowali się na umieszczenie z przodu wszystkich niezbędnych przycisków i regulatorów, dzięki czemu użytkownik szybko i łatwo może sterować urządzeniami. Projekt opracowany przez Rotela znalazł uznanie w oczach recenzenta, który stwierdza: „(...) proporcje potężnych obudów i jakość wykonania budzą uznanie i wrażenie obcowania z urządzeniami zbliżającymi się do hi-endu”.

Idealnie zbalansowany przekaz dźwięku w modelach Rotel RA-1570 i RCD-1570

Ale wrażenia wizualne to tylko zachęta do tego, aby poznać brzmienie, jakim może pochwalić się najnowszy duet Rotela. A to, podobnie jak wzornictwo i funkcjonalność RA-1570 oraz RCD-1570 spełnia nawet bardzo wysokie wymagania. Inżynierowie wyposażyli obie konstrukcje w tradycyjne złącza RCA, a także w gniazda XLR. W praktyce, jak stwierdza recenzent, już ta pierwsza opcja gwarantuje wysoką jakość dźwięku. W tym przypadku „Rotel łączy dokładność z gładkością. Dźwięk jest bardzo spójny, wyrównany, wszystkie elementy współgrają ze sobą znakomicie, muzyka ma konsystencję i atmosferę”. Na szczególną uwagę zasługuje bas, który jest „świetnie prowadzony, krzepki, a przede wszystkim opanowany”. Pozostałe zakresy również pokazują się z bardzo dobrej strony, dopełniając piękno muzyki budowanej na niskotonowej podstawie. Możliwości drzemiące w RA-1570 i RCD-1570 najłatwiej dostrzec po rozpoczęciu odtwarzania plików wysokiej rozdzielczości. Wtedy duet Rotela ujawnia całe piękno muzyki - „Przejrzystość wysokich tonów staje się imponująca, średnica nabiera plastyczności, a bas… na szczęście, gra wciąż równo i bardzo czytelnie”.

Z testem wzmacniacza zintegrowanego RA-1570 i odtwarzacza RCD-1570 można zapoznać się sięgając po wakacyjny, lipcowo-sierpniowy numer magazynu "Audio". Już teraz gorąco zapraszamy do lektury!

Poprzedni
Następny

Polecane

Umów się na prezentację w salonie

W każdym z naszych salonów znajduje się sala odsłuchowa, w której w miłej atmosferze zaprezentujemy Ci brzmienie wybranego przez Ciebie sprzętu audio.

Umów się na spotkanie

Zobacz listę salonów

Umów

Top Hi-Fi & Video Design

Salony firmowe

Salony firmowe

Top Hi-Fi & Video Design: