Poprzedni
Następny

Co to jest YPAO?

YPAO, unikatowy system firmy Yamaha, jest zaawansowanym technicznie optymalizatorem akustycznym. Układ ten pozwala określić akustykę pomieszczenia i dostroić poszczególne parametry głośników, zapewniając tym samym optymalny dźwięk w danej konfiguracji. System ten działa jak inżynier dźwięku, którego zadaniem jest optymalizacja systemu audio użytkownika.

Układ konfiguruje parametry dla każdego kanału, tak aby uzyskać perfekcyjnie zestrojony dźwięk przestrzenny. Osiąga to poprzez wygenerowanie dźwięków o różnych częstotliwościach, przy jednoczesnym uwzględnieniu cech zastosowanych głośników oraz zebranych za pomocą mikrofonu danych o akustyce pomieszczenia. W oparciu o uzyskane dane amplituner automatycznie konfiguruje parametry dla wszystkich kanałów tak, aby uzyskać optymalne brzmienie w jednej z kilku pozycji odsłuchowych.

Z systemem YPAO wiąże się kilka funkcji:

  • Reflected Sound Control - eliminuje efekty wczesnych odbić dźwięku od pobliskich powierzchni, które mogą negatywnie wpływać na pole dźwiękowe.
  • Funkcja pomiaru wielopunktowego – optymalizuje dźwięk w wielu pozycjach odsłuchu, tworząc tym samym szerszy obszar idealnego odsłuchu dla większej liczby słuchaczy.
  • DSP Effect Normalisation – modyfikuje parametry CINEMA DSP w zależności od odbitych dźwięków.
Poprzedni
Następny

Polecane

Umów się na prezentację w salonie

W każdym z naszych salonów znajduje się sala odsłuchowa, w której w miłej atmosferze zaprezentujemy Ci brzmienie wybranego przez Ciebie sprzętu audio.

Umów się na spotkanie

Zobacz listę salonów

Umów

Top Hi-Fi & Video Design

Salony firmowe

Salony firmowe

Top Hi-Fi & Video Design: