Poprzedni
Następny

Co to jest Wi-Fi Direct?

Wi-Fi Direct – technologia bezprzewodowa stworzona przez Wi-Fi Alliance, wykorzystywana w telekomunikacji. Swym działaniem jest podobna do Bluetooth, a głównym jej plusem jest znacznie większy zasięg. Od Wi-Fi różni się głównie tym, że komunikacja między dwoma urządzeniami zachodzi bezpośrednio pomiędzy nimi, z pominięciem punktu dostępowego (AP) lub routera. Dzięki temu można szybko i wygodnie wykonać różnorodne czynności, np. wydrukować dokument, zsynchronizować i udostępnić zawartość, nawet wtedy, kiedy punkt dostępowy lub router jest niedostępny.

Aby połączyć się z wybranym sprzętem bezprzewodowym niezbędne jest co najmniej jedno urządzenie z certyfikowaną kartą Wi-Fi Direct. Pozostałe urządzenia mogą posiadać zwykły standard Wi-Fi. Karta z Wi-Fi Direct wyszukuje w najbliższej okolicy urządzenia bezprzewodowe. Komunikacja wykorzystuje dwa pasma radiowe o częstotliwościach 2,4 GHz oraz 5 GHz. Transmisja zabezpieczona jest przy wykorzystaniu klucza protokołu WPA2.

Wi-Fi Direct umożliwia odtwarzanie muzyki, obrazów i filmów z urządzeń takich jak laptop, tablet lub telefon komórkowy bezpośrednio na ekranie kompatybilnego telewizora bez potrzeby nawiązywania połączenia przez sieć domową. Przewody, bezprzewodowy punkt dostępu lub bezprzewodowy router sieciowy nie są wymagane.

Poprzedni
Następny

Polecane

Umów się na prezentację w salonie

W każdym z naszych salonów znajduje się sala odsłuchowa, w której w miłej atmosferze zaprezentujemy Ci brzmienie wybranego przez Ciebie sprzętu audio.

Umów się na spotkanie

Zobacz listę salonów

Umów

Top Hi-Fi & Video Design

Salony firmowe

Salony firmowe

Top Hi-Fi & Video Design: